şükela:  tümü | bugün
  • nedir 6284 sayılı kanun: kadını tanrı statüsüne koyup, erkeği baskılayarak, kadını koruduğunu iddia eden bir yasa. aileyi yıkma hakkının sadece kadına verilmesi durumu. nitekim tek bir beyanla evden 3 ay uzaklaştırılan erkek, üstüne bir de zorlama hapsi alan erkek, 3 ay sonra yaşadıklarını sineye çekip, sizi bağrına basmayacaktır. dolayısıyla kocasını evden uzaklaştıran kadının niyeti bellidir, boşanmak.

    bu yasanın yerli, yersiz, tek bir beyan doğrultusunda uygulanması sonucu, erkekte yarattığı psikolojik bir yıkım var. erkektir diye fazla irdelemiyoruz, ama işte o engellemeye çalıştığınız şiddeti bitirmek, bunun altında yatıyor. erkeğe bu yasayla birlikte uygulanan psikolojik şiddet, mutlaka kadına karşı şiddet olarak geri dönüyor. yasanın, cinayeti veya şiddeti engellemeyen sayısız örneği vardır. bunlardan sonucusu...

    buradan aile ve kadın bakanımıza sesleniyorum. ulu ve yüksek olan kadının adıyla! sadece deneme amaçlı bir yıllığına nafaka ve 6284 saçmalığı kaldırın, cinayetlere etkisini bir görelim. boşanmak, kadına olduğu kadar, erkek için de kolay bir şey olsun. sadece bir yıllığına. sonra tekrar misliyle evlenen erkeğe şiddet uygulamaya devam edersiniz.
  • boşanmaların sebebi olan kanun. evli kadın hic bir kanıt veya şahit olmadan karakola veya savciliga gidip şikayet ederse minimum 6 ay uzaklaştırmayı kapıyor. kampanya gibi kanun. o sırada kadının evine 50 tane erkek girip çıksa da aldatma olarak sunulamıyor.