şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanları insan olarak görmeyip onları kendi aciz beyinlerinde inanan veya inanmayan olarak gruplara ayıran orospu cocuğu zihniyetin 17 agustos depremini siyasi propaganda olarak öne sürmeleri sonucu ortaya çıkan skik slogan.
 • eger deprem allah tarafindan yolda cikan kullarini yola getirmek icin meydana getiriliyorsa ve bu nedenle golcuk donanma komutanligi oluyorsa merkez ussu, bugunlerde oval ofis merkez uslu 9.5 buyuklugunde bir deprem olmasi gerekir amerika birlesik devletlerinde ayirircasina...
 • hayvandan da aşağılık* mahlukların işkenceyi ne kadar hak ettiklerini bariz kılan slogan
 • dinler tarihi kadar eski olan din somuruculugunun gayet normal, adeti oldugu uzere yobazligindan ve cagdi$iligindan bir $ey kaybetmemi$ insani aptal yerine koyan soylemi. bunu ta$iyan kizin yuzundeki kucumser ifadeyi unutmadik elbette. o "biz biliyoruz bu depremin hikmetini, sizler de kimmi$siniz?" baki$in bir benzeri vardi kubilay'i oldurenlerde de, bunu bilmek icin kahinlige gerek yok bence.
 • japonların habire "yetmedi" diye cevap verdikleri sorunun türkçesi.

  edit: japonlardan fakslar emailler alıyorum "abi biz soru eki olan -mi nin ayrı yazıldığını bilmeyecek insanlar mıyız" diye.
 • lisedeyken fizik öğretmenimiz -laf nereden oraya geldiyse- bir tarihte malatya'nın sürgü kazasına yolunun düştüğünü, yöre halkını pek gözü tutmadığını, çok içki içtiklerini anlattı. sonra da bir kaç yıl sonra orada deprem olduğundan bahsetti. (ki o deprem malatya'dan da hissedildi. çok büyük bir deprem değildi ama hatırladığım kadarıyla ölenler olmuştu.) hocamız, depremin bir ceza, bir uyarı olduğuna inanıyordu.
 • 7nokta4 siddetindeki depremin , insanlarin artik allah yolunda biseyler yapmaya veya biraz daha fani ve dunyevi olgulardan uzaklasmaya yeterli olup olmadigini merak eden kisinin kuracagi ancak allah yolunda oldugunu idda edenlerin asla kurmaya cesaret edememeleri gerektigine inandigim sacmasapan soru cumlesi

  ayrica bu depremde olen herkes mi allahin gazabini haketmisti hic gunahsiz gitmedi , sorusunu akla getiren soru !