• up
  • üst edit: yönetim başlığı değiştirdi.

haber 'iddia edildi' yani olay nedir ne değildir kesin bir bilgi yok.
    başlık 'döven hayvansever'

hayvan düşmanlarının bir başka manipülasyon başlığı.

ayrıca çocuk döven sorunlu bir tipi neden 'hayvansever' olarak betimliyorsun? o zaman 'sarı saçlı kadın' da yaz.

edit: bunlar neden hep aynı saatte başlık açıyor o da ilginç.
    edit 2 : beklenen cevap geldi ''bende hayvanseverim ama....'' biri bir konuyu 'ama' diye devam ettiriyorsa oradan kaçın çünkü faşist duygularını kamufle etmek için ortaya atacağı argümanın kokuşmuşluğu sizi hasta edebilir.
  • ülkemizde, toplumumuzda yaşadığımız en önemli sorunlardan bir tanesi ne yazık ki şiddet. çocukların hepsi, her zaman göründükleri kadar masum olmayabiliyor ancak hadi diyelim ki, çocuklar köpeğe bir şey attılar, sinirlendirdiler, yani ilk şiddet, çocuklardan geldi. fakat çocuğa yapılan gerçekten çok korkunç. bizim yetişkinler olarak, artık farklı ve yapıcı çözüm yolları bulabilmemiz lazım. özellikle çocuklara karşı.

fakat çocuğun, çocukların ailesine de kızgınım. lütfen çocuklarınızı, güvenlikli sitede dahi otursanız, dışarıda vakit geçirdikleri sürede yalnız bırakmayın. kadın, çocuğu eve çekmiş, evde neler olduğunu bilmiyoruz. belki de çok daha ciddi şeyler yaşandı. sen sitendeki herkesi tanıyor musun, hayır? o halde, aile bireylerinden birisi çocukla beraber inecek, özellikle bu kadar küçük ve savunmasız bir çocukla...
  • bir hayvansever kadın vardı. 4 çocuğu ve bir de hayvanı vardı, hayvanı ölmüştü. "keşke çocuklarımdan biri ölseydi" demişti. bunu bayağı bayağı tvde demişti. o gün bugündür biliyorum bunlar deli.

tanım: hayvansever değil de hayvan manyak bir delinin hangi sebeple anlamadığım çocukları hırpalama olayı.

edit: imla.

açıklama: kanıt isteyenler oldu arkadaşlar. yaşım otuz, bu haberi izleyeli on yılı geçmiştir muhtemelen 15 yıl falan olmuştur. size kanıt gösteremeyeceğim, o yüzden üzgünüm. hayvanseverleri değil hayvansever olmakla kafayı yemiş tipleri kast ediyorum, aklı başında kimsenin gücenmesine, kızmasına gerek yok.
  • bir hayvanseverin bir çocuğa el kaldırması görülmüş, görülecek şey değildir. işin içinden nasıl bir çapanoğlu çıkacak acaba?
  • çocuğu dövdüğünü, tartakladığını göremediğim görüntülerdir. kolundan tutup güvenliğe götürüyor. güvenliğe de “köpeğimi seviyor.” diye götürmemiştir herhalde. köpeğe eziyet mi ediyorlar, napıyorlarsa artık. sürekli oluyor bu demek ki.

ayrıca nerede şiddet var amk? kolundan tutup güvenliğe götürmek mi şiddet? bu çınar’lara, efe’lere, berke’lere de dokunulmuyor amk. eskiden yaramazlık yapınca komşumuz bizi döverdi. harbiden dayaklık bir şey olurdu genelde. annemiz babamız da eline sağlık derdi. o da yanlış tabi de, burada şiddet yok. çocuğuna tapan bir ebeveynin abartması. çocuğunu eğit önce milletin evine, köpeğine musallat olmasın.

edit: boş konuşanlar toplanmış. videoda çocuk da dövmedi diyor. kadın çocuğu kolundan tutup güvenliğe götürüyor. napsaydı sırtına tahterevalli bağlayıp prens hazretlerini öyle mi götürseydi. çocuk köpeğe napabilirmiş. sanki pitbull’la güreşti diyoruz amk. bizim mahallede kedinin gözünü çıkaran, köpeği taşlayan, köpeğe tasma takıyorum diye boynunu sicimle sıkıp yaralayan çocuklar var. çocuklar empati yetenekleri tam oturmadığından; hele yapma/etme demeye kıyamayan, onlara tapan da bir ailesi varsa yetişkinlerden daha acımasızdır.
  • çocukların hayvanı sevdiği için azarlanıyor gibi bir hali yok açıkçası. sadece size verileni almayı bırakın da olayın başka bir yönü olabileceğini de hesaba katın.

öncelikle çocuklara uygulanan bir şiddet göremedim. kaçmasınlar diye zaptetme çabası var. 'dayakçı bir ruh hastası' olsa sanmıyorum ki çocuğu tutup güvenliğe götürsün. olay bence çok net: şımarık iki üç çocuk, kadının hayvanını rahatsız ediyor. oyun adı altında da olabilir ya da tamamen şımarıklık olabilir. fark etmez.

sonuç olarak ne dayak var ne bir şey. zaptedilen çocuk güvenliğe şikayet ediliyor. muhtemelen nerede bunun anası babası deniliyor. makul bir yaklaşımdır.
  • cezalandırılması ve gündemde tutulması gereken olaydır, 6 yaşındaki çocuğun travmasının geri dönüşü olmayacaktır.
  • ruh hastasıdır muhtemelen yada hayvanları sevdiği konusunda bi yanlışlık vardır
  • eğer gerçekten bir hayvansever ise kendisini de seviyor sanırım.
151 entry daha
hesabın var mı? giriş yap