şükela:  tümü | bugün
272 entry daha
  • sanki müşteriyi dövmüş gibi işten çıkarıyorlar. kadın şiddeti bu kadar artmışken insanlar çok hassas, dövmese iyiydi ama polis hiç bir şey yapmayıp serbest bırakırdı. anlaşılan firma toplumun dinamiklerinden tamamen uzak. çok salakça bir kriz yönetimi.
  • getir’in açıklamasını okuduktan sonra ülkede profesyonelce hareket eden nadir firmalar kategorisine soktum.
    her yanlış yapanı döversek anarşi arşa çıkar, hele bizim gibi bazal seviyede medeni algısı olan bir ülkede. hukuk sistemine güvenmeyip adam dövmek ilkellikte üst seviyelere oynar. şikayet ettiğinde ceza istemeyen savcıya ya da ceza vermeyen hakime aynı hareketi sergilemeyi düşünemez bu hanzo tipler-ki kesinlikle de olmaması gerekir-. gücü kime yeterse ona saldırır. kesinlikle prim verilmemesi gereken şiddete meyilli insanlardır toplumda. kendini eğitememiş kişilerin topluma faydası olmayacaktır.
    tacize göz yummaması takdir edilesi iken sonrasında yaptığı hareket de cezayı gerektirir. analitik düşünme yetisine sahip bireyler bunu ayırt edebilir.
    duygusal yaklaşıp mevzuyu dallas gibi düşünmek toplumun genetiğinde var ne yazık ki..
  • sonuna kadar haklı bir olaydır.

herkes adaleti kendi sağlarsa işimiz var.

kadir şeker vakasını unutmayın gençler. adaleti sağladı kendince. şu anda ömrünü hapiste geçirmek için karar bekliyor.
  • olay doğru ya da yanlış hemen işten adam mı çıkartılır,çok sık kullanan biri olarak ki önerdiğim insanlar da aynı fikir de, uygulamayı siliyorum.yaklasik beş yıllık birlikteliğimiz burada noktalandı, güle güle
  • getir bir markadır.markalar kadına şiddeti destekleyemezler.getir de kadına şiddeti desteklemez, destekleyemez fakat bu yapılan açıklamanın talihsizliğini değiştirmez.
    bu kararı alan yönetici bi oturup düşünmeli.ben böyle bir olaya şahit olsam ne yapardım diye.eğer o gerginlik ve sinirle şerefsize fiziksel bir temasta bulunmadan polisi arayıp adamın kaçmasına da engel olurdum diyebilir mi? o durumda ben olsam kurye arkadaşın aynısını yapardım, üstüne polisi arardım sonra salınırdı zaten.
    ileride bir gün arkadaşımız,sevgilimiz,kardeşimiz böyle bir olayla karşılaşsa ve o sırada işinde gücünde olan kurye de acaba ayırsam, müdahale etsem işimden olur muyum diye sorgulayıp görmezden gelme ihtimali olmaz mı ? bu korkunç bir şey değil midir?
  • getir'in açıklamasına göre çalışanın, taciz edilen kızı kurtardığı için değil, taksiye bindirdikten yani güvenliğini sağladıktan sonra tacizciyi dövmesi dolayısıyla hukuken suç teşkil eden bir davranışta bulunması sebebiyle yapılan işten çıkarmadır.

bu olayı "tacizciye müdahale edildiği için" şeklinde yorumlamak başkalarının bu tip durumlarda inisiyatif kullanmasını olumsuz etkileyecek bir algı yaratıyor. burada mesele inisiyatifin doğru ve ölçülü bir şekilde kullanılmaması...

edit: 18 yaşında yüzde 76 engelli otizmli bir çocuğun bir kıza laf attığı gerekçesi ile darp edildiği olayı hatırladım. bu olaya nasıl baktığınızı bir düşünün derim.
    https://www.cnnturk.com/…en-otizmli-genc-aciklamasi
  • tasvip etmezsin ;uyarı verirsin! eğer ki kişi gözetim altındaki belirli bir süre zarfinda çalışırken benzer veya meşru olmayan bir durumla karşılaşıp şiddete yönelik eğilim gösterirse işten çıkarırsın ...
    uygulamasını şu andan itibaren ailemden kimse kullanmıyor,hepimizin telefonlarından silindi...
  • getir’in marka değeri korumacı savunmasındaki “engelli yaka kartı” ibaresi ile başlayan çok gülünç. engelli yaka kartı ne amk ?

getir, manipüle olabileceklere şunu empoze ediyor :

“kurye şiddet eğilimli. tacizci olduğu iddia edilen şahıs, rozet gibi engelli kartı taşımasına rağmen, engelli olduğunu bile bile, şiddetli(?!) bir şekilde döverken üzerinde üniformamız olduğu için marka kimliğimize zarar vermiştir. o yüzden attık.”

bu ülkede insanlar kolluk kuvvetlerini süperkahraman sanıyorlar ya. bu gibi adi vakalarda kolluk kuvvetleri, şikayeti olanla alenen taşak geçer. kavga, taciz, hırsızlık umrunda olmaz genellikle, ve yokuş yaparlar. elinizde kamera kaydı yoksa da babayı alarak yolunuza devam edersiniz.
  • karar gayet yerinde firmayi kutluyorum.

sen kimsin amk gecelerin yargici misin, punisher misin sokakta adam tokatliyorsun, varsa bir sikinti polisi arar gelene kadar orada beklersin. belki tamamen alaksiz bir durum var cezayi kesmek sokaktan gecen kuryeye dustuyse vay ulkenin haline.

bir de uygulamayi silmiste bla bla, sende gotunu kaldirip alisverise gidecek mecal yoksa ve bu uygulamaya bel bagladiysan pek fazla dayanabilecegini sanmiyorum cezalandirici.
  • karışsa dert karışmasa dert
86 entry daha