şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
  • 6 ağustos tarihinden daha iyi olacaktır, 10 agustos ise bu tarihten daha iyi olacaktır.
  • şakkadanak yöntemi ile şaşırtılmaz ise yokuş aşağı yuvarlanmaya devam edecektir.
  • suriye lirasına karşı %3.24
    pakistan rupisine karşı %2.48

daha yazmaya gerek var mi? bayrağını görmediğimiz ülkelere karşı bile %2-3 bandında değer kaybetmişiz.

sadece dolar kuru olarak değerlendirilmemesi gereken başlık.

görsel

edit: allahını seven yüklediğim görsel neden yayından kaldırılır bana yazsın.
  • yiyecek ekmek bulamamaktan baya korkuyorum
  • biraz aşağı sarkma yapacak.

sus pus olan ekşici başlıkları açılsın diye.
  • alicim bugün ayosofyaya çift kılıç ile çıkıp, cuma hutbesinde dolara lanet okuyabilir
  • senelerdir kötü yönetilmemiz neticesinde geldiğimiz yer ortada, para birimimiz dolar karşısında erimiş durumda, ekonomik olarak güvenli bir liman görüntüsü de vermediğimizden sebep bir süre daha sıkıntılı günler geçireceğimiz, özellikle ithalata dayalı iş yapan iş kollarında yaşanabilecek bir daralma olacağı da aşikardır. bununla birlikte;

müsterih olunuz.

türkiye içerisinde bulunduğu bu krizden çıkabilecek kudrettedir. krizler yeni fırsatlar doğurur. yaşayacağımız sancılı sürecin sonunda üretim ekonomisine evrileceğimizi, balon haline gelmiş (konut gibi) kalemlerin daha adilce paylaşılacağı, dışa bağımlılık oranımızın azaldığı ve en önemlisi siyasal islamın tarihin tozlu sayfalarına bir daha geri dönülmeksizin gömüleceğini düşünmekteyim.

biz garip bir ulusuz, zorluklar fazla yıldırmaz. hemen hemen hepimizde kendimize uzunca bir süre yetebilcek nicelikte eşyalarımız, kıyafetlerimiz ve materyallerimiz var. gıda eski dönemlere göre gerçekten daha kolay erişilebilir ve elde edilebilir seviyede. biraz lüks tüketimimizden vazgeçeceğiz sadece.

belki bazılarımız büyük borçlarını ödeyemeyecek, aramızda batacaklar olacak, işsiz kalanlarımız olacak... aile yapılarımız birlikte yaşamaya müsait. dedim ya zor günleri bilen bir ulusuz. zor günler geçireceğimiz aşikar. ama herkes sevdikleri için yaşama tutunmayı bırakmasın e mi? bütün borçlarımızı ödeyeceğiz, işlerimizi yoluna koyacağız, yeniden ayağa kalkacağız. unutmayın, hepimiz hepimize lazımız... bizi bırakıp sakın bir yerlere kaybolmayın. geride bıraktığımız günleri ise gülümseyerek hatırlayacağız. bu yapay krizler bizi silip atamayacağı için göreceksiniz, hepimiz güçlenerek çıkacağız.

önümüzde uzun ve karanlık bir gece olabilir. ama el ele yenemeyeceğimiz karanlık da, sabaha kavuşmayan gece de yoktur.
  • ülkenin milyarlarca dolarını, sadece doları 7 tl nin altında tutmak için ucuz fiyata sattılar. 1 ay sonra sonuç yine hüsran. serbest piyasada müdahele götünde patlar. umarım ders alırlar. faizleri yükseltmeden bu işin içinden çıkamazsın. gerçekler acı.
  • herkes yükselecek diyorsa kesin düşer. ytd
287 entry daha