şükela:  tümü | bugün
390 entry daha
  • acilen uygulamaya girmesi gereken durum. öğrenciye yapın indirimi..
  • lütfen yapılsın bu. rica ediyorum. sembolik bi ücret olsun. bedavacılık sorun doğuruyor.
  • doğruluğunu bilmemekle birlikte belirli saatlerde 65 yaş üstü insanlara da ücretli olması kesinlikle gereken durum. millet bedava diye sabahın köründe otobüsle şehrin diğer ucuna çorba içmeye gidiyor. sonra neden bu yoğunluk... belirli saatlerde ücretli olursa sadece ihtiyacı olanlar biner gibi düşünüyorum. hadi bakalım...
  • kaldırılsın diyen anasını eşşekler sikesicelerin kyk borçları da silinsin diye zırlayıp durduklarını unutmadık, aynı güruh dovlot bozo bodovo yomok vorson diye de ağlamıştı yakın zamanda. oğlum şunu anlayın toplum olarak beleşçilik ruhunuzda var, sizin derdiniz ayrıcalık olacaksa sadece bize tanınsın başka bişey değil. çok keyfine düşkünsen git al araba onunla gez, yoksa paran zırlama.
  • bunlar sabah yedikleri 1 liralık simitle bütün semti dolanıyor da yorulmuyor. bide kalkıp yer mi vericem. evlendirme programlarında takla atıyorsunuz, düğünlerde göbek atıyosunuz. yok sana koltuk moltuk ayakta zıplaya zıplaya gideceksin buruşuk göt seni.
  • (bkz: oh be)
  • sabah 6:30 - 9:30 arasıyla, akşam 17:30 - 20:30 arasında 65 yaşın ücretsiz binişlerini iptal edeceksin, o saatte gerçekten binmesi gerekiyorsa para ödeyecek ya da işlerini farklı saatlerde görecek.

bunun çözümü bence bir tek bu. tamamen kalkması da anlamsız.

yoğun talep üzerine düzeltme : akşam 17:30 olarak açıkladığım saati 16:30 olarak revize ediyorum. hepimize hayırlı uğurlu olsun.
  • kyk borcunu silinsin diye siyasilere yalvarıp part time dahi çalışmayıp 12 saat film izleyen malların gelip utanmadan önerdiği şey.
    (bkz: öğrenci indirimleri kaldırılsın)

sözüm: öğreci indirimi talep edip de ihtiyar kimseler bedava otobüse binmesin diyenlere
  • kaldırılmasın fakat belli saatlerde örneğin 07.00-10.00 ve 17.00-20.00 arası ücretli olsun.
    eğer kaldırılacaksa da o zaman bazı devlet memurlarına uygulanan gereksiz indirim de kaldırılsın. ne yani özel sektör çalışanı üvey evlat mı? neyse bu konu bu başlığın konusu değil
  • bedava olması bence yanlış, indirim olmalı oda en fazla %40-%25 arası.
656 entry daha