şükela:  tümü | bugün
  • kaynağımın kesin doğruluğu olmamasıyla beraber;

ülkenin önde gelen şirketlerinin de içinde bulunduğu, öğrendiğim kadarıyla 26 şirket küçülme düşüncesine girmiş olup, bazı dallarını budamaya karar vermesi olayıdır.

ufak çaplı kriz yaşanmasına sebep olabilecek bir hadise olacağından dolayı, hükümetin hemen müdahale edeceğini sanıyorum.

not: bilgi aldıkça güncelleme yapacağım.

edit: borsada işlem görüyor olması ve gerekli açıklamaların henüz yapılmamış olması sebebiyle isimleri kaldırdım.
  • (bkz: svihs)
  • en doğru hamle , boka batma sürecini az da olsa yavaşlatır.
  • kaynaginiz olmadan borsada islem goren sirketler hakkinda bu tur iddialar paylasmaniz dogru degil.

manipulasyon ve dolayisiyla suc kabul edilir.
  • başımıza bu ve benzeri işlerin geleceği çok önceden belli idi, eğer geçen iki yıl içersinde düzgün bir plan yapıp nakit akışlarını daha önceden ayarlamadılarsa oldukça zorlu geçecek bir sürece adım atan şirketlerdir çünkü eğer varsa alınan yabancı para cinsi krediler bilançolar üzerinde demoklesin kılıcı gibi sallanmakta ve oldukça büyük yük getirmektedirler.

thy gibi yabancı para cinsinden de geliri olanlar için durum biraz iyi de olsa yabancı para cinsi borcu ve türk parası geliri olan tüm şirketler bu anda oldukça terste ve olası küçülme planları için geç kalmışlardır.

küçülürken hepten gözden yitebilirler.
  • tuborg nasıl küçülür günde 2-3 içerken 5-6 ya çıktık yinede yaranamadık demek.