şükela:  tümü | bugün
 • 65 yaş üstü için koronavirüs çok daha tehlikeli olduğu için bilhassa onlara bulaşmasını önlemek için dışarı çıkma yasağı kararı alınıyor. fakat hala bunun sebebi virüsü yaşlıların yayması ya da yaşlılarda daha çok bulunması gibi nedenlerle onlara dışarı çıkma yasağı geldiğini sanan angutlar var.

  bunlara da ayrı bir bilinçlendirme videosu ya da kamu spotu yapılması gerekiyor.
 • bizim gibi toplumlarda genelde yalnız yaşamayıp, çocuklarıyla birlikte yaşayan 65 yaş üstü insanların çok olması nedeniyle yasağı anlamamış olabilecek tiplerdir. ben işe gidiyorum ve olası koronavirüs ile ev dönüyorum. memur olan hanım ve gerekli ihtiyaçlar için öteye beriye yolladığımız çocuklar da keza. çocuklar, hanım ya da ben, risk grubu olan anneme ve babama virüs bulaştırıyoruz... madem öyle annem babam neden evde hapis hayatı yaşadılar?
 • gundemin en tepesinde kalmasi gereken basliktir.

  sabah sabah izledigim manisa otogar'da yaşlı vatandaşa bağıran polisbasligindaki sigirin dedigi gibi "burdaki bi suru insanin seyi soz konusu" diye dusunen binlerce sigir aramizda dolasiyor.

  gerekirse saglik bakani cikip aciklama yapacak. virusun yaslilardan yayildigi gibi salakca bir algi soz konusu. karantinanin sadece yaslilarin hastalik kapmasini engellemek amacli oldugu halka anlatilmali. yoksa sokakta dolasan sigirlar yaslilardan daha cok virus yayiyor.

  hele bir de arkadan "dogru soyluyo ya" diye cigiran biri var, ona ne diyecegim bilemedim.