şükela:  tümü | bugün
 • koskoca adamlar, basitliğe bak.

  tabi ki ülke tam bağımsızlığa kavuşsun lakin tam bağımsızlık içi boş atarlar yapmakla olmuyor.

  şangay beşlisi diyen tayyip nato sekreteri görüşmeye gelince size bağlılığımızı bozmuyoruz diyor. işin savunma kısmını atlayıp nasıl gireceksin şangay beşlisine. bütün askeri sistemin natoya göre düzenlenmiş.
  bu işin bi tarafı.

  diğer tarafı bağımlılık her alanda var. ekonomik, askeri, kültürel. adamlar uzaya gidiyor, sen 2016 yılında uçak üretiyorum diye seviniyorsun. e bu bağımlılık nasıl kırılacak.

  önce sen ülkeni geliştireceksin daha sonra atarını yaparsın. kendi elinle yetiştirdiğin adamlar darbe yapıyor.

  o yüzden boş konuşmalar bunlar.
 • dostum "tam bağımsız" demişsin de, git gide tek bir adama bağlanıyor koskoca ülke, buna ne demeli?

  atatürk'ün hedeflediği "muasır medeniyet çizgisi"nden kopmadan bağımsız olmak isteyen, osmanlı'ya geri dönmek istemeyen sosyal demokrat/ sosyalist insanın büyük olasılıkla düşünmeyeceği olay.
 • hıncal uluç'un klasik iki yüzlülüğü... rte ye yaranmak için perinçek i bahane ederek rte nin köşeye sıkışmışken attığı adımları sanki 10 yılların politikasıymışçasına göstererek patronlarını yalıyor.
 • zavallı bir tespit. fikri altyapısı ortaokul düzeyinde olan birilerince mal bulmuş mağribi gibi üstüne atlanması ve haklı bulunması çok şaşırtmıyor elbette.

  haberden bir kesit:
  "recep tayyip erdoğan "fetö'nün izleri silinene kadar bu savaş sürecek" dediği gün, doğu'nun aydınlık'ı baş yazı yayınladı.. "bu konuda sonuna kadar yanındayız" diye.. dediklerini de yaptılar.. yapmaya devam ediyorlar."

  evet ediyorlar, ne mal olduklarını bilmiyor değiliz. ama aydınlık, tgb, vp, ip, doğu perinçek vb hakkında ağzı köpürürcesine küfür eden muhafazakar bokların, bu tip haberleri görünce "eh gısmen de olsa doğru yea" karaktersizliğine bürünmeleri apayrı bir olay gerçekten.

  he he, 68'liler de ülkeyi onun kucağından alıp bunun kucağına oturtma, cemaatlerin maşası olup avantayı bölüşemeyince olay çıkarma, ülkede ithalatı patlatıp son üründen ara mamüle dışa bağımlı hale getirme ve ülkeyi leş bir ortadoğu kuburu halinde kaderine terk etme derdindeydi.

  bir boktan haberiniz yok, susun bari sayın sıfatına sıçtıklarım..