*

şükela:  tümü | bugün
 • nadiren katıldığım rte hipotezlerinden. bugün açıklamış: http://www.sondakika.com/…lanlara-cok-sert-9831376/

  ama tehlikeyi de görmek ince çizgiye dikkat etmek lazım. tayyip bey kolayca atamamaktan şikayetçi sanırım. ben ise 657'nin getirdiği beleşçi kendini geliştiremeyen sahibinden.com müdavimi memur kafasından.. tehlike büyük. önümüzdeki yıllarda güncellerim bunu.
 • hayat, evren ve her şeye dair nihai sorunun cevabı için (bkz: 42)
 • bir akp genel başkanı sözü.
  cok kısa zamanda memurların iş güvencesinin de kaldırılacağının habercisidir. hâlbuki 657 memurun geçici iktidara gebe olmasını önleyip devlete bağlı olmasını sağlar. amaaaaan neyse... zaten almanya bizi kıskanıyor hep...

  kaynak

  edit: altdaki entrinin hatırlatmasıyla ünvan düzeltildi.
 • 11 küsür yıllık memurum. aldığım maaaş 2.500 tl. ve ben türkiye'nin en büyük sorunlarından biriyim, arz ederim!!

  tanım: akp genel başkanı sözü.
 • devlete kapağı atmış, çalışmadan cuk cuk maaşını alanlara dert olur.

  yetmez 5 yılda bir mesleki yeterlilik sınavı yapılsın, geçemeyen atılsın...

  not: kamu

  edit: bi şartla sınav mülakat olmayacak, test usulü olcak! tşk @songuleniyiguler
 • doğrudur ama kaldırılması değil, revize edilmesi gerekir.

  bugün bir memur özürsüz ve izinsiz 9 gün işe gelmesin onu bile memuriyetten çıkartamazsınız. çıkarmanız için bunun 10 gün olması gerekir. 657'deki cezalandırma sisteminin de hiç bir caydırıcılığı yoktur. uyarıp, kınasanız ne olacak. adamlar zaten torpilsiz, dayısız idareci olamıyorlar ki cezayı taksın. hoş dayısı olsa ceza mühim olmuyor zaten.
 • khk ile atamadıkları personeli hangi yolla traslayacaklarını belli etmişlerdir...
 • bir devlet memuru olabilmek için günümüzde torpil bulmak zorunludur. torpil demek, devletin temeli olan "liyakat sistemi"nin yerle bir edilmesi demek. liyakat sisteminin yerle bir edildiği ülkede, 657 sayılı dmk elbette en büyük sorun olur; çünkü adam işini sevmiyor, sırf para kazanmak için o işe giriyor. bu adamın mazeretsiz bir şekilde işe gelme problemi de olur, işlerine siyaseti karıştırma problemi de olur -hoş hepsi de iktidar yalakası ya neyse-, vatandaşa kaba davranma problemi de olur... olur da olur. adam zaten layık değil ki o göreve. oysa 657 liyakat sahibi olan memurları korumak için getirilmiştir, liyakatin esas alındığı bir ülke varsayımından hareket ederek tasarlanmıştır.

  halbuki en büyük sorun, liyakat sisteminin yerle bir edilmesidir. bunun müsebbibi de sensin rte. şimdi ortaya çıkıp "657 en büyük sorun" deyip yalan söyleme millete.
 • trolleri bir kenara ayırıyorum da bu demecin ardından liyakat sisteminin geleceğini düşünen, memurlar da yatıyor yeaaa iyi olur diye düşünen beyne sahip olan adamlar var bu sözlükte. hakikaten bu zekayla iyi gelmişsiniz bu yaşa. okuma yazma öğrenmişsiniz, internete girebiliyorsunuz. yeminle büyük başarı. emin ol liyakat için yapılıyor tüm bunlar. artık hak etmeyenlerin yerine hak eden, işini düzgün yapanlar çalışacak. sendikaya üye olan, mescitte görünmeyen ama çalışkan memurlar hiç etkilenmeyecek emin ol.
 • en az 10 yildir ayni muhabbet.
  ne degisti? hic bir sey.

  buyrun efendim meclis sizde, meclise de gerek yok khk yetiyor. niye degistirmiyorsunuz yasayi?

  tam tersi memurlarin sartlari her sene daha da duzelirken, ozel sektor bokun icine cekiliyor. kidem tazminati kaldiriliyor, zorunlu bes yapiliyor, haftasonu izni kaldirildi..

  gercekten niye konusuluyor anlamiyorum, ozel sektorde kolelik yapanlarin gazi mi aliniyor acaba.
  ya da memurluga basvuru mu azalsin istiyorlar. memurun imkani iyiyken o biraz zor ya, kamu yonetimi mezunu arkadaslar eskiden kaymakam olmak isterdi simdi gardiyanliga bile basvuruyorlar. yeterki 657 garantisi olsun.