şükela:  tümü | bugün
  • almanya dışişleri bakanı horst seehofer'dir.

bir de "69. yaş günümde 69 afgan mültecinin sınır dışı edilmesini onaylamaktan memnuniyet duyuyorum" diyerek gülümsemiş. muhalefet partiler olaya tepki göstermiş. söylenenlere göre sınırdışı edilen afgan gençlerden biri intihar etmiş.

bu ne utanmazlık, bu ne pişkinliktir. adamlar resmen taş devrinde yaşıyor. bir de bunları bize medeniyet temsilcisi diye pazarlamaya kalkıyorlar. işte avrupa'nın insanlığı ve medeniyeti bu. düşene tekme vurmak. bunu da mümkünse haz alarak yapmak. lanet olsun size ve çürümüş insanlığınıza.
  • eline sağlıktır. keşke her gün deniz baykal'ın ve ajda pekkan'ın doğum günü olsa bizde de.
  • haber bize gösteriyor ki, almanlar'ın demokratlığı, dolar yükselirken sevinenin türk'ün vatan evlatlığı kadar bile değil.

yeme bunlar türk genci.

her iki grubu da tanı.

tanı ki, kime nasıl davranacağını, kime güveneceğini iyi bil!
  • halbuki o afgan gençlerin almanya'daki toplum yaşamına uyum sağlama konusunda istekli olmaları için yalvarmaları gerekiyordu.
    evet çok insanlık dışı, bir o kadar da ayrımcı. kucaklamak gerekirken kapı önüne koyulmuş masum afganlar...
    evet.

edit
    --- spoiler ---

planında iltica başvurusunda bulunan sığınmacılara, iltica sürecine dahil olmamaları, katkı sağlamamaları halinde verilen sosyal hizmetlerin kısıtlanmasını talep ettiği için eleştiriliyordu.
    --- spoiler ---
  • (bkz: weimar royce) denen kullanıcı kürt millyetçisi değilsindir umarım... bu entari gözleri üzerine çekti bu sana yeterli allah korusun ohal + tayyip durumları var ülkede.

din konusu ile ilgili yazdıkların önemli değil benim için keşke onu bari yazmasaydın tüm dikkatleri üzerine çektin be ...
  • millete ne bakanlar var amk.
  • sınırdışı etmek bir haktır ammaa bunu alaya alarak yapmak çiğliktir. ben batı medeniyetinin zaten medeni olmadığını düşündüğüm için nema problema da nordik harici batı'yı medeni görenler okusun öğrensin.