• 7.1 büyüklüğündeki depremi evinde sakince karşılayan japondur. elindeki kalemle oynayadurur...

7.1
  • adam kacmak yerine oylece duruyor. bu japonlar'in hic caninin kiymeti yok.
  • japoncam iyidir "bu işin fıtratında var" diyor.
  • biz de boyle durduk ya, boyle karizma olunuyorsa cekseymisim keske. bina yıkılmayacak biliyorsun,niye panik olasın. ayda 1 temiz deprem oluyor zaten,.
  • ben olsam net ölmüştüm.
  • yıllar önce de japonya'da deprem olunca nasıl hiç hasar almıyorlar bunu konuşmamız lazım derdik. yıllar sonra da aynısını diyoruz. sürekli iyileştirmenin dibi..
  • evinin yıkılmayacağından emin olan her insan bu şekilde karşılayabilir. önemli olan ırkı değil, yaşadığı ülkenin inşaat teknolojisi ve uygulamalarına güven duyması.
  • baya sallandı deyip yere düşenleri gösterdikten sonra rönesans konusuna geri dönmüştür hemen. ne meraklıymış, biz olsak yapacağımız işten kaçınmak için bahane olarak bunu kullanır bütün gün bir şey yapmazdık, kendimden biliyorum.
  • 2. dünya savaşında yerlebir olmuş, 2 atom bombası yemiş ve savaş tazminatı ödemiş ülkenin evladıdır o.

hele bir de, savaştan sonra harf devrimi, kılık- kıyafet devrimi yapıp ceddine sövseydi varya japonlar, 7.1'lik depremi " rüzgar mı çıktı?" diye atlatırlardı!
  • adam anlattığı konuya geri dönüp kaldığı yerden devam ediyor helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap