şükela:  tümü | bugün
  • dünden beri yüzümde bir gariplik var aynaya baktığımda. ama bu garipliğin ne olduğunu, yüzümdeki bu değişikliğin sebebini bir türlü çözemiyordum.

böyle bakışlarım falan bir değişik, gözlerimde canlanmış gibi bir ifade var. burnumu kontrol ediyorum eskisi gibi, kulaklarım olağan, ağzım ve dudaklarıma farklı profillerden bakıyorum bir değişiklik yok ama yüzümün ifadesi her zamankinden farklı geliyor gözüme.

akşam üzeri tv izlerken gözlerimde rahatsız edici bir şey olduğunu, sanki göz çevreme küçük iğnelerle dokunuşlar yapıldığını fark ettim. aynaya tekrar bakınca gözpağımı ve göz altı torbalarımı delmeye çalışan bu küçük iğneciklerin konveks bir şekilde uzayan kirpiklerim olduğunu gördüm. şoka girdim resmen.

bu neden olmuştu? bu nasıl iğrenç bir görüntüydü? hemen sabahtan bu yana yediğim şeyleri düşündüm, besin zehirlenmesi mi geçiriyordum acaba? sabah iki dilim ekmek, peynir ve çay; öğlen bir dilim elmalı turta ve süt; akşam kaz ciğeri ve yanında biraz votka. kaz ciğerinden şüphelendim ve internette araştırmama rağmen bununla ilgili bir bilgi bulamadım. bu arada kirpiklerim uzamaya devam ediyordu. doğruca acil servisin yolunu tuttum.

taksiye binince şoför ağzı açık bir şekilde yüzüme baktı, sanki takma kirpik taktığımı düşünüp benim bir homo olduğunu düşünür gibiydi bakışları. yolda giderken aklıma yaklaşık 10 gün önce göz doktorumun bana verdiği ve kullandığım göz damlası geldi aklıma. kahrolası damla hiç aklıma gelmemiş ve yanıma almayı unutmuştum. ismini de unutmuştum ve prospektusunu da okumamıştım. hay lanet kafam!

acile gelip durumu anlattım ki anlatmama gerek bile yoktu herşey ortadaydı. doktora 10 gündür göz damlası kullandığımı ama ismini unuttuğumu söyledim.
    doktor sistemden kullandığım damlanın ismine baktı ama bunun besin zehirlenmesi olabileceğini ve bugün ne yediğimi sordu, ne yediğimi anlattım, hmmm dedi ve gitti.

göz doktoru ve dahiliyeciden konsültasyon istedi, sırayla gördüler. göz doktoru beni geçen gün muayene eden doktordu, rahatlatmıştım. verdiği damlanın böyle bir yan etki yapabileceğini ancak muhtemelen besin zehirlenmesi yaşadığımı belirtti. adama çok kızdım, sanki kendisini koruyor gibiydi. defoldu gitti.

dahiliyeci de geldi ve o da besin zehirlenmesinden şüphelendi. kaz ciğerinin böyle bir etkisi olabileceğinden bahsetti ve eve gidip kirpiklerimi kesmemi, kaygılanacak bir durum olmadığını belirtti.

hastaneden çıkıp berbere gittim ve kirpiklerimi kısalttırdıktan sonra eve geldim. piç berber halime gülüp durmuştu.

ilk işim damlanın yan etkilerini okumak oldu. prospektusunda 1/10.000 ihtimalle kirpik uzaması yapabileceği yazıyordu. çok düşük bir ihtimaldi bu. sonuç olarak besin zehirlenmesi geçirdiğime ikna oldum. şu anda tek korkum tekrar uzaması...
  • (bkz: foto atsana)
  • buralarda bir buton olacaktı.
  • gözlük camına değmesin diye her ay kısaltmak zorunda kaldığım kirpiklerimi küfürle anmamı sağlayan başlıktır.
  • kaz ciğeri yiyen adama müstehaktır, zavallı hayvanların sırf tadı hiç bir şeye benzemeyen ciğerlerini zengin piçler yesin diye yapılan eziyetin diyeti sadece kirpik uzaması olmamalı, ama başka eziyet görme yine de, o kirpiklerin uzazın uzasın ağzına girsin inşallah. bıyığın varsa eğer, o bıyıkların da sarkozy.
  • bu arada (bkz: xalatan). daha ilk entryde coolcatisi isimli yazar böyle bir yan etkisi olabileceğinden bahsetmiş ama uzun süreli kullanımda.