şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dc comics'in 90larin ba$ina kadarki adresi.
 • seytanin muhtemelen su ara ikamet ettigi adres
 • 2006 yılından beri %50,5'i donald trump'ın damadı jared kushner'ın aile firması kushner companies'e ait ve bir çok skandala konu olan bina.

  servetini gayrimenkul işinden elde eden ve oldukça varlıklı olan kushner ailesi, baba charles kushner'ın hapis yatmasıyla sonlanacak bir skandal ile sarsılır.

  genç yaşta aile şirketinin başına geçen jared kushner bir an önce sarsılan isimlerini yeniden düzlüğe çıkarabilmek adına ses getirecek prestijli bir satın alma peşine düşer ve nihayet aradığını 666 fifth avenue de bulur.

  o güne kadar abd'de ticari bir bina için ödenen en yüksek meblağ olan 1,8 milyar usd ödeyerek, sesini tüm amerikan gayrimenkul piyasasına duyurur.

  jared bu satın almayı uzun vadeli kredi ile gerçekleştirir ve amacı bir yandan finansmanı kira geliri ile sağlamak, diğer yandan yatırımcıları da çekerek işin içinden çıkmaktadır. yalnız işler hiç de istediği gibi gitmez, ve 2019'da kredi geri ödemelerinin başlayacak olmasıyla jared ve ailesini bir panik havası almaya başlar.

  2016 yılında şans jared'in yüzüne güler. kayınpederi donald trump başkan seçilir ve jared'i de kendine danışman olarak atar. bu jared'in işlerini toparlayabilmesi adına büyük bir fırsat oluşturur. imtiyazlı pozisyonunu kullanarak jared hemen finansör arayışına girer, ki bunların arasında katar'lı yatırımcılar da vardır. kimi dedikodulara göre, katar'lı yatırımcılar konuya pek sıcak bakmazlar. buna bozulan jared, 1 ay sonra başlayacak olan ve katar'a uygulanan ambargoyu da şiddetle savunur.

  yatırımcı arayışına devam eden jared kendine biraz nefes aldıracak olan finansmanı nihayet 2017 yılında bulur. kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler sonucu, citigroup'tan 325 milyon usd ve apollo global management firmasından 184 milyon usd finansmanı kapar.