şükela:  tümü | bugün
 • ben de memurum ve evet 657 nin sagladigi is garantisi memura nasil bir rahatlik kazandiriyorsa adam bes dakikalik isini yapmayip sokakta geziyor. herseye muhalefet edilir ama 657 nin kaldirilmasina edilemez. 657 ulkenin kamburudur.
 • kadro güvencesi sayesinde memurların az da olsa objektif, tarafsız, hiçbir siyasi oluşumun etkisi altında kalmadan salt devlet ve millet odaklı hareket etmesinin önüne geçmeyi planlayan aymazların yeni saçmalığı.

  "657 garantisi millete hizmeti engelliyor" diye yazılır, "akçomar olmayanlar devlet hizmetinde bulunamaz" diye okunur. ne günlere kaldık yahu...
 • memuriyet kalksın. kimse üretmek istemiyor.
 • "esas olan, devletin devamlılığıdır." ilkesiyle çelişen düşünce.

  devleti kurumsallastiran, hizmetlerin yasalara uygun olarak sürmesini sağlayan bir ilkeyi yok ederek değil de kontrol mekanizmasini işleterek ve vatandaştan geriye dönüş alarak duzeltebilirsiniz bir şeyleri.
 • siyasi görüş, ideolojiden bağımsız olarak herkesin desteklemesi gereken ifadedir.

  memurlar, özellikle kariyer memurlar hem bir bok yapmıyor hem de hak ettiğinin iki katı kazanıyor. kariyer uzmanlıklardan birinde 4 sene çalışmış biri olarak söylüyorum. kurumda 1000 kişi vardı. 200 kişiyle o yapılan işin 2 katı iş yaparsınız 9-18 normal bir tempoyla çalışarak. öyle böyle yatmıyordu insanlar. yazık günah amk milletin ödediği vergiye. o maaşlarda hamallık yapıp çocuklarına rızık sağlayan insanların da katkısı var. kafasız, bi boka yaramayan adamlara aylık 5 bin tl ödeyecek kadar zengin değiliz. bu kafayla zengin de olamayız asla.
 • devletin giderek her yerden elini ayağını çekmeye çalıştığı yap işlet devret ve teşvik sistemleriyle zaten hizmetler (!) özel sektör üzerinden millete kaydırılır oldu.

  köprüsü, otoyolu, temel lisesi... ibadethaneler zaten kimin belli değil.

  sen çıkar baklayı ve söyle... benim bağzı memurlarım hala işini bilmiyor hala aralarında dürüstler var. hala bağzıları ihalelere, raporlara haksızca karşı çıkabiliyor. ve ben onları atamıyorum diye.
 • hükümet olarak devasa bir kireç kuyusu açın, tüm memurları içine atın.

  siz de rahat edin, biz de.

  arkadaş nedir bu memur nefreti.
 • 657'nin vermiş olduğu güvence ve haklara rağmen memurların çok büyük bölümü amirin, siyasilerin, kalantorların baskısıyla işini doğru düzgün yapamazken güvence kalktıktan sonrasını siz düşünün.. bu adamın işini ama yasal ama değil hallet yoksa kapı önüne, şu ihaleyi buna vermezsen kendine iş ara ve daha niceleri.
 • "o kadar zengin değiliz" diye savunulan argüman.

  çerez paralarını tek tek götüne sokacaksak bence sıkıntı yok.
 • babamın artık bozuk plak gibi, "devlete girersen 657 kanunu var", "devlete girersen 657 kanunu var." diye tekrar etmesine mani olabilecek beyanat. kendisi hâlâ, "devlete girsen bu kanuna sırtını yaslarsın, paran garanti olur, emekliliğin garanti olur, ooooh hayatın kurtulur!" kafasında. bu kanun bi' ortadan kalksın da görelim bakalım...

  o bu değil de, adamlar fetö'yü temizleme sırasında bu kanunu da kaldırıp devlete kendi adamlarını iyice alacaklar. kendilerinden olmayanları da siktir edip gönderecekler, bu kadar açık ve net. bakalım devlete kapağı atanlar bundan sonra ne yapacak?