şükela:  tümü | bugün
  • açılışı 6.30'dan yapmış olup, kapanışı 6.55 üzerinden yapacağını düşünüyorum.
  • şu an 6,20 olan kur.

herkesin dolara odaklandığı anda tüm paralar çılgın bir yükseliş içinde, çünkü aslında türk lirası büyük bir düşüş içinde. mesela kanada doları bile 2 günde 3,7'den 4,2'ye ulaştı. merkez bankası faiz artırımına bile gitse artık bu saatten sonra ne kadar etkisi olur bilmiyorum.

ben kendi çapımda temettü hisseleri almaya çalışıyordum, ancak ülke batarsa -ki aslında her an batıyoruz- temettü geliri diye bir şey kalmayacak. kısacası ilerde hepimizi çok daha zor günler bekliyor.
  • 6,24... vay anam ya...
  • korkuyorum sözlük, 7 olmasindan korkuyorum.
  • kısa vadede yükseldikçe beni fazlasıyla şehvetlendiren kurdur.
    şimdi yanlış anlaşılmasın devlet düşmanı değilim ticaretim euro kuru üzerine.
    kur yükseldikçe ülke için üzülüyorum bu duruma getirenlere sövüyorum, ama kendim için kısa vadede mutlu oluyorum orası ayrı.
    gidişatı ise kesinlikle şu söylediğim gibi olacak, şu an investinge göre 6,1981 olan euro, büyük ihtimalle yarın yükselmeyi devam edip haftayı 6,300 lerde bitirecek.

diğer günden edit : heyetin abd gittiği duyulduktan sonra düşüş gerçekleşti döviz kurlarında.
    bakalım görüşmenin olumlu sonucu ve tcmm nin faiz arttırımı gerçekleşmezse büyük ihtimal yükseliş son sürat devam edecek.
  • eskiden avrupa'ya gezmeye gitmek şu şekilde gerçekleşirdi.

hayal kurmak---> hayali somutlaştırıp plan yapmak, araştırmak--> uçak bileti almak

şimdi hayal kurma ekranında quit'liyorum ben. geliyor, 3 saniye hayalimi kurup bitiriyorum.
  • artık vize serbestisi anlaşmasına lüzum bırakmayan kur. bu saatten sonra vizeyi serbest bıraksalar hangi parayla nereye gidiyoruz emenike?

şu an parasına para katan zenginler için bir kolaylık yapmış olurlar, fakire çay yok b.k içsin bu ülkede zaten.
  • avrupa seyahatlerini imkansiz hale getiren kur.

not : 34 ülke gördüm
  • #77373625 ben demiştim demeyi sevmem ama...
  • frenler boşaldı. bu saatten sonra yapacak bir şeyi kalmadı iktidarın da. bekliyorlar artık çarpalım da hasarı görelim. ona göre davranalım. işin kötü tarafı 2002 krizinde girdiği bir işi batırmış zengin bir tüccar gibiydik. bir sürü malımız vardı. bugün ise elindeki parayla girdiği işi batırmış girişimci gibiyiz.