• buna sevinen insan katıksız sığırdır dedirten haber.
  • bir memur olarak zerre umrumda olmayan değişikliktir.

akpli memurlar zaten çalışmıyor 5 kişilik iş yapıyorum, beni işten atsalar en azından belki önüme bakarım hem toplumumuzda "oğlum memur oldun o iş bırakılır mı" olayından da sıyrılırım.

bunun yanısıra saat 10 da işe gelen, çocuk bakmaya diye eve giden ak partili erkek memur biliyorum.
    657'nin değişeceğine sevinen sn. dalyaraklar devlet dairelerinde bu adamlara nasıl iş yaptıracaksınız çok merak ediyorum.

bir memur olarak desteklediğim değişiklik. değişsin de bu vatandaş görsün ebesinin vajinasını.
  • nesi müjde anlamadım!
    liyakat diye bir şey kalmıyor kimin adamı olduğun ön plana çıkıyor.
    kişinin kalifiye olması değil emre itaat etmesi geliyor.
    işin gerekliliği mevzuata göre yapılması değil çıkarlara göre esaslar geliyor.

ülkede çalışanların tamamını kapsayacak şekilde iş ve çalışma güvencesi getireleceği yerde devlet; örnek teşkil edecek şekilde iş güvencesini ortadan kaldırıyor. ee özel sektör devletin vermediği güvenceyi neden versin ki?

memur statüsüne ve alımına daha üst seviye,liyakat eğitim ve çalışma, iş koşulları disiplini... gibi konularda düzenleme beklenirken, benim adamım yapısı getiriliyor.

nelere gebe olur;

işe göre değil adama göre iş olur.
    performans denilen sistemle daha ucuza çalışırım diyen kişi işe alınır. vasıf, kalifiye iş bilir olmanın bir anlamı kalmaz.
    sokaklar vasıflı, kalifiye işçi ordusu dolar taşar ki zaten üniversite mezunu yetkin bir süre kişi hali hazırda bir iş bulamamış açıkta işsiz gezerken bu durum daha da vahim bir duruma gelir.

özel sektör bu durumu fırsata çevirir. insanlık dışı ücret ve çalışma saatleri ile emsali görülmemiş bir şekilde yetişmiş eğitimli kişileri sömürür.

...

çok büyük ölçüde toplumun çalışma ve iş hayatında çöküş öngörülebilir...

ki 657 nin bi takım çalışma çalıştırılma maddeleri özel sektörü bir nebze frenlerken, önünde hiç bir engel kalmayan özel sektör çok düşük ücret ve çok düşük sosyal güvenlik ile insanlık dışı çalışma sistemi dayatması kaçınılmaz ve denetimi yaptırımı da mümkün olmaz.

özel sektör iş,işçi çalışma-çalıştırma, iş garantisi.. gibi özel sektör de iyileştirme yapılmadan önlemler alınmadan 657 yi devre dışı bırakmak ülkeyi iş olarak kaosa sürekler.

emeklilik yaşı 65'lerde ama hiç bir sektör o yaşa yada o yaşta birini çalıştırmaz.

40'lı yaşlara yada maaşı belli düzeye geleni kapının önüne koyar.yerine genç ucuza eleman alır. işin nasıl olduğu değil olması kafi olur nitelik kalmaz.
    o yaşta sap gibi kala kalır.

ne yapacak sıfırdan yeni bir meslek okul iş mi öğrenecek?

ayrıca diğer taraftan biri oturup deli gibi çalışıp, yüksek puanlarla üniversite bitirip, bir sürü sınavda başarılı olacak ama sistem kendi tabanını benimsediği için okulun en aptalı o işe yerleşecek.bu iş için çalışıp didinen kişi sokakta kalacak!!!

açıkçası bilmiyorum bilemiyorum altan!?
  • asalak memurların kapı dışarı edileceğini sanan süzme salaktır.

devletin iş yükünü çeken kalifiye memurlardır. bir bölümde 10 memur varsa 2 ya da 3'ü işi bilir ve işleri genel anlamda yürütür. sizin beğenmediğiniz 7 kişi de bol bol yatar. bu kanunla işi yapan 2 - 3 kişi kapı dışarı edilip 3 tane asalak daha alınacak. siz de gelip burada salaklığınıza yanacaksınız.
  • bir kamu kurumunda çok çalışkan ve bir kadar da muhalif memur yerine, hiç bir iş yapmayan ama akp teşkilatından gelen memurun performansa göre işten atılacağı kanundur. evet gülmeyin tam olarak böyle olacağını sanan salaklar var.
  • bu duruma sevinen ya akplidir ve kadro heyecanından titremektedir,
    ya da iyi niyetten ikiye yarılmak üzere olan bir polyanna'dır...

önce şunu okuyun:

(bkz: memurun iş güvencesinin kaldırılması/#56215331)

sonra bu konuyu tekrar konuşalım.
  • memurların iş güvencesinin kalkmasına, memurların artık daha iyi çalışacaklarını düşünerek sevinen insan düz geri zekalıdır.

artık amirine yakın, arkası sağlam insanlar, iş güvencesine sahip olduklarından çalışmayacaklar. eskiden işini düzgün yapanlar da "performans düşüklüğü" gibi öznel kriterlerle işinden atılabilecekler.

iş güvencesinin kalkmasına sevinen insanlar genelde özel sektöre götünü siktirmekten hoşlanan, bir gün zengin olma hayaliyle yaşayan sığırlar oluyor. olursunuz canım olursunuz.
  • bir kaç yıl, bizim gibi mülakatsız, torpilsiz, kpss ile atanan ve her türlü işi yapanlara bir şey olmaz sonrası pek parlak görünmüyor...
  • taşeronu kadroya alıp, ardından kadro kavramını ortadan kaldırmak.
  • o nefret ederek bahsettiğiniz memurlara hiçbir şey olmaz merak etmeyin. 12 yıldır ben onlara bir bok olmadığını gördüm çünkü. hani bir kuruma gidersiniz de arada bir ulan işini düzgün yapan da varmış dersiniz ya. hah işte olan onlara olur. siz de ağlarsınız sonra bir evrakı yazdıramadı, bir işi beceremedi diye. arkası sağlam adama dün bir şey olmadı yarın da olmayacak.
hesabın var mı? giriş yap