• yayin yonetmenlerinin kaan caydamli ve cetin san olduu bir yayinevi..pek guzide kitaplar yayinladiklarini dusunmusumdur hep...

"yaz sicaklarinin yerini serin gecelere birakmaya hazirlandigi su anlarda soylenebilecek birkac sey olmali..hepinize delirmenizi tavsiye ediyorum"
    k.
  • kendilerine "çeviri yapasım geldi" diye gelen herkesi kabul eder kitap çevirtirler bu sayın abiler, ama çevirmene ödeme yapma konusunda pek ketumlarmış. senelerce vermezlermiş parayı.
  • (bkz: 6 45)
  • antitiky itinin istegi uzerine yaklasik 45 dakka www.645.com/com.tr www.alti45.com/com.tr www.6kirkbes.com/com.tr diye done dolana aradigim bi turlu bulamadigim , tam birinci saatin sonunda antitikynin abi bak bi sayfa buldum http://www.altikirkbes.com/ diye cok guzel seyler var ilgini cekerse bak diyerek beni zivanadan cikarttigi olaylarin baskahramani yayinevi.
  • fantezi kapak dizayni konusunda ne yazik ki pek ba$arili olamayan yayinevi .
  • kaan caydamlı ve çetin şan'ın sahibi olduğu yayınevi...
    kişisel toplantı notları(bkz: ktn) yazarlar yayınladıkları kitaplara...
    kötü bir kitaba rastlamadım hiç bu yayınevinden...
    beat generation'ı şiddetle tavsiye ederim...
  • kedilerle ilgili bir kitabının önünde aşağıdaki yazıyı buldum ve kitaptan çok sevdiğim yayın evi.

çok yıldızlı ve çok mavi bir gecede, daha doğrusu, çok yıldızlı
    ve bir türlü mavinin ağırlığından kurtulamayan bir ilkbahar gecesinde,
    bir şehirde, daha da doğrusu, çok yıldızlı ve bir türlü mavinin ağırlığından
    kurtulamayan bir ilkbahar gecesinde, bir şehre doğru iki tekerleğin üstünde
    100km/s'in biraz üstünde bir hızla ilerleyen erkeğin kendi rüzgarından belli
    belirsiz titremesi ve yalnızca bedenine çarpan gece böceklerinin gövdesinde
    bıraktığı izlerin o şehrin herhangi bir yerinde belirsiz bir kadının yaptığı geceye
    dair bir resme çok benzemesi, gece böceklerinin kaderini ne kadar hafifletebilir ki...
    yaşlı kızılderilinin dediği gibi hayatın bize sunamadıklarını mı sunar,
    yoksa bir radyo dinleyicisinin dediği gibi sanat, tıpkı diğer tüm şeyler gibi
    yalnızca seks için midir...
    yaşlı bir kızılderili ne kadar yanılabilir ?
    (bkz: copy paste degildir ben dikte ettim)

edit: yıllar sonra kaybedenler kulübü isimli filmde zamanında çok sevdiğim ve buraya da yazdığım yukarıdaki cümleleri duyunca beni çok mutlu eden yayın evi.
  • takdir edilmesi gerekli bir yayınevi , kitaplarda nispeten ucuz
  • "ya$asin fotokopi, ya$asin kaos!"
  • boris vian kitaplarını basan ve bunun ıcınde benim tarafımdan cok takdır edilen yayın evi..
    değişikler.farklılar..
    boris vian kıtaplarında her hikayenın basına resım koymuslar..ve her hikayenın basında aynı resim..
    tam boris vian tarzı!!
hesabın var mı? giriş yap