şükela:  tümü | bugün
  • zerre umrumda olmamakla beraber, sinema yelpazesi son yarım yüzyıldan öteye gitmeyen lümpenlerin kendi sitelerini reklam etmek amacıyla doldurmamaları için, dış linkle tez elden haberini ekliyorum.

    http://www.indiewire.com/…-blanchett-triple-feature

    diyor ki: bak ne güzel, jennifer connelly yeni saç modeliyle gençliğine dönmüş. (bkz: aloft)
    kısa filmlerden oluşan antoloji the turning'de yıldızlar geçidi var.
    ingilizler a long way down'la gene kara komediye el atıyorlar.
    alain resnais'in "yarışma" bölümünde yer alan son filminde sandrine kiberlain de rol alıyor. oh, beybi.
    ve bunların hiçbiri sinema tarihinde yer etmeyecek, izlensin, ödül dağıtılsın, tüketilsin.
    neyse, şimdi söz lümpenlerde.

    ps: işbu entry, betada başlık boş iken yazılmıştır; antikte görüldüğü üzere dolu olduğu bilinse daha farklı yazılır idi deyip, hedef daraltmaya mahal vermeyelim.
  • yarışacak filmlerin belli olduğu festival.

    ’71 | yann demange
    aimer, boire et chanter (life of riley) | alain resnais
    aloft | claudia llosa
    bi ri yan huo (black coal, thin ice) | yinan diao
    boyhood | richard linklater
    chiisai ouchi (the little house) | yoji yamada
    die geliebten schwestern | dominik graf
    the grand budapest hotel | wes anderson
    historia del miedo (history of fear) | benjamin naishtat
    jack | edward berger
    kraftidioten (in order of disappearance) | hans petter moland
    kreuzweg (stations of the cross) | dietrich briggemann
    la belle et la bête (beauty and the beast) | christophe gans
    la tercera orilla (the third side of the river | celine murga
    la voie de l‘ennemi (two men in town) | rachid bouchareb
    macondo | sudabeh mortezai
    the monuments men | george clooney
    praia do futuro | karim aïnouz
    stratos | yannis ecomonides
    tui na (blind massage) | yeo lu
    wu ren qu (no man’s land) | hao ning
    zwischen welten (inbetween worlds) | feo aladag
  • festival jürisi şu isimlerden oluşuyor; james schamus (abd, jüri başkanı), christoph waltz (avusturya), barbara broccoli (abd), trine dyrholm (danimarka), mitra frahani (iran), greta gerwig (abd), michel gondry (fransa), tony leung (çin).
    festival programı
  • 64.'su dun itibariyle basladi. philip seymour hoffman'in olumu uzerine capote ozel gosterimi de eklemisler programa.

    http://www.berlinale.de/en/homepage.html
  • ödül kazananların listesi