• lütfen yapılsın bu. rica ediyorum. sembolik bi ücret olsun. bedavacılık sorun doğuruyor.
  • bir insan düşünün sınav stresiyle boğuşan 3 saatlik uykularla metroya binip 40 dklık metro süresinde iki üç soru çözeyim diye çabalayan. tam bunu yapmak için oturur çantasındaki toplamı 8 olan defter kitaptan birisini açar ve test çözmeye başlar.
    iki durak sonra teyzenin teki metroya binmek için koşmuştur ama metroya binince dizleri tutmaz olur ve bizim bu öğrenci kardeşten yer ister.
    çocuk duymazlıktan gelir bu sefer teyze söylenmeye başlar (gittiği yer de sosyete pazarıdır) ben kaç yaşıma geldim yapılan şeye bak vb.

söyleyin bakalım o koltuğu o an kim daha çok hak etmiştir zamanında ben de yaşadım şimdi kardeşlerimiz yaşıyor.

tamam onların da gezmeye hakkı var ama en azından mesai/okul başlama saatlerinde otursunlar evlerinde o saatte işi olana ise o saatler için sınırlı bir hak tanınsın.

en yoğun saatlere bakın metrolarda ekmek almaya, kahveye, güne, gezmeye giden amca/teyze dolu.
  • doğruluğunu bilmemekle birlikte belirli saatlerde 65 yaş üstü insanlara da ücretli olması kesinlikle gereken durum. millet bedava diye sabahın köründe otobüsle şehrin diğer ucuna çorba içmeye gidiyor. sonra neden bu yoğunluk... belirli saatlerde ücretli olursa sadece ihtiyacı olanlar biner gibi düşünüyorum. hadi bakalım...
  • siz kim oluyorsunuz ki yıllarca çalışmış emeklilerimizin belediye otobüsleriyle asya ve avrupayı gezmesine engel oluyorsunuz? alman, japon emekliler de biniyor o otobüslere geziyor, bizim emeklilerimiz de binip geziyor, onlara sesiniz çıkmıyor tabi. bırakın gezsinler, evde oturup da işten yorgun argın geldiğimde beni mi darlasın? sosyalleşsinler.
  • bunlar sabah yedikleri 1 liralık simitle bütün semti dolanıyor da yorulmuyor. bide kalkıp yer mi vericem. evlendirme programlarında takla atıyorsunuz, düğünlerde göbek atıyosunuz. yok sana koltuk moltuk ayakta zıplaya zıplaya gideceksin buruşuk göt seni.
  • (bkz: oh be)
  • sabah 6:30 - 9:30 arasıyla, akşam 17:30 - 20:30 arasında 65 yaşın ücretsiz binişlerini iptal edeceksin, o saatte gerçekten binmesi gerekiyorsa para ödeyecek ya da işlerini farklı saatlerde görecek.

bunun çözümü bence bir tek bu. tamamen kalkması da anlamsız.

yoğun talep üzerine düzeltme : akşam 17:30 olarak açıkladığım saati 16:30 olarak revize ediyorum. hepimize hayırlı uğurlu olsun.

edit : ben yazalı olmuş üç buçuk sene kaale alan bir belediye olmamış.
  • dün itibariyle tanıdığım birisinin ilk defa almasıyla, kalkmadığı yeniden kanıtlanmış ve başlığın yalan olduğu yeniden tescil edilmiştir.
  • en azından iş giriş-çıkış ve okul giriş-çıkış saat aralıklarında kaldırılması gerekir.

edit : sesimiz duyulmuş
    ilgili haber
  • insan ömrünün artması ile birlikte bu yaşın yaklaşık bir 10 sene içerisinde 70'e çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. babam ve çevremdeki çoğu 65 yaş civarı insanlar gayet fit ve dayanaklı.
hesabın var mı? giriş yap