şükela:  tümü | bugün
 • sahibinden.com'da görebileceginiz sikintili bekleme sürecidir. dün bu rakam 652 bin civariydi. her gecen gün 3-5 bin artiyor. buna siteye yüklenmemis, mahalle emlakcilarinin verilerini de eklersek, yaklasik 1 milyon konut alici bekliyor. bu faizlerle kimsenin yanasmasi da mümkün degil.

  (bkz: teklikenin farkinda misiniz?)
  (bkz: emlak balonu)
 • (bkz: svihs)
 • yaklaşık 2 ay önce aldığım evin olduğu sitedeki ev fiyatlarının dün sahibinden'de yaklaşık 130.000 tl üstüne satılmaya çalışıldığını gördüm. yer istanbul/ soğanlık yeni.

  edit: fiyat yazmak istememiştim fakat özelden sorular geldi. 600 küsüre almıştım şimdi 700 küsürlerde ilanlar koymuşlar. gerçi alırken indirim var liste fiyatlari 700 küsür diyorlardı. ben satış politkası demiştim içimden ama değilmiş herhalde.
 • ev çok para yok gerçeği olduğu sürece daha çok bekleyecek evlerdir.

  insanlar eskiden 2500-3000 lira maaş ile ev kredisine giriyordu, şimdi eve çift maaş girmiyorsa ev kredisi ödeyebilmenin mümkünü yok, hadi ödeyebilseniz bile ebesinin nikahı gibi vadeler/faizler, 15 sene ev kredisi mi ödenir lan?

  işte bunlar hep batının bizi kıskanması kaynaklı.
 • eli üç kuruş para gören türk gencinin en büyük hayalinin 3 daire alip ömür boyu çalişmadan yaşamak olmasindan dolayi hiçbir zaman patlamayacaktir bu balon. satişlar azalir, orta direk kiraya çikar ama eli biraz para gören ev alir. o yüzden çokta şeyapmamak lazim.

  normalde bir ömür yiyemeyecek paran olmadan gayrimenkul yatirimi çok akillica değildir ama bu ülkede ve bu ekonomide iş kurmak deli cesareti istiyor gerçekten.
 • 100 bin maliyetli daireye 200 bin tl istenmesi ,aracı kurum(emlakçı) ve banka faizleri , noter masrafı ile 300 bini çok rahat geçmesinden dolayı daha da artacak rakamdır.memlekette herkes müteahhit,herkes emlakçı olunca daha da boku çıkar dediğim başlık.bunun bir benzeri de otomobil sektöründe mevcut, mafya tipli galericilerden ikinci el araba almaya korkuyorsun.herkes al,sat işinde kim kimi koparırsa..
 • daha çok beklerler.
 • boktan bir apartmanda oturuyorum taşınmak için tam zamanı elimizde parada var zaten güzel bir daireye yerleşeceğiz. bir dairemizi satıp ve yüklü parayla beraber güzel bir lüks daire almayı düşünüyoruz. şu an oturduğumuz boktan daireyi kiraya veririz iyi olur güzelde olur.
 • emlak ilanları konusunda gerçek bir çöplük olan malum sitenin kullanıcıları yanlış yönlendirmesidir. aynı daireyi 108 farklı ilanda gösteren uyanık emlakçıları çıkartsanız 12.5 tane falan gerçek ilan vardır.