şükela:  tümü | bugün
  • küresel ısınmanın getirdiği iklim değişikliği nedeniyle hala kışın gelmemesi durumundan dolayı yazlar uzadı ve yağış azaldı bundan sonra da doğayı bu kadar hoyrat kullanmaya devam edersek buna alışmamız gerekecek...

edit: istanbul'da yaşıyorum ve burada mevsim hala sonbahar bile değil bu gün gömlek, tişört gezen insanları gördükten sonra gelecek yaza ne halde olacağımız konusunda endişelerim var. birazcık doğayı, yaşadığı çevreyi ve kendinden sonraki nesili de düşünen herkes gibi...

edit: 'bi insanın zeka seviyesi ilkokulda kalmadıysa bundan neden gocunur ki. karda kışta işe gitmek mi istiyon amk malı.' şeklinde bir entry girilmiş ekşi neydi? ekşi kafası çalışan insanların olduğu bir topluluktu çoook eskiden... olsun be benim hala umudum var.
  • hala yazlar uzadı diyen var.

yazlar eskiden 6 aydi izmirde. şu an 2.5 ay bulursan öp başina koy. haziran 25 e kadar kapali hava ve yagmur var izmirde son 5 senedir.

yazlar ve kışlar kisaldi.

bahar mevsimi uzadi. yilin 8.5 ayı bahar, 2.5 ayi yaz, 1 ayı kış.

bu sene kış 1 hafta surdu o ayri. bence yaz da 2 ay falan surcek bu sene.
  • haklı tespittir.

bir yazar hava sıfır derece demiş, e 30 derece olacak hali yok.

kar yok kar. kar olmadan kış yaşanmış sayılmaz, erzurum'a bile yağmıyormuş doğru düzgün.
  • istanbul için 20 şubatta dahi sıcaklık 10 derece gözüküyor.bir kaç yıl önce aralığın sonlarında başlarda kar yağışı..
  • doğru olan önermedir. gelmediği izmir'e ağır bir grip salgını gelmesine neden olmuştur. izmir'in yarısından çoğu ağır hasta, hastaneler tıka basa dolu, dükkanlar şirketler boş, insanlar raporlu.

şöyle yarım santim de olsa bir kar yağsa da kırılsa şu virüsler, mikroplar. kaybetsek kendimizi sevinçten. yerden kar taneleri toplasak.
  • yaz aylarının oldukça kurak ve bunaltıcı geçeceğine işarettir. otobüs peronlarındaki asfaltlar kaşar gibi eriyecektir.
  • başta meteoroliji yetkililerini fena halde ters köşe yapmış durumdur.
    dört farklı tarihte istanbul için kar uyarısı yaptılar ama teğet bile geçmedi zira takip ediyorum da artık onlarda açıklama yapmayı bırakmışlar.
  • öğretmenleri mutsuz eden gelişme.

şöyle ağız tadıyla bir kar tatili keyfi yaşayamadık bu yıl.