şükela:  tümü | bugün
  • yine sözlükte yazar olan onemliuyarilar nickli şahıs tarafindan gerçekleştirilmiştir.

bu başlığı artık göte göt deme zamanı geldiğini düşündüğüm için açtım arkadaşlar. üzgünüm ama d o l a n d ı r ı l d ı n ı z.

yardım toplamak için gerekli izinlere sahip olmayadığı halde insanları sürekli sıkıştıran, yardım etmeyen vaya eleştiren insanlara muhtemelen kendisine ait diğer hesaplardan ahlaksızsınız, vicdansızsınız, gün yüzü görmeyin gibi seylerle saldıran, 8 bin lira ile geçinemeyen, yazlığı ve arabası olan birine evinin fotoğrafını görmeden ve banka hesap dökümanlarını istemeden yuzlerce liranızı kaptırarak dolandırıldınız .

hatta bazılarınız fazla gaza gelip baştan sizi uyarmaya çalışan ben ve bir kaç arkadaşa;

hem başlık altında hem de özel mesajlarda küfürlerle yanıt verdiniz. açıkcası bile bile lades diyip yardım edenlerin hakkını arayacak degilim giden gitti artık, bildiğim kadarıyla bu yardımın hukuksuz olduğuna dair başka yazarlar tarafından yasal işlemler de başlatıldı. buna ek olarak başlığı sürekli yukarıya taşımaya çalışan,
    şunun gibi hakaret ve tehdit içeren, yardımın hukuksuz bir şekilde sürmesine katkıda bulunup daha fazla insanın dolandırılmasına neden olan herkesin yazdıklarının ekran resimlerinin kaydedildiğini bildirmek istiyorum...

umarım sözlükte bir daha böyle şeyler yaşanmaz ve bu olay gerçekten ihtiyacı olan insanlara önyargıyla yaklaşılmasına neden olmaz.
  • kampanya boyunca fake hesaplar ve/veya danışıklı hesaplar ile desteklenen dolandırıcılık.
  • bir sonraki versiyonu şöyle olacak olaydır.

"sözlük hesabınız fetö'nün eline geçmiş. hemen çöp tenekesine bir adet duşkabin, 3 kova boya, banyo için lavabo, klozet, aspiratör, koltuk takımı ve artema musluk bırakın ve mekanı terk edin.

lan hahaha adam klozet bile istemiş ama kabul edelim insaflı herifmiş, ısıtmalı olanından isteyebilirdi. malum önümüz kış.
  • dolandirilma falan yok simdilik. degisen hicbir sey olmamasina ragmen, dun para gonderenler, bugun dolandirildik diyorlar. adam evi dosemeyip, parayi yerse, evet dolandirilmis olurlar. adam evi doserse sikinti yok, zaten para gonderenler bunun icin para gonderdi. adamlar ev dosemek icin yardim yapiyor yahu, tam komedi, sevgi kelebekleri :)

tabi bu arkadasin paranin bir kismini yeme ihtimali var. koctasa falan limuzinle gidebilir.
  • bende kanser hastasıyım. benimde zamanında yüzüme 1 ay yaşarsın dendi. bu durumdaki insanların derdi emin olun birkaç ev eşyası falan olmuyor. baştan beri gereksiz bir proje olarak gördüm. sonrasında, madem teyzeciğimiz mutlu olacak yapılmalı diye düşündüm. ama bitmeyen başlıklar ve mesajlar işin çığırından çıktığını gösterdi. daha fazla uzatmadan tamamlanması gerektiğini düşünüyorum. yoksa açılan bu başlıklara ve yapılan ithamlara sık sık rastlamamız mümkün.
  • kimse dolandırılmamıştır.

adam "annem hasta, evi yenileyeceğim" dedi, millet de paşa paşa para gönderdi. annesinin hasta olduğu yalansa ve bu ispatlanırsa, o zaman "dolandırıldık" diyebilirler. bunun dışında, ihtiyaç listesi olsun, gerek duyulan para olsun, şahsın maddi şartları olsun, her şey ortadaydı ve ben dahil bir çok kişi uyardık.

tüm bu uyarılara rağmen bu vatandaşa para gönderenler -kimse kusura bakmasın-, dolandırılmadılar. enayliklerine doymasınlar çünkü biz uyardığımızda ne vicdansızlığımız kaldı, ne kötülüğümüz, ne anlayışsızlığımız...

tekrar söylüyorum: adamın annesinin hasta olduğu iddiasının aksi ispatlanana kadar kimse "dolandırıldım" diyemez. çünkü adama para gönderilmesinin nedeni annesinin hasta olması ve evin yenilendiğini görmek istemesiydi zaten. kimse adamın gerçek amacını sorgulamadı.

şimdi birer bardak soğuk su için zira hukuki süreçten netice alabilme ihtimaliniz yok denecek kadar az.

edit: sabahtan beri, dün kampanyayı eleştirdim diye bana entry ya da mesajla hakaret eden yazarlara götümle gülmekle meşgulüm. beyinsiz salaklar.
  • günümü şenlendirmiş olay.

ben de yazmıştım yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz başlığına, kız arkadaşımın oynamak istediği eski bir playstation oyunu vardı, belki elinde olan vardır da ödünç verir diye. koca yürekli bir yazar arkadaş oyunu benim için satın almayı teklif etti ,kabul etmedim. kendi teklif etmiş olmasına rağmen. çünkü oyunu alabilecek param vardı fakat bir iki kez kullanılacak bir şey için boşa harcama yapmak istemedim açıkçası, başkasının da benim için yapmasını istemedim.

ama adam çıkıyor evimi yenileyin diyor, azımsanamayacak bir kitle de hay hay paşam diyerek televizyon ünitesinden üçlü prizine kadar her şeyi alıyor. bu adamın zerre suçu yok arkadaşlar. sizlerin oturup düşünmeniz lazım ben bu iq ile nasıl yaşıyorum diye.

edit: imla