şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 7 ağustos pazar günü yapılacak olan mitingtir. cumhurbaşkanı erdoğan, tsk daki komuta kademesinin de mitinge geleceğini söyledi.
 • yaklaşık 2 haftadır çeşitli meydanlarda süregelen demokrasi nöbeti etkinliklerinin de finalinin yapılacağı miting imiş.
  cb erdoğan, muhalefet liderlerini de davet etmiş.

  not:
  nöbetlere nokta değil, virgül konmuş.
 • yüksek katılımlı bir miting olacaktır.
 • akp'li değilim ama türkiye'nin ne olduğunu dusmana göstermek bu defa gidecegim.
 • yabancı gazeteleri okudukça, haberlerini dinledikçe o kadar büyük bir felaketi atlattığımız görüyorum ki amaç sadece ve sadece iç savaş çıkarmak, neyseki bu millet ne kadar kutuplaşma varmış gibi gözükse de ülkesinin iyiliği için muhalefetini askıya almayı bilen güzel bir topluluğa sahip. hayatım boyunca gezi harici hiçbir zaman toplu bir eylemde, miting de bulunmadım ama bu mitinge kılıçdaroğlu, bahçeli, erdoğan, kuvvet komutanları ile hep beraber katılma yanlısıyım. cemaatçiler gibi kendi ülkesini başka ülkelere kötüleyerek, şikayet ederek değil, dıştan bakana bütün olarak gözüküp, varsa problem biz içimizde hallederiz sen işine bak demek için herkesin orda olması çok güzel mesaj olacak. farklılıklarımızla hepimiz bir arada olmalıyız. büyük bir fırsat bu, inanın bu adam sittin sene başımızda olur deyimini de bu birliktelik bozacak, ülkede kutuplaşma olmadığı sürece normalleşme ile daha mantıklı seçimler göreceğiz. bir yandan çok kaygılıyım ama bir yandan da gerçekten güzel şeyler olabilecek diye görüyorum bu olayları, umarım güzellikleri hep beraber yeşerteceğiz, karamsar olmayıp herkes birbirine adım atmalı.
 • muhalefet liderleri de davet edildiyse ve onlar da bu davete icabet edecekse, umarım ki belki de eşini benzerini hiç görmediğimiz türden bir toplumsal kucaklaşmaya sahne olabilecek mitingdir. erdoğan ve dört büyük partinin liderlerinin kurulacak sahneye hep birlikte çıkıp miting meydanına gelenleri hep birlikte selamladığını şöyle bir hayal edin, ne güzel olmaz mı? böyle bir darbe girişiminin olabilecek en hayırlı şekilde sonuçlanması anlamına gelir böyle bir siyasi, toplumsal kucaklaşma ortamı ve türkiye'de yıllardır artarak süren siyasi kutuplaşmayı da bir süreliğine de olsa eritmeyi başarır. çok zor, imkansız gibi gözükebilir ama türkiye'de bir benzerinin daha olmadığı türden büyük bir olay atlatıldı, bunun üzerine tüm dünyaya birlik mesajı verilecekse bundan daha güzel bir fırsat da bir daha ele geçmez. hayalperest diyenler olabilir, ben yine de bekliyorum umutla böyle bir kucaklaşmayı.
 • cumhurbaşkanı tayyip erdoğan dün katıldığı programda bütün partilerin liderlerinin davetli olduğunu açıkladı. geçtiğimiz hafta yapılan liderler zirvesinden farkı ise, hdp'nin de davetli oluşu. böyle bir ortamda akp ile hdp, erdoğan ile demirtaş bir araya gelebilecekse eğer, gerçekten güzel bir iş başarmış oluruz.
 • küçük miting de mi var diye düşündüren miting.
 • eğer dendiği gibi bütün demokrasi nöbetine "final" olacaksa sevindiğim miting. ha yok, kulak siken klaksonlarınız aynen mitingden sonra da devam edecekse bir söyleyin de hiç dönmeyeyim istanbul'a...