şükela:  tümü | bugün soru sor
  • konya'nın ereğli ilçesinde bir müteahhitlik bürosunu silahla basan cem küççüktürk (48), üç kişiyi öldürdü, bir kişiyi yaralayıp kaçtı. olaydan sonra bir kişiyi daha öldürüp cesedini sulama kanalına atan küççüktürk, jandarmayı arayarak “birini daha öldürdüm. gelin teslim olacağım” dedi. küççüktürk'ün katliamı dairesinin bulunduğu apartmandaki hissesini müteahhide devretmediği için komşuları ve müteahhit tarafından baskı gördüğü için yaptığı öne sürüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/…-ve-oluler-var-40701521
  • toplum olarak ne kadar sağlıklı bir mental durumda olduğumuzun kanıtı. özellikle ak neferimiz konya'dan böyle bir haberin gelmesi umutları...
  • cinayetin savunulacak bir tarafı yok elbette ama bazı müteahhitler mafya oluyor ve milleti tehdit edip parasına çöküyorlar. bunun da araştırılması lazım.
  • adamın soyadı yüzünden haberin asparagas olduğunu düşünen tek ben miyim dedirten bir haber
  • bilenler bilir, bu müteahhit denen şahıslar, önce köylerinden random bir çobanın kimliği ile bir şirket kurar, sonra şehirlerde kişilere baskı yaparak hatta başına silah dayayarak insanların arsalarını ellerinden alır, kat karşılığı diye de ev sahibi olmak isteyenlerden bir ton para koparır. kaba inşaata başlar, 6 ay sonra yarım bırakıp siktir olur kaybolurlar. bu şekilde her arsadan 1.5-2 milyon tl para kaldırırlar. bunlara para kaptıranlar da gidip dava falan açsa bile, yolu olmayan köydeki bir çoban dışında kimseye ulaşamazlar. bu müteahhitler de kendileri gibi birine çatmış anladığım kadarıyla. ne diyeyim pek üzülemedim.
  • toplu katliama girer.
    kasıt da var.
    müteahhit baskısı varsa (ki hep vardır) hafifletici neden olarak dikkate alınması gerekir.
    ben bu davada tarafsızım.
    mülkiyet denen şeyi hep gereksiz ve belalı bulmuşumdur ve bu olay da bunun sayısız kanıtlarından sadece biri.
  • akıllara taco reis 'i getirmiştir.