şükela:  tümü | bugün
 • edit: ayar deyince ok troll sürüsünün aklına a4 kâğıdı sallamak, ananın ananın demek, kadın bakana 'önüne yatıyor' demek gelebilir. çünkü ipleri ancak o kadar uzayabiliyor. ama siz bu ok troll sürüsünün ve sözlük kemalistlerinin algılarınızla oynamasına izin vermeyin. seçim kaybetmek önemli değil önemli olan onurunu kaybetmemek.

  sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın yunan cumhurbaşkanına verdiği ayar.

  --- spoiler ---

  türkiye ile yunanistan arasında bir çok şeyler değişti, değişiyor. mesela lozan'da buradaki türklerle ilgili 'müslüman azınlık' ifadesinin geçtiğinden bahsediyorsunuz. doğrudur ama aynı zamanda aihm'de türk ifadesi orada geçmektedir. bu kararlarıyla da orada vardır.

  mesela bir başka özelliğe geleceğim. oradaki insanların yaşam koşullarının ne durumda olduğunu değerlendirme noktasına buraya da iyice bir göz atmak lazım. batı trakya'da yaşayan müslümanlar inandıklarını lozan'a göre yaşayabiliyorlar mı? batı trakya'da yaşayan müslümanlar bugün en yazık ki kendi seçtikleri baş müftü değil, atanan bir baş müftüyle yönetilme gayretleri var.
  --- spoiler ---
 • güldüren ve olmayan ayardır.

  ben de yaşam koşulları diyince halkın ekonomik gücünden falan bahsedecek sandım ama artık kendi de durumumuzu bildiği için hiç o topa girmemiş. müslümanlar mağdur'a getirmiş lafı.

  ve buna ayar diyen aktroll ne yiyor ne içiyor artık bilmek istiyorum.

  bir de unutmadan, şu yunanistan'a kaçan darbeciler vardı ne oldu onlar?
 • lozan’i hezimet olarak goren zihniyetin lozan’a sarilmasidir. oksimoron.
 • adamın aklı fikri kılınacak namazda amk... yunanistan'ı ziyaret ediyor konu hala müftü, cami, müslümanlık, mağduriyet.
 • şu an basın açıklamasında yunanistan başbakanı yanında yunanistan'i eleştirmek şeklinde gerçekleşen hadisedir. ılginç, yani sanki kapı ardında konuşulması gereken seyler gibi. şu an monolog şeklinde gidiyor çok enteresan valla
 • göremediğim ayardır.

  ama bu ülkenin tapu senedi olan lozan antlaşmasını güncellemek isteyen rte'ye çipras çok sağlam bir ayar vermiştir o ayrı:

  "...ama bu modernleştirme sadece lozan anlaşması’na kati saygı çerçevesinde gerçekleştirilebilir. ve bu anlaşmanın yeniden yapılandırılması, güncellenmesi söz konusu olamaz. bunu açık ve net şekilde söylüyorum..."

  anladığım kadarıyla rte'nin derdi batı trakya türkleri ve bunların lozanda doğan haklarını kullanamamaları. o konuda haklıdır. fakat o zaman konuşulması gereken konu lozan'ın düzgün uygulanması olmalı, ama adam direk lozanı güncelleyelim diyor. uyulmayan antlaşmaya uymalarını zorlamak yerine antlaşmayı değiştirelim demenin neresi ayar, hangi mantığa sığıyor ben onu anlamıyorum resmen. zaten saçma sapan ihanet dolu açıklamasına karşı hakettiği ayarı da vermek ne yazık ki yunanistan başbakanına düşmüştür. iyi ki de vermiştir. çünkü burada reis'e hakettiği ayarı verenlerin sonu iş ve kariyer açısından iyi bitmiyor.
 • adamlar karşılıklı atışmaya başladılar.kavga etmeseler iyi.
 • "yunan evlatlarının beğenmediği ayar" diyen aksığıra aşağıdaki videoyu gönderiyorum.

  bak baban ne demiş.

  https://www.youtube.com/watch?v=masmgebgg8s
 • birazdan türk yunan savaşı çıkacak gibi gitmektedir. kılıçdaroğlu'na karşı konuştuğu tondan konuşmaktadır.
 • ab'nin keyfini süren batı trakyalı soydaşların dikkate almayacağı ayardır. müftüyü kimin atayacağı derdine düşmüşlerse diğer meseleleri hallolmuştur.