şükela:  tümü | bugün
 • güldüren ve olmayan ayardır.

  ben de yaşam koşulları diyince halkın ekonomik gücünden falan bahsedecek sandım ama artık kendi de durumumuzu bildiği için hiç o topa girmemiş. müslümanlar mağdur'a getirmiş lafı.

  ve buna ayar diyen aktroll ne yiyor ne içiyor artık bilmek istiyorum.

  bir de unutmadan, şu yunanistan'a kaçan darbeciler vardı ne oldu onlar?
 • lozan’i hezimet olarak goren zihniyetin lozan’a sarilmasidir. oksimoron.
 • adamın aklı fikri kılınacak namazda amk... yunanistan'ı ziyaret ediyor konu hala müftü, cami, müslümanlık, mağduriyet.
 • şu an basın açıklamasında yunanistan başbakanı yanında yunanistan'i eleştirmek şeklinde gerçekleşen hadisedir. ılginç, yani sanki kapı ardında konuşulması gereken seyler gibi. şu an monolog şeklinde gidiyor çok enteresan valla
 • adamı kahraman ilan eden adamın nick i hayali kahraman.
 • ayar değildir. erdoğan, lozan anlaşmasının batı trakyalı müslümanlara tanıdığı kendi müftülerini seçme hakkının ve adaların silahsızlandırılması ile ilgili maddelerin ihlal edildiğini söyledi. bu, bir türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı'nın yapması gereken bir tavırdır. ancak biz vatandaşlar olarak 15 yıldır hükümetlerimizden öylesine pısırıklık görmüşüz ki, yapılması gerekenler yapıldığı takdirde bile yandaşlar olarak 'ahan da nasıl koyduk', muhalifler olarak da 'eee canım alla alla' moduna giriyoruz.

  dipçe: türkiye, rum azınlığın kendi patrik ve piskoposlarını seçme hakkına karışmadığı için lozan anlaşması'nın ilgili maddelerine uyduğu söylenebilir. ancak yunanistan'daki batı trakya için bu ilgili maddeler ihlal edilmektedir. türklerin kendi müftülerini seçme hakları olmasına rağmen yunan hükümeti müftüleri kendisi atamaktadır. kaldı ki silahsızlandırılmış olması gereken adalar uzunca bir süredir yunanistan tarafından silahlandırılmaktadır. erdoğan'dan yunanistan'ın türk adalarını işgal etmesi ile ilgili de bir çıkış bekliyorduk ama heyhat!

  düzeltme: yunanistan'da olay şu şekilde oluyormuş: türkler, kendi aralarında bir müftü seçiyor; aynı zamanda da yunanistan hükümeti başka bir müftü atıyor. lozan'a aykırı olduğu söylenen (bakmadım) bu çift başlı uygulamada, resmi işlemlerde atanmış müftünün imzası geçerli oluyormuş. seçilmiş müftü ise sembolik olarak duruyormuş.
 • göremediğim ayardır.

  ama bu ülkenin tapu senedi olan lozan antlaşmasını güncellemek isteyen rte'ye çipras çok sağlam bir ayar vermiştir o ayrı:

  "...ama bu modernleştirme sadece lozan anlaşması’na kati saygı çerçevesinde gerçekleştirilebilir. ve bu anlaşmanın yeniden yapılandırılması, güncellenmesi söz konusu olamaz. bunu açık ve net şekilde söylüyorum..."

  anladığım kadarıyla rte'nin derdi batı trakya türkleri ve bunların lozanda doğan haklarını kullanamamaları. o konuda haklıdır. fakat o zaman konuşulması gereken konu lozan'ın düzgün uygulanması olmalı, ama adam direk lozanı güncelleyelim diyor. uyulmayan antlaşmaya uymalarını zorlamak yerine antlaşmayı değiştirelim demenin neresi ayar, hangi mantığa sığıyor ben onu anlamıyorum resmen. zaten saçma sapan ihanet dolu açıklamasına karşı hakettiği ayarı da vermek ne yazık ki yunanistan başbakanına düşmüştür. iyi ki de vermiştir. çünkü burada reis'e hakettiği ayarı verenlerin sonu iş ve kariyer açısından iyi bitmiyor.
 • adamlar karşılıklı atışmaya başladılar.kavga etmeseler iyi.
 • "yunan evlatlarının beğenmediği ayar" diyen aksığıra aşağıdaki videoyu gönderiyorum.

  bak baban ne demiş.

  https://www.youtube.com/watch?v=masmgebgg8s
 • birazdan türk yunan savaşı çıkacak gibi gitmektedir. kılıçdaroğlu'na karşı konuştuğu tondan konuşmaktadır.