şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 gün öncesinden rezervasyonumuzu yaptırdığımız ceylan ertem konseri için, mekan görevlisinin rezervasyonu bulamaması yüzünden gecenin 9unda kapıdan geri çevrilmemiz olayı.

  olayın detayı;

  perşembe günü mekanı arayıp 21:00 daki ceylan ertem konseri için 2 kişilik rezervasyon yaptırdık, telefonda masa numarasına kadar her şey ayarlandı. ödemenin de mekanda yapılacağı bilgisi verildi. buraya kadar her şey sorunsuz. 6 ocak günü saat 19:30'da mekana bir uğrayıp, mekan yeni açıldığı için içerisi nasıl diye görmek ve masamızın doğru rezerve edilip edilmediğini görmek istedik. ama o da ne, bırakın doğru masayı, rezervasyonumuz yapılmamış bile. hanımefendiler bulamadılar adımızı. kendisi işe başlayalı 1-2 gün olduğu için onun bir suçu yokmuş. mekan da yeniymiş zaten normalmiş bu tarz aksaklıkların olması. ee dedik ne olacak şimdi bizim cumartesi gecemiz. o kadar plan program yapılmış, nasıl bir mağduriyet yarattığınızın farkında mısınız dedik. cevap olarak ise karşımızda rahat rahat sanki hiç bir şey yokmuş gibi sırıtan bir kadından başka bir şey bulamadık.

  iyi dedik hadi yaptınız bir aptallık, bir şekilde kaynadı bizim rezervasyon, nasıl telafi etmeyi düşünüyorsunuz diye sorduk. buraya kadar gelmişiz geri mi gönderileceğiz? hanımefendi içeri gidip, güya işletme yöneticisi ile konuşup geldikten sonra teklifi şu oldu; sizin için ileri tarihte bir etkinlik önerisinde bulunabiliriz. şaka mı yapıyorsunuz dedik. yani biz gerizekalıyız açıp google dan etkinliklere bakamıyoruz, siz bize öneride mi bulunacaksınız. kadının yüzündeki o umursamaz aptal sırıtış ile birlikte başka bir şekilde yardımcı olamıyoruz demesinden sonra daha fazla dayanamayarak mekanı terkettik.

  neyse ki erken saatte kontrol için mekana uğramışız da, taksim'de başka bir mekana geçebilecek vakit vardı. düşünsenize haftaiçi deli gibi çalışıp yoruluyorsunuz, bir haftasonu eğlence planınız var herşeyi ayarladığınız ve cumartesi akşamı saat 9da mekanın kapısından geri çeviriliyorsunuz.

  yeni açılmış bir mekanın, en çok ihtiyaç duyduğu şey müşteri çekebilmek olmalı iken, ilk günden yaptıkları bu rezalet de ayrı bir ironi. gecemizin içine ettiğiniz için teşekkürler.
 • (bkz: rezalet puanı vermeye mecalim yok)
  arkadaşım para da ödememişsiniz, ödemişsiniz diyelim "iade etmediler" diye bir durum yok. telefonda rezervasyon yaptığınızı belirtiyorsunuz elinizde yazılı bir belge yok, konuşma kaydı yok. başka bir mekana gitmişsiniz eğlenmişsiniz bir problem yok.

  bence -düşüncemi ne kadar sallarsınız bilmem ama- , bu rezalet başlıkları, gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar tarafından açılmalı. "her yolu denedik ama olmuyor"cular tarafından, gerçekten toplum tepkisi yaratıp sonuca ulaşabilmek adına açılmalı; ceylan ertemi duyamadık, diye değil.

  bunun yerine "bkm mutfak uniq" başlığına : "telefonla yapılan rezervasyonların kapıdan çevrildiği ciddiyetsiz mekan" yazıp , ileride bu mekanı eğlence için kullanacaklara tavsiyede bulunsanız kimseyi kendinize sövdürmezsiniz de.
 • milletin götünde ayı bağırıyor. sığırın derdine bak amk!

  tanım: olmayan rezalet.
 • nılcık cımırtısı gıcımız :(

  (bkz: fazla butonu olan versin arkadaşa)
 • vah vah, cumartesi gecesi piç olmuş. rezalete bak sen...
 • özet: rezervasyon yapıldı demişler ama yapılmamış. herhangi bir maddi kayıp yok. darp, küfür, arbede v.s. yok. zaman kaybı bile yok zira daha sonra başka mekana geçilebilmiş.

  can sıkıcı bir durum mu?
  evet.
  rezalet mi?
  hayır.

  r.p: 3/10
 • (bkz: kardeş çok geç olmadan sil kaç bence)
  (bkz: başa kalacak başlık)

  edit: bir 21.00'de kapıdan çevrildik yazılmış bir de 19.30 da bir uğradık rezervasyonun olmadığı ortaya çıktı diye yazılmış... kardeş tutarlı da değil yazılanlar. daha fazla tepki çeksin diye ya da haklılığınızı arttırmak için olmayan bir şey mi yazdınız?

  --- spoiler ---

  rezervasyonu bulamaması yüzünden gecenin 9unda kapıdan geri çevrilmemiz olayı.

  6 ocak günü saat 19:30'da mekana bir uğrayıp, mekan yeni açıldığı için içerisi nasıl diye görmek ve masamızın doğru rezerve edilip edilmediğini görmek istedik. ama o da ne, bırakın doğru masayı, rezervasyonumuz yapılmamış bile.
  --- spoiler ---
 • rezalettir.
  tabii işi gücü oturduğu yerden insanların güzel planlarını elindeki imkansızlıktan dolayı kıskanan ergenlere dert olmuş.
  kudurun amk.

  ek: sana ne?
  ek 2: 'bu başlığı açmak yerine git bkm mutfak başlığına yaz' diyenler bu ifadelerini yazarın nick başlığına yazabilirler.
  ek 3: altı üstü rezervasyon yapmamışlar kafası çok değişik bir kafa gerçekten. bir olayın rezalet olarak nitelendirilmesi için kıstas nedir onu da yazın bilelim.
 • hayır bereket 19:30da gitmişler de, cumartesi gecesi başka bir yerde devam edebilmiş taksimde.

  düşünsenize, bi de 21:30da gitselerdi ve bu durumla karşılaşsalardı? işte o zaman inanılmaz bir rezalet, bir kıyım , katliam olacaktı.

  yani sonuçta hafta içi bu kadar çalışan insanlar bence hafta sonu parasız girebilmeliler bu tür mekanlara.

  ya millet çok genç, ya da biz çok şey yaşadık. hiç olmasa 3-5 defa rezervasyon yaptırmama rağmen, muhtemelen daha önemli birileri için , haber vermeden rezervasyonun kendiliğinden iptal olduğunu yaşadım. oluyo işte. ekşi sözlüğe yazmak aklıma gelmedi bi daha gitmedim o yere. belli ki daha önemli birileri gelmiş, senin yeri almış genç dostum. olur öyle.