şükela:  tümü | bugün
  • aslında 6 aralık 2017 sonu - 7 aralık 2017 ilk saatleri başımın ağrıması olacaktı ama malum karakter sınırı.
    başlıkta karakter sınırı olması hikayelerimizi ne kadar da birbirine benzetiyor. sözlüğün acilen çözüm bulunması gereken bir sorunudur bu. misal standart bir türk erkeği olarak türk kızlarından dert yanan başlıklar açmak istediğimde karakter sınırına takılıyorum. örneğin türk kızlarının doğa yürüyüşü ayakkabısı bağcığı renklerinin ojeleriyle uyumlu olmamasını konu etmek istiyorum ama karakter sınırına takılınca başlığımı türk kızlarının spor yapmayı bilmemesi diye açmak durumunda kalıyorum.
    aynı şekilde başım ağrırken burnumun da tıkandığını, hatta karnımın da hafiften guruldadığını başlıkta belirtemek istiyorum. bunu bir nevi fragman gibi düşünmek gerek. mesela seyirci titanik fragmanı izlerken jack'in rose'u bafileyeceğini, sınıf farklılıklarının masaya konulacağını, geminin batacağını öğrenmiş oluyor. vatandaş "yok hocam bafi olayı bana ters" diye filme gitmek istemeyebilir. veya bir diğeri ben sosyal adaletçiyim der, koyar götüne. ama sonuçta neyle karşılaşacağını az çok bilir. ama ben başımın ağrıması diye başlık açınca okumaya gelecek adam bunun tam da okumak isteyeceği başlık veya tam da ihtiyacı olan kutsal bilgi olduğunu nereden bilecek? karnımın da hafiften guruldadığını bilmek istemeyecek belki. "karnının guruldadığını bilsem okumazdım" diyecek. o zaman buraya kadar yazılanlar hep fasa fisoydu. en iyisi kitaba verdiğin on lirayı helâl et diye ara bilgi mi vereceğiz okuyucuya?
    veya tersi olabilir. belki baş ağrısı okurun ilgisini çekmiyordur da karnımın guruldaması tam ihtiyaç duyduğu bilgidir. bunlar hep teknolojik ilerlemenin beraberinde getirdiği sorunlar. çağdaş insanın her gün karşılaştığı ikilemler.

konumuza dönecek olursak; dün gece 23 sularında başım ağrımaya başladı ve hala ağrıyor. o sırada sakallarımı kestim ve burnuma doluşan kıllar alerjimi coşturdu. bu itibarla burnum da tıkalı. ayrıca karnım gurulduyor. üzerinize afiyet biraz motoru bozmuşum. acaba helsinki'de olup da benzer şikayetleri olanlar var mı aranızda? ben ankara'dayım. kuzey avrupa'da da böyle şeyler oluyor mu onu merak ettim. e adamlar o kadar çağdaş ki tanrıya bile inanmıyorlar. inşallah o seviyelerde en azından bu motor bozulması olayı ortadan kalkıyordur. yoksa çağdaşlaşmanın anlamı kalmıyor gerçekten.
  • abi çok uzundu okumadım. aspirin iç geçer.
  • sizmamotoryagi yazdıklarını okudum, bence haksızsın ve sana laflar hazırladım.
  • pardon da sikeyim başını. bundan bize ne amk? yat dinlen, geçer.

(bkz: ota boka başlık açmak)
  • kanada'nın başkenti ottawa'dır.