• rj reynolds zamanında meksika tütünü harmanlı camel içmemişse camel içtim dememelidir.

ah o camel paketinin üstünde ne hikayeler vardı bi bilseniz.
  • az önce piyasadaki en ağır sigaralardan biri sayılan brown 'dan söndürürken aklımdan ' eskiden daha güzeldi bu melet' geçti. ne marlboro ne de parliament; ikisini de bir türlü sevemedim. eminönü'nde kaçak aldığım sigaralar bile daha güzel gelirdi bu ikisinden ama camel brown en hoş anıları ve yalnızlığı ile hayatımda beni zehirlemeye devam ediyor.
  • kendimin içinde bulunduğu durumdur. hatırlarsınız birçok sigaranın(marlboro, parliament) 10 tl olduğu zamanlarda camel 8 tl idi. birden fiyat kırdılar ve 6 tl ye düştü. bu düşüş birçok insanı, bilhassa da öğrenci kesimini bu sigaraya yönlendirdi.

şimdi düşünüyorumda adamlar fena bir tutundurma stratejisi uygulamışlar. hala severek içiyoruz.
  • camelın camel olduğu zamanlardan beri içen insanın yanında samimiyetsiz kalır.
  • camel içilmez dinlenir diyerek iğrenç bir espri bırakıp kaçalım.
  • bir anda herkesin tütün eksperi kesilivermiş. yok eski parayla şu kadarken bunu içerdik, vay efendim nerede o eski camellar...

kabul edin işte adamlar bir anda fiyat düşürdü ve kalıcı bir kitle edindi. nedir bu en iyi ben zehirledim kendimi, benim sigaram senin sigaranı döver edebiyatı?
  • ilk çıktığında fiyatı 2,25 tl eski parayla ( ikibuçuk milyon ) olan murattı sigarasını ( 11 tl ) içerek devam ettirdiğim eylem.

siz daha camel falan takılın.
  • bu kişiler camel 8 tl iken "aaaaa camel mı içiyorsun versene bi dal" cılar. onlar yüzünden paket çıkatmaya korkuyordu insan. kıskanmıyordum ama saçma geliyordu sen 7.50tl ye winston içiyorsun 8tl ye camel alamıyor musun! 6tl ye düştüğü gün camel ile olan bütün ilişkimiz bitti.
    tadı ve kokusu kötüleşti. şimdi de masada paket çıkartmasa bile camel içen birini kokusundan tahmin etmek zor değil.
  • fiyatını ve saire bilmem, hayatımda bir kere denedim, hatta bu kum sarısı paketli olanından, aldım ve yaktım, beş gün onun kekremsi ve kendine has, diğer tütünlerde pek olmayan kokusu üstüme yapıştı kaldı sandım. sağ elimden tiksinme sebebi oldu o bir dal/adet sigara. ondan beridir, isterse (eski parayla) iki buçuk milyon olsun, bir camel’e bir de murattı’nın ciğer ve burun delen tütününe yaklaşırken imtina ederim.
hesabın var mı? giriş yap