• en azından iş giriş-çıkış ve okul giriş-çıkış saat aralıklarında kaldırılması gerekir.

edit : sesimiz duyulmuş
    ilgili haber
  • insan ömrünün artması ile birlikte bu yaşın yaklaşık bir 10 sene içerisinde 70'e çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. babam ve çevremdeki çoğu 65 yaş civarı insanlar gayet fit ve dayanaklı.
  • ne garip başlık diyerek girdiğim başlıktır. neye biniyorlar ata mı ? teleferiğe mi? 450 tane de entry girilmiş.
  • 65 yaş üstünün ücretsiz olması durumunda bir miktar düzeltme yapılabilir.
    mesela 07:00-10:00 ile 16:00-20:00 arası tam ödeme yapmaları istenebilir.
    10:00-16:00 arasında da günlük 2 biniş hakkı tanınabilir.

bazı hatlarda ise indirim uygulanmayabilir.
    mesela havaalanı güzergahında.
    ya da indirimli hatlarda.
    (neden indirimli hatlarda? çünkü indirimli hat, yoğun kullanılması gereken transfer hattı olduğu için)
  • kesinlikle sonuna kadar katıldığım bir düşünce. tamam gerçekten işi olanları anlayabiliyorum o ayrı fakat sırf sen yaşlısın diye sana yer vermek zorunda değilim ki! sen günlerde kısır ye tüm gün, sadece değişiklik olsun diye evden çık, ben sana yer vermeyince saygısız olan ben olayım! peki bu durumda haklı kimdir? bide bu tipler söylenmeye başlayınca bunlara çanak tutanlar yok mu en çok onlara sinir oluyorum sözlük
  • kaldırılsın bu hak universite öğrencilerine verilsin. otobüs ücretsiz diye hergun golbasindan kızılay'a giden bir sürü amca teyze görüyorum otobüs durağında. 65 yaş üstü geneli emekli ve ihtiyaçları diğer insanlara göre daha az kabul edersiniz ki. bir öğrenci kadar zorlanmıyor.bence illa ücretsiz olacaksa üniversite öğrencileri için olmali
  • sabah 10 _ 16.00 arası 65 yaş saati yap düzelir ortamlar.
  • tam benim annem babam faydalanacakken ücretli yapsınlar toplu taşımayı öyle mi? pardon ama gençliği boyunca kendi yaşlılarının yol paralarını karşılamış annem babam ve yaşıtlarının günahı ne? aynı kafa emeklilikte yaşa takılanları yarattı. kusura bakmayın, götünüzün rahatı için insanların haklarını çalamayacaksınız.
  • yav, 65 yaş üstü insanlar o saatlerde parka,çayıra,çimene mi gidiyor sanıyorsunuz ?
    adamın hastanede saat 09:15'te randevusu var, hastane de ebesinin köründe. ee deli gibi de kalabalık, çünkü dünden de kalanlar var. biz işe giderken o da hastaneye yetişecek, ya da biz işten gelirken o hastaneden dönüyor olacak.
  • sefer sayıları artsın sığır herif.neden yaşlı insanların haklarının elinden alınmasını istiyorsun.batılıların yaşlıları dünya'yı geziyor,bizimkiler anca çarşı pazar geziyor ona bile göz koyuyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap