şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "chp’de olağanüstü kurultay için notere giderek imza veren kurultay delegelerimizin iradesine, isteğine sahip çıkıyoruz. bize güvenen insanları yarı yolda bırakmayacağız. anlık tepkilerle kimse partiden ve partideki görevinden ayrılmasın. mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz.

  1- bir süredir 16 yıllık kötü yönetimin ülkemize yüklediği ağır maliyetle ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum.

  2- kötü yönetimin kendini daha yüksek enflasyon, daha yüksek faiz ve artan döviz kurları olarak gösterdiğini ve sonuçta ülkemizin milli gelirinin yani refah düzeyinin azaldığını vurguluyorum.

  3- evet türkiye’mizde kötü bir yönetim var ve maalesef muhalefet de bu kötü yönetimin bir parçası. muhalefetin insanlarımıza bir umut verememesi, mevcut yönetimin neden olduğu felaket senaryolarını daha da derinleştirmektedir.

  4- üstelik muhalefet kendinden başlaması gereken değişime direnmekte, içinde bulunduğumuz ağır koşullara karşı yeni bir alternatif üretilmesini imkânsız hale getirmektedir.

  5- ülkemizdeki kötü gidişattan kurtulmanın yolu, muhalefetin yenileşerek çözüm odaklı politikalar üretmesinden ve bunları halkımızın önüne koymasından geçmektedir.

  6- aklı ve vicdanı merkezinde bulunduran ehliyetli bir ekibin işbaşına gelerek, ekonominin gerçeklerine dayalı politikalar uygulaması dışında, hızla battığımız felaketten silkinerek çıkmamız mümkün değildir.

  7- bunu yaptığımızda, faiz ve döviz kurları dengeye gelecek ve milletimizin hak ettiği refah toplumu yolunda yeniden atağa geçilecektir."

  şeklinde olan tweetlerdir.
 • içeriğinde "sandıkları terketmeyin" metninin geçip geçmediğini merak ettiğim açıklamalardır.

  demek ki pes etmemek gerektiğinde "adam kazandı" deyip inzivaya çekilmemek gerekiyormuş. muharrem ince bunu yapabiliyormuş ancak pek gerek görmemiş.
 • çözüm olarak 50 bin avukat ile chp'nin önüne gitmesini öneriyorum.