şükela:  tümü | bugün
 • kudüs'ü israilin başkenti olarak tanınmasına karşı asrın lideri son halife recep tayyip erdoğan'ın yapacağına inandığım olay. haçlılara gereken misilleme bu şekilde yapılacaktır. yoksa şüpheniz mi var?
 • yine topraklarımızda ki sığ kafalı sünni islamcıların zırva talepleri.

  lan tamam onun da günü gelecek illa ki sizin sığ kafalı çoğunluk bir gün bunu başaracak hükümeti seçecek ama kudüs yüzünden açılmayacak, daha büyük şeyler olacak.

  kaldı ki amerika tüm hristiyanlığı temsil etmiyor ki. papa bile kararın hatalı olduğunu belirtiyor. hemen ayasofya açalım zırlamaları. sanki çok büyük koz.
 • çok yetersiz kalacak tepkidir, bence ayasofyanın hem ibadete açılıp hem de etrafındaki yeşil alanın rezidans ve avm şekilde yeniden yapılandırılması tam anlamıyla gavura ders vermek için yapılması gereken iştir. hatta yapılacak rezidansları sadece araplara metrekaresi elli bin dolardan satmakta ülkemizin uluslararası saygınlığını hoplatır. ayasofyanın içindeki dinlerin kardeşliğini simgeleyen mozaiklerin de fatih sultan mehmet zerafetiyle kapatılmasındansa ışid nefreti ile patlatılması çok önemlidir.

  (bkz: sen ne konuşuyorsun lan değişik)
 • bunu duyan abd diz çöküp tövbe dileyecek ve hemen israil'in başkentini bağcılar ilan edecektir.
  şimdi onlar düşünsün.
 • ayasofya turist çekerek bildiğin darpane gibi para basıyor, vatandaşın cebindeki her kuruşu nasıl alırımın peşinde olan bir sistem niye orayı ibadete açıp bu geliri elinin tersiyle itsin, iter mi ? bence itmez.
 • cami’nin mimarisi ile ayasofya gibi bir kilisenin mimari sembolojisi çok farklıdır. cami insanla aynı boya inebilen, yüzünü koyduğun aynı taşa baş koyan bir mimari öğedir. camide insan ölçeği vardır, huzur, eşitlik vardır. cami islamdır, ayasofta başka bişeydir... ayasofya devlettir gudubettir ölçeksizliktir eşitliksir. ayasofya eşitliğin bozulduğu yerdir. mimari olarak ayasofya asla islamın ölçeğini temsil edemez. o yüzden bırakın o mimari hristiyan kalsın, o yüzden işidleşmeyin bırakın islamın felsefesi ölçeği islama kalsın...
 • ulan bir kere de bu akepe'den beklenmedik insani, vicdani bir şey yapıp dünyayı şaşırtsalar mesela... hep kısasa kısas, intikam manevraları yapmasalar...

  deseler ki mesela; biz ayasofya'yı cumaları müslümanlara, pazarları hristiyanlara ibadete açıyoruz, geri kalan günlerde de yine müze olarak hizmet verecek...

  bir kere de güzel, hakkani, insani bir adım atın be kardeşim... dünya ayakta alkışlasın...
 • ne gerek var dedirten.

  boş, sembolik işlerin peşinde koşmak yerine ülkemizin çıkarlarının peşinden koşmalıyız.
 • öncelikle ak partili değilim, bütün dinlere de saygılı bir şekilde yaklaşıyorum lakin bizim gösterdiğimiz hoş görüyü başka devletler ne bu insanların dinine, nede ırkına gösteriyor. müslümanlar için kutsal sayılan toprakları, başkent gösterme cesaretinde bulunanlar, bu gün bu topraklarda yaşıyor olsa idi, ayasofya gelir getiriyor diye müze olarak muhafaza etmezler, halkın bütünün dini ne ise ona göre ibadete açık hale getirirler idi yani müslümanlar incinir, aman müze olmaya devam etsin düşüncesinde olmayacakları kesindi.