şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • 12 ailenin yaşadığı binada yaşanan facia.
    ölü ve yaralı sayısı bilinmiyor.
    umarım en az zararla atlatırlar. dua ve dileklerimiz onlarla.
  • çöken apartmanda 12 dairenin olduğu belirtiliyor.

yani 12 aile yaşıyor.

ilk belirlemelere göre de 1 kişi öldü, 4 kişi kurtarılmaya çalışılıyor.
  • tek tesellinin okulların açık olduğu bir saatte meydana gelmiş olması olan üzücü olay.
  • tüpçü haber ajansının sponsorlu olarak sözlükte maltepe'de çöken bina diye verdiği haber. o kadar harika bir haber ajansı ki daha kartal ve maltepe'nin farklı ilçeler olduğundan haberi yok.

temenni editi: umarım hiç kayıp olmadan atlatılmıştır diyecektim ki ölen varmış. ölenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum.
  • 8 katlı olan binanın resmen sıkıştırılmış bir paket gibi çökmesidir.
    şansa yaşıyoruz yemin ediyorum. allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumu. inşallah sağ salim çıkarılır içerideki herkes.

edit: 43 vatandaşımızın yaşadığı bir binaymış. binanın en alt katında tekstil atölyesi varmış. binanın çöktüğü anda içeride kaç kişi olduğu henüz bilinmiyor.

edit2: istanbul valisinin açıklamasına göre; zemin+5 katlı bir bina olarak tapuda gözüküyormuş ancak daha sonradan 3 kat kaçak çıkılmış bu 5 katın üzerine. ayrıca yukarıda bahsettiğim tekstil atölyesinin işletme ruhsatı da yokmuş.
  • çöken bina kartal ilçesi, orhantepe mahallesi, bankalar caddesi, sema sokak üzerinde bulunuyor. binanın yıkılmadan önceki hali
  • şu bina çökmüş

edit: 2015 google map görüntüsüdür. görüntüde 2. katta bir bayan camdan bakıyor.
  • fitrat, mukadderat, icraat...

"şehit olmuşlardır, güzel ölmüşlerdir, 2 gündür aynı gömlekle buradayım" diyecek yetkililer yoldadır, gelmek üzeredir.
  • iddia edildiği gibi alt kattaki tekstil atölyesinin titreşimiyle çöktüyse büyük istanbul depremine çok da ihtiyacımız yok.
    herkes aynı anda zıplasa çökecek nice binalar var demektir. yazık hayatını kaybedenlere.
  • kimse kontrol etmiyor mu diye sorduran kaza, umarım en az hasarla atlatılır