şükela:  tümü | bugün
  • 7 ocak tarihinde akşam saatlerinde aldığım çilekli pastanın çileklerinin çürük ve küflenmiş olması rezaletidir.

1
    2

bu da 7 ocakta aldığımın göstergesi:

3

abi nedir bu pastaneler son zamanlarda? hadi geçenlerdeki fareli mevzu "ehehe ümraniye la, ne bekliyosun" falan, dalgaya vuruldu. peki ya meşhur ceviz ağacı? en iyi olarak addedilen yerlere de mi güvenemeyeceğiz?

edit. misafirler falan yedi, bir parça kaldı bugüne, kalmaz olaydı lan.

edit2. "dolabı dandiktir" diye düşünülebilir. değil abi, 3 ay önce aldım, bosch no-frost ulan, o da mı dandik?
  • çileğe bulanmış fare bıyığı sandım..
    kusmaya gidiyorum..

yalnız pastayı bitirmissiniz nasıl yediniz acaba?
  • ceviz ağacı ile ilgili bir rezalet başlığı görünce gerçekten yalnız olmadığımı farkettim. hiç ekşiye yazmayı düşünmemiştim ama şimdi başlık açılmışsa ben de yorumumu yazacağım tabii ki.

yılbaşından 1 hafta önce kadar koşuyolu'ndaki şubesinde tavuklu krep yedim ve tam olarak zehirlendim. önce ishal başladı şiddetli biçimde sonra yerini kusma ve hiç düşmek bilmeyen ateşe bıraktı. 3 gün hastanede yattım serum manyağı oldum. (yılbaşına da hastanede girdim)

ciddi bi rahatsızlık geçirdim ve gerçekten direkt olarak "işte suçlu!" demek istemem ama şüphesiz ki orada yediğim bozuk yemeğin etkisi çok büyük bu mevzuda. bir daha da gitmeyi düşünmüyorum. benle beraber aynı şeyi yiyen arkadaşlarım da benim yaşadığımı yaşadı ama onlar hastanelik olmadı. bunu da belirtmek isterim.
  • başlığı okuduğumda herhangi bir suser herhangi bir ağaçla nasıl bir rezalet yaşayabilir dedirten durum

ironi yapıyor diye baktım ancak olay pastanede geçiyormuş

düzeltme: anlatım bozukluğu giderildi
  • koşuyolu ve civarında fazlasıyla ün yapmış mekanın sebep olduğu rezalettir.

bir kaç kere gittiğim ve neden bu kadar abartıldığını anlamadığım mekandır. bir defasında buradan macaron almıştım hepsi bayat çıkmıştı yenilecek gibi değildi. o gün bugündür asla gitmem ve alışveriş yapmam oradan... bu macaronları “yiyemiyoruz bari bir işe yarasın” diye eşim fotoğraf çekimi için dekor olsun diye kullanmıştı. işte o fotoğraf

edit : ilave
  • o paraya gerçek ceviz ağacı alınır. o kadar para al. eski, çürük adi malzeme kullan. harbi rezaletmiş.
  • olay gülhane parkında mı geçiyo?
  • rezalet sayılmasa da yılbaşında kendilerinden aldığımız pakette ki çiğ köfte bozuk ve kokmuştu. diğer mezelerde fabrikasyon usulü yapılmıştı. bimden alsak daha lezzetli olurdu sanırım.

kendilerine bunu bildirdiğimizde özür dileme gereği bile duymadılar. yılların efsanesi yavaş yavaş çöküyor sanırım.
  • ceviz ağacı neresi bilmiyorum. ılk defa duyuyorum fakat başlıktaki diğer girilerde biri macarondan şikayet etmiş, biri çiğ kofteden, biri tavuklu krepten zehirlenmiş. başlık zaten pastayla ilgili.

size az çok bu sektörün içinde olan biri olarak müthiş bir tavsiye vereyim; menüsü bu kadar geniş yerlerde yemek yemeyin arkadaşlar. böyle bir menüyü taze ürünlerle çıkartma olanağı yok. yok yani. ya da illa yiyeceğim diyorsanız en spesiyal, en çok tüketilen yemeği yiyin. sirkülasyonu çok olduğu için en tazesi de o olur muhtemelen. ama tabii bunun da garantisi yok. talep çok diye yüksek miktarda alınıp, elde kalırsa yine bozuk ürün yeme olasılığınız mevcut.

geçmiş olsun.