şükela:  tümü | bugün
 • kriptoya savaş açıp alınan ahlardan dolayı olabilecek 'çökme'.

  çökmeye bak amk, %5. öyle çökme mi olur lan? piii

  edit: btc'ye kumar diyenler mi dersin, %5 düşüşün hafife alındığını zannedenler mi dersin, hepsi aşağıda. hakikaten yeni nesil ironiden anlamıyor.
 • vix endeksinin en son 2008 krizinde 38'i gördüğünü hatırlayanlar için, çok efsanevi bir çöküşün başlangıcıdır.
 • sanal para( bitcoin ve türevleri) balonu yakında patlayacak. karşılıksız basılan para, para değil bir kağıt parçası, banka hesabınızda duran anlamsız sayılardan başka bir şey değildir.
  bu tarz krizlerde mutlaka anlamsızca şişirilen bir balon patlar. en son emlak balonu patlamıştı. bilin bakalım sırada hangisi var?
  investing'e şöyle bir bakınca bile görüle bilecek gerçektir. nerdeyse tüm temel endeksler kırmızı. kan görüyorum hocam vahşet görüyorum...
 • borsa, kripto paralar gibi kumar değil bir yatırım aracı olduğu için %5 düşüş olduğunda çökme denir.
 • dünyada en uzun süren iyimserlik, akıl tutulmasının sonuna gelindi gibi. para bolluğundan ne yapacağını şaşıran piyasalar, aman keyfimiz kaçmasın diye kafasını kuma gömmüş sürekli yükseliyordu. gaz bitti. artık para memleketine dönüyor. türkiye de alex karşısında ters ayakta kalmış kaleci gibi. o top gol olur. bye bye dolares.
 • pek dillenmedi ama çoğu banka 2018 yılı beklentilerinde, birinci çeyrekten sonra küresel bir kriz olabileceğini raporladı. belki de başlangıçtır.
 • üstte @uyumaz ın da dediği gibi.. doların yükselişi de başlarsa bu afrin vs olayları esnasında hiç hayırlı olmaz.. kendimizi nasıl ve nereye dayarız bilemiyorum. gidiş çok tehlikeli.
 • cuma günü dow jones'in -666 puanla kapatmasıyla ilk sinyali çaktığı çöküş. herifler resmen rakamlar üstünden mesajı verdiler pazartesi günü de ortalığın içine sıçtılar.

  avrupa borsaları bir süredir aşırı pahalılaşan euro'dan dolayı düzeltme sürecindeydi. buna abd ve asya piyasaları eşlik edince çatlak derinleşmeye başladı.

  para hem borsalardan hem de kripto paralardan çıkıyor şu günlerde. düşüşler sürerse para güvenli liman olarak ilk etapta gelişmiş ülke paralarına (dolar,euro,yen,frank vs) orası da çatırdarsa sarıkıza* akacaktır. tabi şu an bunları söylemek için erken. fakat görünen o ki bir şeylerin değişmeye başladığı günler geldi...