1. çetelere karşı mücadele
  eden gulsuyu ve gulensu halkının üzerine çeteler tarafından ateş açıldığı olaylar.

  mahallede kentsel dönüşüm, uyuşturucu çeteleri gibi onlarca sorun karşısında tepki gösteren insanlara iki sivil araçtan ateş açılmış.

  haberi: http://www.evrensel.net/news.php?id=64344
 2. şu an twitter'da #gülsuyundaneoluyor hashtagiyle tt'dir.

  8 yaralı varmış.
 3. polis yönlendirmeli çetelerin gülsuyu halkına ve burada bulunan demokratik kurumlara silahlarla saldırdığı olaylardır.

  akşamki saldırıyla birlikte yaralı sayısı 10'u geçmiş durumda lakin gündem olmamış tabi.

  sabah 7.15'ten itibaren devam eden saldırılara karşın mahalleye gelen polis yine şaşırtmamış, çetelerin yerine halkın üzerine ateş açmış ve gaz bombalarıyla saldırmıştır.

  zöge: çok rahatsız olmuş birileri sanırım. bu ülkede nihayetinde uyuşturucu satmak serbest, insanları sokak ortasında kurşunlamak serbest, çete kurmak serbest, o sebeple şaşırtmadı.

  ayrıca (bkz: sözlükteki polisler)
 4. çok tehlikeli olaylar. bu başlığa yorum yapanları da bacaklarından vuracaklarmış diye bir duyum aldım. dikkat edin genşler!
 5. yeni bir ergenekon'a bağlanır. belki direk ergenekona bağlanır. nasılsa terör örgütü ilan edildi, bir bağlantı buldular mı alırlar 150 kişiyi daha.
 6. 1980'lerde okmeydanı'nda olup bitenin 2013 yılında tekrarlanması durumu.
 7. metrobüste giderken edindiğim istihbarata göre gülsuyu'ndaki sol grupların, uyuşturucu satan çete elemanlarından birini alıkoyup, mahalleyi terk etmeleri yönünde silahla tehditte bulunarak, süre vermeleri üzerine bu tehdite karşı uyuşturucu çetesinin fütursuzca esp'ye ve mahalleye saldırması şeklinde cereyan etmiş olan hadise.

7 ağustos 2013 istanbul gülsuyu olayları hakkında bilgi verin