• çine göz dağı verdiğimiz mitingdir. ey komunist şi cinping halk burada
  • hep kırmızılar arasından yayılan beyaz ışıkların süslediği, enfes görüntülerle hatırlanacaktır. dilerim bu bir değişikliğin başlangıcı olur. ben böyle kalabalık, bu kadar büyük bir toplanış görmedim.

15 temmuz gecesi öyle karanlık bir geceydi ki dilerim o gördüğümüz en karanlık gece olur da bir daha öyle şeyler yaşamayız.

siyasi parti liderleri tek tek benim takdirimi kazandı. evet eleştirilecek noktalar var. sonunda akp ve erdoğan dayanamadı akp mitngi gibi noktaladı, keşke kk ve db de çıksaydı sahneye ama artık bazı şeylere eyvallah diyeceğiz. şu günü bu şekilde bitirmek bile bir güzelliktir ülkem için.

dün gece ki görüntüden etkilenmeyen, halen buz gibi davranabilen, hala o kalabalığı gereksiz gören illa olacak ama inanın öyle düşünen kesim yüzde 3-4 lük bir kesim daha da yok. zira o kesim öyle bir kesim ki ne etliye ne sütlüye bu vatan için asla hiçbir zaman kılını kıpırdatmayacak kısımdır. onlar her zaman olaccaklardır. ingiliz ve amerikan yardakçıları gibi görün onları bırakın kendi hallerine. kendi vatanını kıskanmakta olan bu çürümüş kalpliler için yapılacak bir şey yok. kulak asmayın onlara.

ben inanıyorum ki hükümet bugün akp değil chp olsaydı da be bu miting düzenlenseydi o kesim yine halen köşesinden eleştirecekti. zira onların yaptığı tek şey konuşmaktır. her durumda konuşmaktır. o insanlar gerçekten vatan,millet nedir bilmeyen, ülkesiyle vicdanı arasındaki tüm bağlarını koparmış, kendi ülkesini ve kendi insanlarını her durumda aşağılayan, ukalalık ve kibirden kör olmuş insanlardır.

ülkesi için kötü, en kötüyü temenni eden ve iyi bir şey olduğunda kıskançlıkla, hiddetle, kinle karşılayan tiplerdir. zor olsa gerek böyle çürük bir kalbe sahip olmak. o tipler ki darbe oldu haberini duydukları an şükretmişler, sevinmişlerdir. o ilk sevinçten sonra yaşananları görünce sevinçleri kursaklarında kalmasından ötürü şu an olan olaylara tepkili, içten içe sinirlidirler. ben onlara üzülüyorum, kısaca onları vatansız olarak nitelendiriyorum ve acıyorum.

o yüzden o yüzde 3-4lük kesim olmaksızın bu şekilde çok güzeliz türkiye'm.
  • "yetmez ama evet" dedirten miting olmuştur.

anamuhalefet lideri konuşmaya basladiginda salonu terkeden cumhurbaşkanı'ndan, konuşmasını saygıyla dinleyen, bitiminde elini sıkan cumhurbaşkanı'na geldiysek,

istiklal marşı söylenirken yerinden kalkmayanların olduğu günlerden, hep bir ağızdan coşkuyla söylendiği günlere geldiysek,

necip fazıl ile nazım hikmet'in dizelerinin aynı toplulukta aynı coşkuyu yaratabileceğine şahit olduysak,

bizi birleştiren şeyin bayrak, bölen şeyin dinin kullanılması olduğunu azıcık olsa kavrayabildiysek,

okullarımızın duvarindan indirilen ata'nin gençliğe hitabesinin o'nun kurduğu meclisin başkanı tarafindan yeniden ve büyük bir özenle başvuru kaynağı yapıldigini duyduysak,

allah'tan başka kimseye kulluk edilmeyecegine dair bize söz veriliyorsa,

elbette yetmez, ama çok daha fazlasını yapabiliriz. yapmalıyız da. çünkü başka bir seçeneğimiz yok. başka bir ülkemiz de...
  • bir muhalefet partisi liderinin yuhalandığı mitingten demokrasi çıkartabilmiş ve bundan gurur duyduğunu belirten insanların olduğunu gösteren toplaşma. diyor ki birlikte çok güzeliz, gurur duydum milletimle, isteyince oluyormuş bla bla.. acaba sizler mi körsünüz yoksa biz mi farklı şey izliyoruz? darbeyi bastıran tsk içindeki onurlu asker fakat hiç lafı edilmiyor! hulusi bey çıkıyor garip değişik konuşuyor millet hunharca alkışlıyor; kimse de demiyor; " ağa darbe planlanırken sen neredeydin?" sadece alkışlıyor. sorgulamayan milyonlardan ben gurur duymam arkadaşım. oraya mustafa topaloğlu'nu çıkartsan "vatan, millet, sakarya" diye bağırsa o millet onu da hunharca alkışlayacak belliki.

bana ilginç geliyor. zannedersiniz ki o ön koltuklarda oturanlar göğüs göğüse darbecilerle savaşmışçasına... sizce de garip değil mi? sizce de samimiyetsiz değil mi? kemal kılıçdaroğlu konuşurken insanların uğultusu, ne dediğinin bile dinlenmemesi... ben şunu anladım ki; bayrağını alıp gelen bir çok kişi sadece bir kişi için gelmiş. o kişi isterse küfür etsin yine aynı coşku yaşanacaktır. bedava baklava dağıtılacak dense bence bir o kadar insan yine toplanırdı. ha amaç dış basına görüntü vermektiyse harika bir organizasyon olmuştur. tebrikler.
  • kusura bakmayın, gün birlik günü, birlikte çok güzeliz ve benzeri söylemlerle devlet partisine güvenenlere hadi oradan diyorum. demokrasiniz berkin'i, ali ismail'i geri getirmediği gibi suruç'ta, ankara'da yitirdiğimiz canların cevabını vermiyor. bugün hepiniz akp'li oldunuz. hayırlı uğurlu olsun.
  • mitingden satırbaşları:

kk: siyaseti kışlaya, okula, adliyeye sokmayın dedi, kendi siyasetin kralını yaptı ömrü boyunca göremeyeceği kalabalığa.her zaman ki gibi kendiyle çelişti yani.

db: öyle şahlandı öyle şahlandı ki bi ara gömleğini açıp, içinden süperman kıyafetiyle amerika'nın üstüne uçacak, kafa göz, allah ne verdiyse dalacak sandım.neticede yürekli bir konuşmaydı.

gkb: dağılan karizmayı toplaması milletin tezahüratlarıyla daha kolay oldu.sesi heyecandan mı, gururdan mı titredi o hep bir bilinmez kalıcak.

rte: idamı onarım diyerek milletin gazını aldı.konuşmanın seyri yapılan köprülere, kilometrekarelerce yollara ha geldi ha gelecek derken, allah'tan değinmedi.

halk: nasıl ki bıçak yarasının acısı sıcağında belli olmaz, işte bu kutlu halka da sabaha kadar sürecek ayak sızısı kaldı.

paralel kukla ve ipini elinde bulunduran diğer açgözler: la oluum ne yapıyo la bu bebeler, balonlar bişeyler.şeytan diyo at bi bomba şunların üstüne hazır bu kadar toplaşmışlarken.ne de olsa incirli bizim, üs bizim, oğlan bizim kız bizim.neyse ya bize bunların dirisi lazım.daha bunlardan öğrenecek çok şeyimiz var.

tv'nin başında kendi kendini yiyen ben: allah'ım çimenleri fillere ezdirme, biliyorum milletler parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çöker.sen milletimizi çözdürme, böldürme, ezdirme.dinsiz yürekte vicdan olmaz, sen bizi vicdansızlara eğdirme.dünya hırsı için kardeş kanı dökenler yüzünden bizim ocağımızı söndürme.amin.
  • halkın siyasetçiler tarafından iç çatışma noktasına değin bölünerek taraflaştırılması, siyasi ayrışmalar, mezhepsel politikalar vb sonucunda ülkenin çatırdamasına ramak kaldığını ve darbe girişiminin de esas olarak bu çatırdamayı kullanarak iç savaş çıkartmayı amaçladığını gören ve müdahale edilmemesi halinde yönetilecek bir ülke kalmayacağını görüp korkudan bir araya gelen siyasetçilerin halkı ninnilerle uyuttukları mitingdir.
    adama sormazlar mı, ille yumurtanın göte dayanması mı gerekiyor böyle birlik olmak, birbirine saygılı siyaset yapmak için?
    adama sormazlar mı; bu memleket bu duruma nasıl geldi, neden göz yumuldu, neden engel olunmadı diye?
    adama sormazlar mı; "iyi niyetimle yardım ettim, pişmanım, beni kandırdılar" diyen on binlerce memur "fetö örgütüne yardım ve yataklık" suçlamasıyla görevinden alınırken, "ne istediniz de vermedik", "biz de bu insanlara iyi niyetimizle yardım ettik, bizi kandırdılar, allah'a ve milletimize verecek bir hesabımız var" diyen cumhurbaşkanı, başbakan ve diğer zatlar neden görevinden istifa etmiyor?
    adama sormazlar mı; ortalık ay yıldızlı bayraklarla bezenmişken, genelkurmay başkanı neden atatürk adını anmaktan imtina ediyor?
    adama sormazlar mı; fetullah gülen cemaati tukaka, devletten temizlenmeli de neden diğer cemaatlere devlette örgütlenme zemini açılıyor? aynı örgütlenmeyi yarın bunların yapmayacağının teminatı nedir?
    adama sormazlar mı; darbenin arkasında abd varsa, neden incirlik ve diğer askeri üslerini niye kapatmıyorsun da bu memleketin ordusunun kışlalarını ve üslerini kapatıyorsun?
    adama sormazlar mı; darbeye karşı bunca pasif kalmış, bu olağanüstü durumu yönetme yeteneğini gösterememiş generaller niye halen görevlerinde?
    adama sormazlar mı; gata'yı, fetö'cüler ele geçirmiş diyerek sağlık bakanlığı'na devrediyorsun da, sağlık bakanlığı kendi kurumunu fetö'cülerden koruyabilmiş midir ki gata'yı korusun?
    adama sormazlar mı; bu örgütün devlete sızmasında akp'nin bu denli büyük bir payı varken ve akp içinde yüzlerce, belki de binlerce cemaatçi varken neden akp kapatılmıyor da (temizlenmek adına), harp okulları kapatılıyor?
    adama sormazlar mı; madem demokrasiyi savunuyorsun, o halde tüm devleti yeniden inşaa ederken, tüm orduyu kendine bağlarken, heryere son derece kritik atamalar yaparken neden tek başına hareket ediyorsun ve diğer siyasi partilerin en küçük bir katkı sunmalarına bile fırsat vermiyorsun?
    adama sormazlar mı; daha düne kadar ayda bir patlayan bombalar nasıl oluyor da bir anda bıçakla kesilir gibi kesiliveriyor?
    adama sormazlar mı; darbeye karşı kahramanca direnenler içinden şehit düşenlere ve yaralılara her gün dua edilip selalar okunurken, doğu'da güneydou'da şehit olanlara neden bugüne kadar bir kez sela okutulmadı? onlar demokrasi için, bu ülke için şehit olmadılar mı?
    adama sormazlar mı; düne kadar fetullah hoca efendi demeyenlere küfürler savuran, "cemaat devlete sızmış sözünü kargalar bile güler", "hoca efendi diyeceksiniz", "muhterem fetullah gülen bu ülkenin büyük bir değeridir" diyen bakan ve siyasilere neden kimse bir şey demiyor?
    adama sormazlar mı; 9 bin asker/askeri personel, 8 bin dolayında emniyet mensubu, 300'ün üstünde yargı mensubu, 60'a yakın müfettiş dahil toplamda 50 binin üzerinde kamu çalışanı fetö üyesi olduğu için görevden uzaklaştırılıyorsa devlet mi fetö'ye sızmış oluyor, fetö mü devlete?

şaka şaka rahat olun... vatan millet edebiyatıyla, din edebiyatıyla mest olmuş olan milyonlar mışıl mışıl uyuyor... o yüzden kimse size bunları sorup terletmeyecek. eğlenmeye devam gençler...
  • bugün de vatanı kurtardık çok şükür.
  • şu güzel ortamı bozacak olsak da biz tarihsel sorumluluğumuzu yerine getirelim: bir siyasal islamcı için demokrasi her zaman bir tramvaydır.
    siz tabi birleşin gene hobi olarak. birleşmeyin demiyorum. ama bu rte size yaşanacak bir türkiye bırakma konusunda en ufak bir adım atmayacak. buna da ayık olun.
  • 100 binler katılmıştır
hesabın var mı? giriş yap