şükela:  tümü | bugün
 • tam adı `6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun` 'dur.

  gün itibariyle resmi gazetede yayımlanmıştır.

  http://www.resmigazete.gov.tr/…2016/08/20160819.htm

  ticari faaliyeti olanlar için kaçırılmaması gereken fırsattır. yapılandırılacak herhangi bir borcunuz olmasa bile matrah artırarak geçmişinizi dokunulmaz kılabilirsiniz. kayıt dışı stoklarınızı temizleyebilirsiniz.
 • kaçak göçeğin üzerini örtmeye çalışarak yapılanma sadece ülkemiz için geçerli sanırım. senelerce naylon fatura kullan, usulsüz yüzlerce işin altına gir, sonra matrahını arttır ve hiç bir denetlemeye tabi olmadan ticari hayatına aynı dolandırıcılık aynı kahpelik aynı usulsüzlükle devam et. nasıl olsa 5 sene sonra yeniden çıkacak böyle bir kanun.

  sonra insan soruyor; başınızdakiler ne ki, siz ne olasınız.

  usulüne uygun ticaret hayatı olan firmalar ya da şahıslar için tam bir küfür niteliğinde olan kanundur.

  şimdi kimi düzgün iş yapmaya ikna edebilirsin ki ? kaçak göçeğin üzerini örterek kanun çıkarmak bu hükümetin istikrar oylarının nereden geldiğini açıkça göstermiştir.

  çal çırp sen, at koştur ödeme hiç bir vergi filan, senin yerine ödeyecek kerizler var. sen böyle devam et, istikrar sürsün.
 • (bkz: çok güzel oldu çok da iyi oldu tamam mı)

  2015 e kadar devlete tek kuruş borcum olmadı.. öğrenim kredisi vs her şeyi ödedim... trafik cezaları, deprem vergisi çöp vergisi..
  her şey..

  2015 te devraldığımız bir şirkette kazık yedik.. hatta isim söylesem %100 ünüzün bildiği bir aileden..

  şirket devrinden sonra içi boşaltıldı, ciddi zarar ettik, personel çıkarmamaya çalıştık 1-2 ay, yeni işler koyamayınca maalesef çıkarmak zorunda kaldık.. birikmiş paramızla masrafları çıkardık, maaşları, çıkarılanların tazminatını 1 gün bile geciktirmedik..

  personeli madur etmemek için devlettir, devlet babadır diye bir süre devlete borçları ödeyemedik ama gelir artınca belli noktadan sonra düzenli ödemeye başladık.. zaten mayıstan beri yapılandırma ve o yükten de kurtulma için görüşüyordum daireyle. bu kanun ile kafamda daha az soru işareti ile yapılandırıp, 12 taksitte paşa paşa öderim.

  kimseye özellikle de devlete 1 kuruş borcum kalmaz. mutlu oldum sözlük...
 • gib.gov.tr üzerinden başvuru yapılabildiği bildirilen ama, nereden başvurabileceğimi bulamadığım kanun.
 • bugün itibariyle internet üzerinden başvuru ekranı açılmış olan nane. hayırlı olsun.
 • haydi bakalım hayırlısı. şu borçları da ödeyelim de daha da vergi vermem dediğim kanundur. çok iyi oldu çok da güzel oldu.
 • birkaç gündür gib'le 444 0 189 aracılığı ile görüşerek her seferinde aynı cevabı aldığım kanun.

  kanun çıktı fakat sistemsel altyapı henüz kurulma aşamasında olduğu için internet üzerinden yapılandırma ve borç ödeme durumu şu an faal durumda değil. ancak hala anlamadığım, vergi affı dedikleri af sanırsam fazileri tamamen değil de belirli bir oranda silerek toplam meblağı yeni tarihlerde eşit taksitlere bölmeleri hususu. tamamen faiz silme durumu söz konusu değil gibi gözüküyor. zaten benim yediğim faizi komple silseler gözlerim yaşarırdı.
 • 1 eylulden sonra sisteme dusecegi ve hizmetin baslayacagi soylendi. sisteme dusmesi ne demek amk ya? nasil altyapi hazirlanmadan resmi gazetede yayinlanir? bir de utanmadan resmi gazetede yayinlandiktan 2 ay icerisinde basvurulur demezler mi!
 • vergisi maaşından peşin peşin alınan memurların çok da umrunda olmayan kanundur afedersiniz. sözlük ahalisi olarak memurları beğenmezsiniz ama siz verginizi ödemezsiniz, 10 yılda bir af gelir kurtulursunuz, memurlarda ise vergi maaştan peşin olarak alınır. sisteme bak. vergisini düzenli ödeyen ne duruma düşüyor burada? enayi mi?
 • gibi.gov.tr üzerinden online başvuru yapılabilen kanun.fakat vergi dairelerinde sistemin henüz devreye girmediği, gelecek hafta pazartesi gününden itibaren başvuruları değerlendirme sürecinin başlayacağı bilgisini almış bulunmaktayım.(bkz: çukurova vergi dairesi)