şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaçak göçeğin üzerini örtmeye çalışarak yapılanma sadece ülkemiz için geçerli sanırım. senelerce naylon fatura kullan, usulsüz yüzlerce işin altına gir, sonra matrahını arttır ve hiç bir denetlemeye tabi olmadan ticari hayatına aynı dolandırıcılık aynı kahpelik aynı usulsüzlükle devam et. nasıl olsa 5 sene sonra yeniden çıkacak böyle bir kanun.

  sonra insan soruyor; başınızdakiler ne ki, siz ne olasınız.

  usulüne uygun ticaret hayatı olan firmalar ya da şahıslar için tam bir küfür niteliğinde olan kanundur.

  şimdi kimi düzgün iş yapmaya ikna edebilirsin ki ? kaçak göçeğin üzerini örterek kanun çıkarmak bu hükümetin istikrar oylarının nereden geldiğini açıkça göstermiştir.

  çal çırp sen, at koştur ödeme hiç bir vergi filan, senin yerine ödeyecek kerizler var. sen böyle devam et, istikrar sürsün.
 • (bkz: çok güzel oldu çok da iyi oldu tamam mı)

  2015 e kadar devlete tek kuruş borcum olmadı.. öğrenim kredisi vs her şeyi ödedim... trafik cezaları, deprem vergisi çöp vergisi..
  her şey..

  2015 te devraldığımız bir şirkette kazık yedik.. hatta isim söylesem %100 ünüzün bildiği bir aileden..

  şirket devrinden sonra içi boşaltıldı, ciddi zarar ettik, personel çıkarmamaya çalıştık 1-2 ay, yeni işler koyamayınca maalesef çıkarmak zorunda kaldık.. birikmiş paramızla masrafları çıkardık, maaşları, çıkarılanların tazminatını 1 gün bile geciktirmedik..

  personeli madur etmemek için devlettir, devlet babadır diye bir süre devlete borçları ödeyemedik ama gelir artınca belli noktadan sonra düzenli ödemeye başladık.. zaten mayıstan beri yapılandırma ve o yükten de kurtulma için görüşüyordum daireyle. bu kanun ile kafamda daha az soru işareti ile yapılandırıp, 12 taksitte paşa paşa öderim.

  kimseye özellikle de devlete 1 kuruş borcum kalmaz. mutlu oldum sözlük...
 • gib.gov.tr üzerinden başvuru yapılabildiği bildirilen ama, nereden başvurabileceğimi bulamadığım kanun.
 • 1 eylulden sonra sisteme dusecegi ve hizmetin baslayacagi soylendi. sisteme dusmesi ne demek amk ya? nasil altyapi hazirlanmadan resmi gazetede yayinlanir? bir de utanmadan resmi gazetede yayinlandiktan 2 ay icerisinde basvurulur demezler mi!
 • gib.gov.tr üzerinden online başvuru yapılabilen kanun.fakat vergi dairelerinde sistemin henüz devreye girmediği, gelecek hafta pazartesi gününden itibaren başvuruları değerlendirme sürecinin başlayacağı bilgisini almış bulunmaktayım.(bkz: çukurova vergi dairesi)
 • akla bir yahudi atasözünü getirmiş olan kanundur.

  "devlet bir şey veriyorsa ilk sırada sen ol, belki sonra vermekten vazgeçer.

  devlet bir şey alıyorsa son sırada sen ol, belki sonra almaktan vazgeçer."

  evet bu kanunla devlet, milyarlarca liralık vergi ve ceza alacağından vazgeçiyor. şöyle ki; bu kanun kapsamında ekim ayının son gününe kadar başvuranlar için devlet, kesinleşmiş devlet borçlarında para cezaları ve faizinin tamamı ile, kesinleşmemiş devlet alacaklarında para cezası ve faizin tamamı ile anaparanın yarısının tahsilinden vazgeçmektedir. yani vergi ve ceza borçlarınızı devlet baba sıfırlıyor.

  daha doğrusu devlet, yapılandırma adı altında dürüst mükellefi cezalandırıyor, üçkağıtçılık yapıp kaçanları ise borçlarını silerek ödüllendiriyor.

  2 yılda bir yapılandırma yasası çıkarıyor devlet. bunu bilen vatandaş da haliyle kaçtıkça kaçıyor.

  böyle işleyiş olmaz. böyle adalet olmaz. böyle yaparak öyle iddia ettiğin büyük devlet olunmaz.
 • (bkz: #63469651)
 • reklam afislerinde idari para cezalarinin gecikme faizinin silindigini, ayrica pesin odemelerde ise ana paranin %50'sinin odendigini gormustum "iyismis lan" deyip yeniden yapilandirdim pesin odeyelim diye internetten basvurumu yaptim fakat odemem gereken tutar degismedi. ne anladim ben bu isten dedim.

  simdi merak ettigim konu su: gecikme faizi olmayan idari para cezasini pesin odemek isteyince ana paranin %50 sini oduyor muyuz, odemiyor muyuz?
 • 2500 tl lik tapu harcı cezasını peşin ödeme ile 1270 t'ye, 2 mtv + 1 trafik cezasındaki 1100 tl olan borcu da 470tlkapatmama yardımcı olmuş yapılandırma kanunu.
 • bu devlete vergi vermenin ahmaklık olduğunu gözler önüne seren kanun. artık otomatiğe bağladılar her 5 yılda bir çıkıyor nerdeyse. bir de aba altından sopa gösteriyorlar siz benim işlemlerin düzgün gerek yok diye kullanmak istemiyorsunuz. onlar emin misin hiç mi yok? ama bulursak yakarız diyor. sen matrah stok falan artır bak kullan ne olur ne olmaz diyorlar. devletin kasasındaki paranın bittiğinin en önemli kanıtı.