şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fenerbahce'ye cok yakismis

arka fondaki izmir marsi apayri guzel. elinize ve yureginize saglik. 19 mayis kutlu mutlu umutlu olsun.

atam da rahat uyusun artik, unutmadik, unutmayiz.
  • koltukta kalabilmek için farklı çözümler bulma.

(bkz: şimdimi aklına geldi atatürk portresi)

not: çok güzel olmuş. hayran bıraktı.
  • fenerbahçe'de olması gereken hareket bunlar ama eski başkana son bardağı koydurtmak güzel bir jest olmuş.
  • son saniyesine kadar hayranlikla izledim. son saniyede olan oldu. son 20 yildir oldugu gibi aziz baskan gene butun emeklerden sonra aon bardagi koyup tek basima ben yaptim imajini verdi. (bkz: yetis ya ali)
  • cumhuriyetin kalesi, atatürk sevdalılarının merkezi, tek sevdamız fenerbahçe’mize yakışan harakettir. sayın cımhırbışkınım sporlular anlayamaz.
  • şu hikayeyi anımsatmıştır.
    elbette atatürk’e yapılması hasebiyle kutsayacak da değilim meseleyi. bana göre gereksizdir. videoyu da izlemedim peşinen diyeyim. başlığa göre yorumluyorum.

yavuz sultan selim, zaman zaman yetenekli insanları keşfetmek için, duyuru yaptırırmış. yeteneğine güvenenler, padişahın huzurunda hünerlerini göstermek için sıraya girermiş. padişah, çok beğendiklerini altın ile ödüllendirirmiş.

on metre uzaklıktaki iğnenin deliğinden ip geçirdiğini iddia eden bir adam gelmiş padişahın karşısına. on metre uzaktan iğne deliğini ip geçirilebileceğine kimse inanmamış. adam huzura çıkmış ve ilk denemesinde ipi, on metre ilerdeki iğnenin deliğinden geçirmiş. birkaç kez daha yaptırmışlar. adam her seferinde ipliği iğne deliğinden geçirmeyi başarmış.

padişah yardımcılarına, “bu adama kırk altın verin, kırk değnek vurun!” diye emir vermiş. herkes gibi, adam da şaşırmış. “padişahım kırk altını anladıkta, kırk değnek niye? bir kusur mu işledik huzurunuzda?” diye sormuş cambaz.

padişah, “evet yaptığın iş kolay değil. on metreden iğneye iplik geçirmek zor bir iştir. sana kırk altını bu zor işi başardığın için veriyorum. kırk sopaya gelince… bu kadar gereksiz ve faydasız bir işi yapabilmek için, o kadar zamanı boşa harcadığın için vurduruyorum!” demiş.

isimler kişiler hikayeler önemli değil. manaya bakıldığında ne denilmek istediği ortaya çıkıyor. üretiniz efendiler üretiniz. atı alan marsa çıktı.
  • emek verenlerin ellerine sağlık dediğim çalışmadır.
  • niye bu boş işlerle uğraşılır ki ? adam bile fikirlerim ölmeyecektir,beni sallayın siz medeni olmaya bakın diyor. şunun yerine 2 fakire yardım etseydiniz ya
  • ülkenin kurucu liderini görsel bir şov ile çizmek ne üretmeye engeldir ne de marsa çıkmaya. hele içinde bulunduğumuz toplum psikolojisinde, bu kadar atatürk'e ana avrat söven, annesine dahi ağza alınmayacak şekilde galiz küfürler edenlerin hoş görüldüğü bir toplum yapısında gayet de gereklidir. yapanların eline koluna sağlık. gereksiz saçma sapan yorumlarınızı kendinize saklayın.
  • 2:00 'da tüm heyecan gitmiştir.