şükela:  tümü | bugün
  • gazetede haberi gördüğüm anda bir heyecan açıp baktığım, ama bana pek de bir fikir vermemiş haber başlığıdır.

özetle kızlara vermeyin ki adam size olan heyecanını kaybetmesin diyor. tebrik etmek lazım. düşünüp düşünüp bu sonuca varmışlar.
  • bir kadından çıkmış açıklama.. (şuraya bir yere talihsiz ekleyeceğim ama başa mı sona mı karar veremedim)

edit, şöyle ki:
    "evlenmeden seks yapmamak lazım. altı yıl seks yaptığın adam seninle niye evlensin? erkekler ‘evlensem ne olacak ki’ hesabı kadına doyup, yan çizmeye başlıyor. kumar oynar gibi oynamak lazım, sert duruş gerekli. sonra “ayaklarımızın üzerinde duruyoruz”, “aradıklarımız” palavraları derken adam bıkmış gitmiştir..."
  • çünkü sadece sevişmek için evlenilir bakış açısına sahip insanların bu bakış açısını da gazetede köşe yazısı haline getirmesinin sonucu. aferin.
  • erkek arkadaşını kaçırıp suçu sekse atan, kafası karışık kadın beyanatı. 6 ay flört edip evlendikten 6 yıl sonra ne olacak peki? bıkmasın da boşanmayalım diye vermeyecek misin adama? birbirlerini bir arada tutmak için illa da bir kurumun kurallarıyla belirlenmek ve sınırlanmak isteyen çiftler zaten çift olmasınlar amına koyim. ben diyince bir şey değişiyor mu? değişmiyor, neyse demişken silmeyeyim.
  • ilginc bir soru. burada bence asil sorun 6 yil sevisme degil, iliski 6 yil surdugu ve taraflardan biri evlenme teklifi bekledigi halde diger tarafin "benim keyfime diycek yok, niye evleneyim?" edasiyla takilmasidir. ha ote yandan, evlendiginde hakkaten de hatun kisisi (devamli basi agriyan, surekli pms olan, en ufak bir seyde sinirden kendini beceren) bambaska bir kadina donusuyor ve erkegi evlendigine pisman ediyorsa, o zaman da evlenmek istemeyen erkeklere fazla sasirmamak lazim.

ha o tarz bir hatun kisisi degilseniz, karsinizdaki kisi evlenme teklifi beklediginizi biliyorsa, sizde de teklif yapacak cesaret yoksa ve erkek de aradan yillar gecmesine ragmen "ben halimden memnunum ehehe" diyecek kadar odunsa o iliskiyi orada bitirmek vatana millete en hayirli olandir.
  • evliligin altindaki o seyin safi cinsellik oldugu kanaatine varilmis bir soylem. oysa hayat gorusunde ki paralellik ve dunyaya getirilecek bir cocuga en iyi anne/baba secimi temelli evlilikler her daim dogru tercih olacaktir.

aska 3 vakit omur bicilen gunumuzde cok hayalperest yasamamak lazim.
  • bir kadının yazısı ve başlığı olduğunu düşünürsek genel olarak kadınlara özgü bir hataya sahip ve bu hatayı görmeyip hatayı vurgulayarak düzelttiğini sanan bir yazı. bu hata ise "kadının bir erkeğin hayatının içerisinde olmaya çalışması.". neden bir erkeği hayatına sokmak olarak yaklaşmıyorlar konuya bilemiyorum ya da sözü bom boş bir şekilde edildiği belli olan "birlikte bir hayatı paylaşmak" olmuyor. sen direk bir erkeğin hayatına seni kabul etmesi, bir erkeğin sevgilisi olmak yönünden yaklaşıyorsan konuya ki kadınların genelinde bu sorun var o zaman kaç yıl olduğunun bir önemi yok hatta senin bir seçimin bile yok demektir.
  • 10 saniyelik düşünme maratonum sonucunda; " erkeğinizi karakter ve tavrınızla değil, amınızla evine bağlayınız. " şeklinde bir özet çıkarabildiğim talihsiz beyanat.