şükela:  tümü | bugün
 • almanya dışişleri bakanı horst seehofer'dir.

  bir de "69. yaş günümde 69 afgan mültecinin sınır dışı edilmesini onaylamaktan memnuniyet duyuyorum" diyerek gülümsemiş. muhalefet partiler olaya tepki göstermiş. söylenenlere göre sınırdışı edilen afgan gençlerden biri intihar etmiş.

  bu ne utanmazlık, bu ne pişkinliktir. adamlar resmen taş devrinde yaşıyor. bir de bunları bize medeniyet temsilcisi diye pazarlamaya kalkıyorlar. işte avrupa'nın insanlığı ve medeniyeti bu. düşene tekme vurmak. bunu da mümkünse haz alarak yapmak. lanet olsun size ve çürümüş insanlığınıza.
 • eline sağlıktır. keşke her gün deniz baykal'ın ve ajda pekkan'ın doğum günü olsa bizde de.
 • haber bize gösteriyor ki, almanlar'ın demokratlığı, dolar yükselirken sevinenin türk'ün vatan evlatlığı kadar bile değil.

  yeme bunlar türk genci.

  her iki grubu da tanı.

  tanı ki, kime nasıl davranacağını, kime güveneceğini iyi bil!
 • halbuki o afgan gençlerin almanya'daki toplum yaşamına uyum sağlama konusunda istekli olmaları için yalvarmaları gerekiyordu.
  evet çok insanlık dışı, bir o kadar da ayrımcı. kucaklamak gerekirken kapı önüne koyulmuş masum afganlar...
  evet.

  edit
  --- spoiler ---

  planında iltica başvurusunda bulunan sığınmacılara, iltica sürecine dahil olmamaları, katkı sağlamamaları halinde verilen sosyal hizmetlerin kısıtlanmasını talep ettiği için eleştiriliyordu.
  --- spoiler ---
 • ben alman bakani olsam ulkemde bir tane bile afgan, suriyeli, moroccolu, arap, turk multeci ya da siginmaci barindirmam. cunku kendim calismisim cabalamisim uretmisim pazarlamisim para kazanmisim ve zenginlesmisim, ne diye baskasini bedelsiz olarak zenginligime malima ortak edeyim. baskasini malina ortak etmemek ne zamandan beri insanlik sucu sayiliyor. almanyayi insanlik sucu islemekle suclayanlar acaba kendi mallarina birilerini ortak ediyor mu, mesela evlerinde suriyeli multeci besliyor mu, yada multecilere sevabina kendilerini siktirtiyorlar mi, merak ediyorum. 40 milyar dolar para harcamisiz suriyelilerin yiyip icip sikismesine. ben burda insanlik degil ahmaklik goruyorum. zira kafasi calisan hic bir millet boyle bir seye musade etmezdi. 40 milyar dolara 10 tane organize sanayi kurulur, en az 200.000 kisiye ekmek kapisi acilirdi.

  gerci sizin peygamberiniz fakir fukarayi beslemeyi ogut veriyor ondan boyle ahmakliklarin altina imzanizi atiyorsunuz. halbuki peygamberinizden 2000 sene evvel yasamis konficyus ''fakire her gun balik verecegine balik tutmayi ogret'' diye tavsiye ediyor. bence konficyusun lafi fakir fukarayi beslemeyi oneren peygamberinizden daha makul...
 • (bkz: weimar royce) denen kullanıcı kürt millyetçisi değilsindir umarım... bu entari gözleri üzerine çekti bu sana yeterli allah korusun ohal + tayyip durumları var ülkede.

  din konusu ile ilgili yazdıkların önemli değil benim için keşke onu bari yazmasaydın tüm dikkatleri üzerine çektin be ...
 • millete ne bakanlar var amk.
 • sınırdışı etmek bir haktır ammaa bunu alaya alarak yapmak çiğliktir. ben batı medeniyetinin zaten medeni olmadığını düşündüğüm için nema problema da nordik harici batı'yı medeni görenler okusun öğrensin.