şükela:  tümü | bugün
  • bir israil ordu sözcüsü'nün facebook'tan yaptığı açıklamanın kıymeti, resmiyeti olduğunu öğrendiğim haber.
  • http://www.hurriyet.com.tr/…esleri-duyuldu-40671373
    gazze şeridi'nden yapılan roketli saldırıya orantısız güçle karşılık verilmesi olayı.

- türkiye daha neyi bekliyor?
    + siktir git, seni tutan yok.

kimsenin yanında olmak zorunda değiliz sevgili çomar.
    ben eşşek yüküyle ödediğim verginin memleketime harcanmasını istiyorum.
    türkleri sırtından vuran araplara değil.
  • gazze'den nasır selahaddin tugayları isimli terör örgütünün attığı roketlere karşılık 1 terör hedefi vurulmuştur.

(bkz: türkiye daha neyi bekliyor?) diyen arkadaş... oraya siktir olup gidip savaşabilirsin. seni tutan yok.
  • “ambargo altındaki gazze’ye roketi nasıl sokmuşlar?”
    diye düşündürür.
    ekleme: ben hamasın yerinde olsam önce bu nasır tugayı’nı haşlarım.
    attığı roket kendi sınırına düşüyor. resmen israile uluslararası alanda koz verdiniz. sırf torpilden hallice roketi attınız diye, israil sabah akşam uçak kaldıracak.
    en baştaki sorunun cevabı da biraz netleşiyor.
    israil baktı bunlarda roket moket yok bahane bulamayacak el altından iki uyduruk roketi sokmalarına izin verdi.
  • lan yoksa?

(bkz: 7 aralık 2017 3. dünya savaşının başlaması)

1 saatten az kaldı. biraz acele etmeleri gerekiyor sanırım.
  • ortadoğu'da kartların göte gireceğine delalet eder.
  • hiç bir şey olmayacağını gösteren roket atma olayı. adamlar zevkine atıyorlar roketleri ne araplar ne türkiye ses çıkarabilir. kimsenin gücü yetmez bu adamlara ne isterlerse yaparlar.
  • saç tıraşı olurken bir abi demişti: "bizim suriye'de ne işimiz var orada türk bayrağı sallanmıyor bize ne suriyelilerden." berber abi de buna dedi ki: "dükkanın kapısının önünde olaylar olsa ben müdahale etmesem anlarım ki bir gün içeriye girecek."
    bugün bazıları bize ne kudüs'ten diyor. unutmayın bu insanların bir zamanlar devleti yoktu. şimdi kudüs'ü başkent yapıyorlar. adamlar inançlarından vazgeçmeyecekler kolay kolay.
    suriye, ırak, mısır.. bu ülkeler bugün ne halde. bir gün sıra türkiye'ye de gelecektir. yanı başımızda kürdistan'ı kuracakları zaman israil bayrakları sallanıyordu. türkiye'nin bu süreçte aktif rol oynaması gerekiyor çünkü rol alacak kimse kalmadı.
  • bence israil gazze tarafına ajanları yerleştirdi, ordan israile doğru bir gerekçe fırlattırıp misliyle karşılık verme fırsatı yakalıyor. böyle böyle hepsini öldürecek. yoksa durduk yere kaşınmalarının bir mantığı yok..
    habere bak: gazzeden israil yönüne iki roket fırlatılmış, muhtemelen roketleri elle attılar çünkü yine gazzeye düşmüş, israil durur mu buldu mazereti yapıştırır elbet.

daha ne duruyorsun diyenlere: giderken bize mi sordunuz derler diye duruyoruz.