şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni mezun oldum ve iş arayışı içerisindeyim. sürekli tecrübeli eleman vs. gibi şeylere alıştım ; fakat bugün gördüğüm bir ilan, gerçekten beni düşündürdü. burada paylaşmak istedim.
    https://www.secretcv.com/…zmani-is-ilanlari-1071627
    aradıkları özelliklerin birisi, bayansa tesettürlü olması. buna benzer bir olay daha önce de görmüştüm. madem dini bu kadar önemsiyorlar neden haksızlık yapıyorlar.
    edit: düzeltme
  • türkiye'de garip olmayandır
  • şu cümleye bak:
    "islami hassasiyetleri olan ve alkol v.b. kötü alışkanlıkları olmayan, tesettürlü olan"

camiye imam mı arıyorsun amk.
  • ne cv hazırlamayı ne de iş ilanı vermeyi biliyoruz. birincisi hiç bir cv de foto adres medeni durum vs gibi şeyler olmaz. bunlar karşı tarafı ilgilendirmez. ikincisi hiç bir iş ilanı bu kadar uzun olamaz amk. ne yaptıracaksınız bu adam bunları yapıyorsa ceo olarak al adamı şirketi yönetsin. başındaki müdür direktör ne sike yarıyor?

edit: iş görüşmesinde aile yaşantısından tut anasını danasını bile soran ikcılar rahatsız olmuş. malın biri cv de foto da olur adres de medeni halde demiş. e amk sen bu bilgileri ne yapacaksın. bekarsam evlendirecek misin? siz bu kafayla ne kurumsallaşabilirsiniz ne birşey olur sizden. şu ülkede o kadar ikcı var hangi firma kurumsal? takım elbiseleri çekip birbirinize samimiyetsizce bilmem ne hanım bilmem ne bey diyince kurumsal olmuyorsunuz.
    edt2: arkadaşlar sıkça gelen mesajlara topluca şöyle cevap vereyim. en çok söylenenden en aza doğru sıralıyorum.
    1. adres önemli ev işe çok uzak olursa işe gecikir ya da çok yol geleceği için yorgun olur verimli olmaz vs.
    cevap: adam mesai başlayınca işteyse isterse marsta oturur. işe nasıl geldiği sizi ilgilendirmez. yorgun olabilir ama bunun oturduğu yerle alakası yok ben işe 5 dakika mesafede oturuyorum her gece geç yattığım için yorgun gidiyorum. ayrıca çalışan verimini o kadar düşünüyorsanız mesai saatlerini ona göre ayarlayın 10 saat çalışılan hiç bir iş verimli olmaz. maksimum çalışma 8 saat olmalıdır.
    2. medeni durum önemli fazla mesai yaptırılabilir.
    cevap: heh oldu amk bekarım diye bir beni sikin. yok öyle iş evlendiyseniz bana mı evlendiniz. ailenize vakit ayıramıyorsanız ya da fazla mesaiye kalamayacaksanız girmeyin. ben bekarım ve kendime vakit ayırmak istiyorum kimin ailesiyle ne yaptığı beni zerre bağlamaz zihniyetinizi sikiyim.
    3. foto önemli görsellik gerektiren bir iş olabilir.
    cevap: o zaman cv yi siktir edin foto isteyin sadece.
  • -asgari ücrete her işi yapacak birini arıyoruz. o çalışacak biz yatacağız.
  • gelişmiş ülkelerde suç sayılan ilandır.
  • sürekli yoğun tempoya ayak uydurmak ve kariyer hedeflemekten bahseden ilandır.

meali eşşek gibi çalıştırıp az para vereceğiz demektir. yani hak yiyecek adamlar. bu adamların tesettürlü eleman araması çok normal. çünkü dini ticaretlerine alet edecekler.
  • 2002 yılından itibaren;
    işini iyi yapan,tecrübeli çalışan < muhafazakar görünen, yandaş çalışan.
  • okuyamadığım ilandır. amk o ne lan destan gibi kısaca hertürlü sikeceğiz az para vereceğiz deselerdi ilana daha çok kişi başvururdu.
  • (bkz: seyahat engeli olmayan tesettürlü çalışan)

adamın bildiğin türbanlı fantezisi var lan...