şükela:  tümü | bugün
 • vergisini ödediği için binmeye her şekilde hakkı olan, devletin tanıdığı ayrıcalıklardan da yararlanan insanların yaptığı davranıştır. bunu yapmaya hakları vardır. hakları olduğu için"istila" denemez.

  parcxerox uyardı sağolsun:başlık başa
 • indirimli kartları ile işe gidiş saatlerinde otobüsleri istila eden öğrenciler kadar istilacı değillerdir, en azından gürültü yapmazlar. her görüldüğünde yer verilmelidir.
 • geçen günlerde bir amcamız 65 yaş üstü kartını dolmuşta da kullanmak isteyip, sert münibüsçü abimize gösterdi. anadolu çocuğu yer mi? "o kart burda geçmez dede neyse geç geç hadi." dedi de neyse ki bir cinayet falan gerçekleşmedi, şaşırdım.
 • bu uygulamayı sömürenler de var. geçen gün bir amcadan, otobüslerin sıcacık olduğunu ve doğalgaz parası vermemek için fırsat buldukça günün çoğunluğunu halk otobüslerinde geçirdiğini duydum.
 • şu an içinde bulunduğum otobüstür. hac kafilesi gibiyiz. tüm oturaklar ihtiyarlarla dolu olduğu gibi bastonlu dede dahi ayakta duruyor. ihtiyarlar "sıkışın bakim arkaya doğru" diye çığırıyor.

  yer: konya
  saat: 9.30
 • doğru otobüse bindiğine emin olup olmadığını sorgulatır insana. insan şüpheye düşer , acaba bir sonraki durak ahiret mi? diye.
 • istanbul 76o avcılar-otogar seferi yapan otobüse sabah 07.00 ile 09.00 arası binmemiş birisinin isyanı.

  "kaptan borusan'a girermi ?" borusan oto diye bir yer yanlış anlaşılmasın.
  "halkadan geçer mi ?" doğrusu: halkalı'dan geçer mi ? olacak.

  bir de ikitelli organize sanayi bölgesini tanıtır gibi gezdirir sizi, kimse de inip binmez o duraklardan.

  yok yok onunla yarışamaz, o bir efsane. 500t
 • bu teyze ve dayıların özellikle işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde toplu taşımayı kullanıp milleti neden kilitlediğini hiçbir zaman anlayamadım. teyzecim 30dk sonra binsen hem sen bomboş yolda, daha hızlı ve telef olmadan gideceksin hem de işinde gücünde olan insanlar birbirinin götüne yapışmayacak.

  buradan sesleniyorum teyzeleri, amcaları 9'dan evvel yollara salmayın. n'olur ya.
 • ben ankara'da bir grubun kanka olarak gezdiklerini gördüm. düşünün ki canları sıkılıyor ve her vakit toplaşıp başka camide namaz kılmaya gidiyorlar. ben senin hobi haline getirdiğin, beleşten otobüs turu yapmanı her defasında çekmek zorunda mıyım? bu nedir yahu? bari sınırsız olmasın bu insanların biniş hakkı. bir bakıyorsun, insanların otobüsleri en yoğun kullandığı iş saatinde yine sahnedeler. eyvallah sosyal devlet, yaşlıya saygı da, kardeşim her şeyi de suistimal etmesek ya? devlet o hakkı sana hastaneye, çarşıya, pazara git diye veriyor. toplaşıp, aman bir de şu camide kılalım deyip, insanların hakkını gasp et diye değil.