şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 75.900 tl'den düşmüş, son oyunları rahatlıkla çalıştırabilecek laptoptur.

https://www.monsternotebook.com.tr/…-s7-v6-1-1.html

ürün hakkında yapılan yorumlardan en çarpıcı olanı:

"bu fiyata hiç düşünmeden alın. gerçektenden cok ideal bir fiyat. . ben kullanıyorum 5 oyunu bır arada oynuyorum. gta vice city i full ayarlarda 1900 fps alıyorum gerçekten cok güzel. caunter strıke 1.5 full ayarlarda oynuyorum. bu piyasada bundan ucuzunu asla bulamazsınız. şiddetle tavsiye ederim."
  • 10-12bin dolar böyle bir sistem için normal. anormal olan tl'nin nasıl bu kadar değer kaybetmesi.
  • 60 hz ekrana baktıracak laptop. yani sen oyundan 500 kare bile alsan göreceğin maksimum 60 kare.
    motor ferrari, kasa şahin.

edit: monster'ın diğer modellerinde de olduğu gibi ekran yenileme hızı belirtilmemiş. alt segment bir model için siteden iletişime geçtim ve 60 hz olduğunu öğrendim. bu hayvan modelde de belirtilmediğinden ekranın 60 hz olduğu şahsi bir çıkarımdır. atlamayınız.
  • doları tuvalet kağıdı olarak kullananlar için ideal.

o paraya bilgisayarın feriştahını yaparım, içinde birde 4k monitor dahil.

daha bügün fiyat çıkardım 16 gb 3200 mhz ddr4 ram+ i7 8.nesil işlemci+asus main bord+512 mb m2.sata+1080ti 11 gb+sıvı soğutmaı+5 tb disk+27" 1 ms monitor vs.vs. 17 bin tl civarı .

bir de bunları daha da güçlendirince neler olur artık bilmem. çift işlemci ve çift ekran kartı bile olur.
  • lan hani macbook pro'lar çok pahalıydı?
  • donanımına göre gayet normal fiyatlı bilgisayardır.

sadece işlemciyle ramler 10 bin liradan fazla ediyor.

senin paran değersizse adamlar ne yapsın?
  • aynı paraya 2 tane gamer bilgisayar alıp kendi oyununuzu yaparsınız amk. oyun oynayacaksanız ister gaming olsun ister normal; her türlü laptoptan uzak durun beyler bayanlar
  • tam bir fiyat/performans makinası.
  • 1. öncelikle şuna cevap vereyim: macbook, içinde barındırdığı donanıma göre çok pahalı. o aletten elma logosunu sök ve windows yükle, değeri yarıya falan düşer. bu alet ise içinde normal bir insan evladının ihtiyacının olması mümkün olmayacak kadar fazla üst segment teknoloji barındırdığı için pahalı. lüks bile olamayacak kadar gereksiz donanım var bu alette. 2 adet gtx1080'i notebooka sığdırmak sandığınız kadar kolay değil, malum.

2. şimdi gelelim alete;

o paraya bunun vereceği performansın 2-3 katını verecek pc toplar yanına bir araba alır, istediğim yere taşırım. mobilite ile performans aynı anda olmaz, bunu anlamamakta ısrar eden insanlar finansal açıdan sikilmeye mahkumdur.

kaldı ki yukarıda dendiği gibi, 60fps'ten fazla gösteremeyecek alet (60hz monitörden ötürü) 2 tane 1080'i ne yapsın?

hadi diyelim render alacak falan filan, sli şart diye ısrar ettin, 4k çözünürlükteki 17.3" ekran gözlerini kör etmeyecek mi?

hadi diyelim monitöre bağlayacak, gpu yükünü gerektiren işlerde monitör kullanacaksan orta segment bir notebook + taş gibi bir masaüstü satın alıp 40bin lira kadar tasarruf elde etmek ve 5.5 kiloluk notebook taşırken fıtık olmamak gayet mümkün.

tamam onu da geçelim, ne iş görüyorsun da 11tb ssd'ye ihtiyacın olacak be adam? hadi diyelim çok çılgın önemli bir işin var, yazma hızı önemli, bu kadar önemli bir işi yaparken mobiliteye ihtiyaç duyma olasılığın nedir? kaldı ki alet 5.5kg falan, çok da taşınabilir olduğunu söyleyemeyiz.

monster'ın bu aleti üretme sebebinin tamamen because we can mottosu olduğunu düşünüyorum, zira 90 üzeri iq sahibi bir insanın bu alete para vermesi mümkün değil.