• bu sene erasmus'a giden bir öğrenci devlet memurundan daha fazla aylık alacak.
  • tarih 6 mart 2015.

1 dolar 2,602 tl

tayyip reis diyor ki dolara yatırım yapan yaya kalabilir. ulan, koca yürekli reisim be nasıl da çomar büküyor. cemaatleri tokatlıyor çomarları yaya bırakıyor aç bırakıyor kırbaçlıyor ciğerlerini söküyor sök reis sööök i love u reeeiss !!1!1!
  • an itibariyle cnn türkte chp kurultayını tartışıyorlar. tarih sizi unutmayacak orospu çocukları.
  • abiler 22 yaşındayım.
    allahın izniyle ve afrin kahramanı gazisi başkomutanı recep tayyip ü erdoğan reis-ül ortadoğu son ekonomokios bakonos berat-ın babası sayesinde zannediyorum kriz göreceğiz.

benim için ilk olacak çok heyecanlıyım.
    kriz ne zaman resmi olarak ilan edilir.
    tam olarak hangi yöne domalıyoruz.
    tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • a haber:

dolar güne düşüşle başladı.

önceki gün 30 kuruş arttığı için olabilir mi sayın amına koyduklarım?
  • arkadaşlar şu an çalıştığım işte günlüğüm 11 dolar. fason üretim yapan fabrikalarda balık istifi çalışan 15 yaşındaki taylandlı çocukla aynı parayı kazanıyorum.

teşekkürler göklerden gelen reyiz.
  • helal olsun. ekonomik kriz tam anlamıyla geldi ve ben artık üzülemiyorum.22 yaşındayım hayatımda bir kere denize gidebildim. gavur diye ima ettikleriniz dünyayı dolaşırken benim arkadaşlarımla en büyük aktivitem sinemaya gitmek. 'gavur' bir araba almak için bir iki asgari ücret verirken biz bir ömür veriyoruz. 'gavur' un 150-200 dolar bandında aldığı telefona biz burada 1200 veriyoruz. bizi kıskanan almanya'da 600 euro olan bilgisayar parçası için ben 5000 lira veriyorum. bizim gençliğimizi, hayallerimizi, geleceğimizi çaldınız. varsa inandığınız allah umarım bir an önce bizi sizden kurtarır. son olarak %50 kesim bizi batıranlara oy verip durdunuz. tamam. hadi beraber batalım, zaten başka şansımız da yok.
  • kurla ilgili en güzel yorumlardan biri harvard lı ekonomi hocası dani rodrik ten gelmiş

'' turkey is going through its first currency crisis of the floating era. all the previous ones were when the rate was fixed or managed, and hence unfolded much more quickly. this one is stretched over time, and the government prefers to ignore it. ''

'' türkiye dalgalı kur dönemindeki ilk döviz krizini yaşıyor. daha önceki krizler sabit veya yönetilen kur dönemlerinde yaşanmıştı ve bu nedenle krizler daha hızlı gelişmişti. bu seferki zamana yayılıyor ve hükümet görmezden gelmeyi yeğliyor. ''

muhteşem tespit.

bu görmezden gelme politikası devam ederse ( ki bu saate kadar biri çıkıp bir tedbir / karar / hedef açıklamadığına göre edecek) yarın ve sonrası dolar için : sky's the limit
  • secimlerin neden kasimda yapilmadigini akpliler dahil herkes anlamistir heralde
  • bu günde nefesimizi götümüzden aldıracak kurdur. şimdi yazacağım şeyleri özellikle

dolar artınca sevinen ekşici diyen,

dolar ile benim ne işim olur diyen,

ülkesi krize girerken sevinen o.ç diyen arkadaşlar;

lütfen beş dakika ayırın okuyun. aptala anlatır gibi anlatmak istemezdim ama anlamıyorsunuz. bak güzel kardeşim sevinmiyoruz bu duruma. sadece olacakları söyledikçe küfür yemekten sıkıldık. ben sıradan bir vatandaşım 18 yıl boyunca kvk, nokia, genpa ve apple da belirli seneler cep telefonu teknik servisinde teknisyenlikten ar ge ye orta düzey yöneticiliğe kadar çeşitli görevlerde çalıştım. elektronik mezunu olduğum için bilgi birikimimi kendi imkanlarımla değerlendirmek adına kendime teknik servis kurdum. azıcık aşım kaygısız başım takılayım dedim. dolar arttıkça telefonlar zamlandı. yedek parçası zamlandı. şimdi bir adet iphone 6 yan sanayi ekranın maliyeti geçen sene de 18 dolardı şimdi de 18 dolar. geçen sene 65 tl ye gelirlen 100 tl ye taksam 35 tl kazanıyordum. şu anda maliyeti 100 tl ve 135 dediğim zaman geçen sene daha ucuzdu, kaç yıllılk telefon, daha fiyatı düşmedi mi? sorusuna, abi dolar arttı diye cevap verince, sizde herşeyi dolara bağlıyorsunuz memleket düşmanımısınız yaftası yiyoruz. bak güzel abim bu siktiğimin malı ülkeye dolar la geliyor anla artık lütfen anla. biz ülke zor durumda diye se vin mi yo ruz. vergimi eksiksiz veriyorum stopajımı yatırıyorum sigortamı ödüyorum faturamı kesiyorum ulan askerliğimi bile 18 ay komando olarak mardin diyarbakır arası vatanım için ölümle burun buruna yaptım daha ne kadar sevebilirim. sen durduğun yerde herkese hain damgası vurmaktan başka ne yaptın?
hesabın var mı? giriş yap