*

şükela:  tümü | bugün
  • ben affleck'in argo'daki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterildiği ödüller olarak son 55 dakikadır epey sansasyon yaratmıştır (bkz: oeh)

    devamı için:

    best film
    *argo - grant heslov, ben affleck, george clooney
    *les misérables - tim bevan, eric fellner, debra hayward, cameron mackintosh
    *life of pi - gil netter, ang lee, david womark
    *lincoln - steven spielberg, kathleen kennedy
    *zero dark thirty - mark boal, kathryn bigelow, megan ellison

    outstanding british film
    *anna karenina - joe wright, tim bevan, eric fellner, paul webster, tom stoppard
    *the best exotic marigold hotel - john madden, graham broadbent, pete czernin, ol parker
    *les misérables - tom hooper, tim bevan, eric fellner, debra hayward, cameron mackintosh, william nicholson, alain boublil, claude-michel schönberg, herbert kretzmer
    *seven psychopaths - martin mcdonagh, graham broadbent, pete czernin
    *skyfall - sam mendes, michael g. wilson, barbara broccoli, neal purvis, robert wade, john logan

    outstanding debut by a british writer, director or producer
    *bart layton (director), dimitri doganis (producer)- the imposter
    *david morris (director), jacqui morris (director/producer) - mccullin
    *dexter fletcher (director/writer), danny king (writer) - wild bill
    *james bobin (director) - the muppets
    *tina gharavi (director/writer) - i am nasrine

    director
    *amour - michael haneke
    *argo - ben affleck
    *django unchained - quentin tarantino
    *life of pi - ang lee
    *zero dark thirty - kathryn bigelow

    documentary
    *the imposter - bart layton, dimitri doganis
    *marley - kevin macdonald, steve bing, charles steel
    *mccullin - david morris, jacqui morris
    *searching for sugar man - malik bendjelloul, simon chinn
    *west of memphis - amy berg

    original screenplay
    *amour - michael haneke
    *django unchained - quentin tarantino
    *the master - paul thomas anderson
    *moonrise kingdom - wes anderson, roman coppola
    *zero dark thirty - mark boal

    adapted screenplay
    *argo - chris terrio
    *beasts of the southern wild - lucy alibar, benh zeitlin
    *life of pi - david magee
    *lincoln - tony kushner
    *silver linings playbook - david o. russell

    film not in the english language
    *amour - michael haneke, margaret ménégoz
    *headhunters - morten tyldum, marianne gray, asle vatn
    *the hunt - thomas vinterberg, sisse graum jørgensen, morten kaufmann
    *rust and bone - jacques audiard, pascal caucheteux
    *untouchable - eric toledano, olivier nakache, nicolas duval adassovsky, yann zenou, laurent zeitoun

    animated film
    *brave - mark andrews, brenda chapman
    *frankenweenie - tim burton
    *paranorman - sam fell, chris butler

    leading actor
    *ben affleck - argo
    *bradley cooper - silver linings playbook
    *daniel day-lewis - lincoln
    *hugh jackman - les misérables
    *joaquin phoenix - the master

    leading actress
    *emmanuelle riva - amour
    *helen mirren - hitchcock
    *jennifer lawrence - silver linings playbook
    *jessica chastain - zero dark thirty
    *marion cotillard - rust and bone

    supporting actor
    *alan arkin - argo
    *christoph waltz - django unchained
    *javier bardem - skyfall
    *philip seymour hoffman - the master
    *tommy lee jones - lincoln

    supporting actress
    *amy adams - the master
    *anne hathaway - les misérables
    *helen hunt - the sessions
    *judi dench - skyfall
    *sally field - lincoln

    original music
    *anna karenina - dario marianelli
    *argo - alexandre desplat
    *life of pi - mychael danna
    *lincoln - john williams
    *skyfall - thomas newman

    cinematography
    *anna karenina - seamus mcgarvey
    *les misérables - danny cohen
    *life of pi - claudio miranda
    *lincoln - janusz kaminski
    *skyfall - roger deakins

    editing
    *argo - william goldenberg
    *django unchained - fred raskin
    *life of pi - tim squyres
    *skyfall - stuart baird
    *zero dark thirty - dylan tichenor, william goldenberg

    production design
    *anna karenina - sarah greenwood, katie spencer
    *les misérables - eve stewart, anna lynch-robinson
    *life of pi - david gropman, anna pinnock
    *lincoln - rick carter, jim erickson
    *skyfall - dennis gassner, anna pinnock

    costume design
    *anna karenina - jacqueline durran
    *great expectations - beatrix aruna pasztor
    *les misérables - paco delgado
    *lincoln - joanna johnston
    *snow white and the huntsman - colleen atwood

    sound
    *django unchained - mark ulano, michael minkler, tony lamberti, wylie stateman
    *the hobbit: an unexpected journey - tony johnson, christopher boyes, michael hedges, michael semanick, brent burge, chris ward
    *les misérables - simon hayes, andy nelson, mark paterson, jonathan allen, lee walpole, john warhurst
    *life of pi - drew kunin, eugene gearty, philip stockton, ron bartlett, d. m. hemphill
    *skyfall - stuart wilson, scott millan, greg p. russell, per hallberg, karen baker landers

    special visual effects
    *the dark knight rises - paul franklin, chris corbould, peter bebb, andrew lockley
    *the hobbit: an unexpected journey - joe letteri, eric saindon, david clayton, r. christopher white
    *life of pi - bill westenhofer, guillaume rocheron, erik-jan de boer
    *marvel avengers assemble - nominees tbc
    *prometheus - richard stammers, charley henley, trevor wood, paul butterworth

    make up & hair
    *anna karenina - ivana primorac
    *hitchcock - julie hewett, martin samuel, howard berger
    *the hobbit: an unexpected journey - peter swords king, richard taylor, rick findlater
    *les misérables - lisa westcott
    *lincoln - lois burwell, kay georgiou

    short animation
    *here to fall - kris kelly, evelyn mcgrath
    *i’m fine thanks - eamonn o'neill
    *the making of longbird - will anderson, ainslie henderson

    short film
    *the curse - fyzal boulifa, gavin humphries
    *good night - muriel d'ansembourg, eva sigurdardottir
    *swimmer - lynne ramsay, peter carlton, diarmid scrimshaw
    *tumult - johnny barrington, rhianna andrews
    *the voorman problem - mark gill, baldwin li

    ee rising star award
    *elizabeth olsen
    *andrea riseborough
    *suraj sharma
    *juno temple
    *alicia vikander

    http://www.bafta.org/…ees-winners-2013,3584,ba.html
  • bugün itibariyle düzenlenecek ödül töreni.
  • şu sıralar başlamak üzere olan ödül töreni. şaşırtıcı sonuçlar çıkmayacak gibi ama bakalım.

    http://silmarienn.blogspot.com/…ta-odul-toreni.html
  • turkiye saati ile 23.00'te baslayacak odul toreni. london's royal opera house' da gerceklesecek toren bbc' den yayinlanacak.
  • kazananları şöyledir;

    - en iyi film: argo
    - en iyi yönetmen: ben affleck
    - en iyi erkek oyuncu: daniel day-lewis
    - en iyi kadın oyuncu: emanuelle riva
    - en iyi yardımcı erkek oyuncu: christoph waltz
    - en iyi yardımcı kadın oyuncu: anne hathaway
    - en iyi orjinal senaryo: django unchained
    - en iyi kısa film: the making of longbird
    - en iyi animasyon: brave
    - en iyi kısa film: swimmer
    - en iyi kurgu: argo
    - en iyi yabancı film: amour
    - en iyi makyaj ve saç: les miserable
    - en iyi kostüm: anna karenina
    - en iyi görsel efekt: life of pi
    - en iyi uyarlama senaryo: silver linings playbook
    - en iyi müzik: skyfall
    - en iyi brit film: skyfall
    - en iyi görüntü yönetimi: life of pi
    - en iyi belgesel: searching for sugar man
    - orange yükselen yıldız ödülü: juno temple
    - en iyi yeni brit yazar, yönetmen / yapımcı: bart layton, dmitri doganis
  • türkiye'de hiçbir kanalda yayınlanmaması acı. daha üzüldüğüm nokta ise animasyon dalında frankenweenie yerine brave'in ödül alması. oskarda şansı az gibi gözüküyor.