şükela:  tümü | bugün
  • izlerken kanım dondu. çocuk öyle bir ortamda büyüdüğü için annesine vuruyor sanırım. sonra annesi de kolunu kıracak şekilde çeviriyor ve vuruyor. o çocuğun acilen kurtarılması lazım. ama o baba sıfatındaki kişiye de kesinlikle verilmemesi gerekir. çocuk o duruma gelene kadar o da babalık görevini yapmıyor zaten. sırf boşanmak için çocuğu kullanıyor gibi hissettim. bu çocuğu hak edecek milyonlarca hamile kalamayan anne adayı var. hem çocuk sevinsin hem o anne adayları sevinsin.

videonun sonunda kadının sözleri ile kahkaha attığım için küçük çocuktan özür diliyorum. açın izleyin gerçekten sonu çok komik bitiyor. ama küfür etmiyorum mecburen.

kocasını bıçaklayarak hastanelik eden kadın, bu kez 6 yaşındaki çocuğunu darp etti! - http://www.haberler.com/…e-siddeti-10927507-haberi/
  • bir yerde denk gelsen, bir şey söylesen, ben onun annesiyim der, dibine kadar analık edebiyatı yapar.

ülkemizde, sosyal kurumların ne kadar üstün körü çalıştığının göstergesi bir haber ayrıca. kadın babayı bıçaklamış, bu çocuk için çok mu normal bir durum? babanın da durumu bir tuhaf. ne diyeyim. insallah her şey senin için çok güzel olur, çocuk, " öyle güzel olmuyor" diyen tatlı sesinden öperim.
  • annelere"'kaliteli" psikolojik danışmanlık ve destek ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olmalı. çocuk sağlığı, çocuk eğitimi, montessori vb kitaplarda ya da yayınlarda indirim sağlanmalı.ve eğitimleri teşvik edilmeli. hatta ve hatta bebeğini çocugunu bir iki saat oynatırken, aynı zamanda anneye ayrı bir salonunda eğitimler veren merkezler açılmalı. yaklaşık 2 yıllık tecrübemden öğrendiğim şudur ki annelik öğrenilen ve hergün gelişmeyi gerektiren bir vasıf.
    kim böyle bir anne olmak ister ki ?! ya da kim isteyerek böyle bir anne olur ?!

edit: yukarıda entry habere konu kişiden yola çıkılarak, annelerin bu aşamaya gelmemeleri için alınacak tedbirleri içermekte olup; habere konu olan kişi ile ilgili herhangi bir önerme içermemektedir.

edit: okuduğunu anlamak önemli
  • hala hakkında "böyle anneler de topluma kazandırılsın" gibi şeyler yazan insanların var olduğunu gördüğümüz kadın.
    kadın, kocasını bıçaklayıp hastanelik etmiş, sonra gitmiş çocuğuna işkence çektirmiş aloo! ne topluma kazandırması? bunu tecrit edeceksin, orada ilaç mı veriyorsun, aynı şeyleri mi uyguluyorsun orasını bilmem.

bugün "kadının erkekten daha üstün bir varlık olması" adında bir başlık açıp "bütün pislikler ve cinayetler erkeklerdedir. kadınlar temizdir" yazan elemanı buraya davet ediyorum. bu ve bunun gibi kadınların, melek olarak gösterdiğiniz kadınlar grubuna girip girmediğini açıklayacaksınız.

kadının da erkeğin de psikopat bireyler içerebildiğini illa bazılarının kafasına böyle olayları göstererek çivi çakar gibi çakmak gerekiyor. anlamıyorlar çünkü.
  • (bkz: çocuk yapabilme belgesi)
    ebeveynler bi eğitime tabi tutulsun ve bu eğitimi geçemeyenlere çocuk yapma özgürlüğü sunulmasın.
  • izleyemedim, hafızam gangster bir memleketle dolu. bellekte yer kalmadı.