şükela:  tümü | bugün
  • türk telekom internet bağlatmak için görüştüğüm müşteri temsilcisi türk telekom firmasıymış gibi konuşup aslında d-smart'mış. altyapı falan değil, kampanyamız var ve d-smart bu içerikten çıkarılmıyor denilerek d-smart tarafından yalan beyanda bulunarak kandırıldım ve taahhüt alındı benden. evimde tv olmadığını ve tv izlemediğimi söyledim fakat fiyat fark etmiyor ve d-smart içerikten çıkarılmıyor dendi. internet evime kurulduğu günkü teknik personel beni uyandırdı. bu türk telekom değil, sizi d-smart kandırmış dedi. direkt aynı gün aradım ve aboneliğimi iptal ettirdim. sözleşmede 14 gün içerisinde cayma hakkımın olduğu ve hiçbir ücret yansıtılmayacağı yazdığı halde 120 tl borç çıkarıldı. kendilerini türk telekom gibi tanıtıp vatandaşa kumpas kuran ve haksız kazanç sağlayan d-smart firması için savcılığa suç duyurusunda bulundum ve tüketici hakları mahkemesine başvurdum.

aşağıda paylaştığım görselde, google'a ttnet fiber yazdığınızda ilk çıkan site 0850 532 73 73 numaralı telefondaki müşteri hizmetleri kendini ttnet olarak tanıtarak vatandaşa kumpas kuruyor

https://cdn1.imggmi.com/…ad54362c2488260ea-full.png

herkes bu olayın farkında olsun diye ekşisözlük ve şikayetvar.com'a da yazdım.

lütfen bu gibi dolandırıcılıkların önüne geçilebilmesi için bu entry'i yayalım
  • dsmart müşteri hizmetleri gerçekten çok yalan söylüyor. benide zamanında yalan beyanla abone yaptırmışlardı. sonrasında iptal için yok faks çekin yok bunu yapın diye işi yokuşa sürüyorlar.

ama problem d-smarttan öte bunu denetleyecek bir kurumun olmamasında. malesef, dsmartıda, turkcellide, turk telekomuda çok farklı değil.
  • arkadaşlar bunun bir kuralı var. kendinize sorumluluk edinin ve telefondan satış onayı taahhüt vermeyin. çünkü hiçbir firme direkt sizi aramıyor, sizin bilgilerinizi şirketlere satıyor. sizi arayan x şirketi aslında, bu da kandırılmayı doğuruyor.
  • google üzerinde arama yapınca istisnalar haricinde en üstte çıkan sonuçların reklam amaçlı olduğunu bilmeyen suserin yaşadığı rezalettir. ana sebebi cahilliktir.

peşin not: d-smart firmasının müşteri kandırmasını savunduğumu sanan primatlara diyecek laf yoktur.
  • konu d-smart olunca şaşırtmayan rezalettir. adamlardan tv ve internet hizmeti almak gibi bir hata yapanlardanım, işler yolundayken hiç problem yok. arızalar başlayınca sizin aklınızla dalga geçerler. altyapı kötü olduğundan adsl 16 mbit faturası ödüyorum ama ücretini ödediğim hizmeti alamıyorum maalesef. çünkü hız 8 mb geçince kopmalar başlıyor. telefonda diyorum ki hızı 8 yapın teknik eleman gelsin baksın. verilen cevap hızı 8 yaparsak kopma olmaz adam gelmez. hızı yükseltelim hep kopsun arıza görününce eleman gelir. eleman dediğide sözde 48 saat ama genelde 3-4 gün içinde geliyor. yani diyor ki internet olmadan otur bekle o zaman çözüm sunarım, senin talebini dikkate almam. ama 16 ödüyorum bu hizmeti alamıyorum ordan görüyorsunuz diyorum cevap hız 16 mb a kadar yazıyor sözleşmede. ama 8 mb paketiniz de var demek ki 8 üzeri hız almam lazım diyorum yapabileceğim birşey yok ancak kesilirse ekip yollarım diyor. böyle bir şirket işte.
  • rezalet değil bildiğin dolandırılıcık bu.

üstelik türk telekom'un ismini kullanıyor. türk telekom da dava açabilir bu konuda eğer herhangi bir anlaşmaları yok ise.
  • birkaç ay önce evimde turkcell superonline internet kullanmama rağmen ısrarla beni arayıp* "türktelekom alt yapı merkezinden arıyoruz hiçbir ücret ödemeden tarifenizde olan d-smart paketini kullanmadığınızı görüyoruz, müsait olduğunuz zaman kuruluma gelelim" demeleri sanırım bununla alakalıymış. allah'tan hiç güvenmiyorum bunlara da ısrarla hiçbir ek ücret ödemeyeceğim defalarca tekrar edilmesine rağmen reddetmişim.
  • rezalet gibi rezalettir. kesinlikle üzerine gidilmelidir.
  • şikayet edilen kurumlar,

(bkz: bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu)
    (bkz: tüketici hakem heyeti)
    (bkz: şikayetvar)

anında dönüş olmuştur ve çıkarılan haksız borçlar sıfırlanmıştır.

siz siz olun hakkınızı yedirmeyin, bu dolandırıcıların peşine düşün.