şükela:  tümü | bugün
  • reza'nın itirafçı olduğu davada devam edeceği ifade.
  • (bkz: reserved)
  • sözlükte gazı kaçan ifade serisinin parçası. n'oldu gençler, ifadede istediğiniz ismi duyamadınız mı?
  • konu çok ilginç yerlere gelmeye başladı. fetö'den girdiler şu an türkiye siyaseti ile alakalı bir çapraz sorgu var.
  • gülen hareketinin bir yerleri bombalamadığı dolayısıyla terör örgütü sayılıp sayılmayacağına dair bir soru geldi atilla'nın avukatından.
    yani türkiye cumhuriyetinin ücretini ödediği avukat
    " gulenists aren't terrorists in the sense that they don't blow anything up. " dedi
    bunun karşılığı "gülenciler bombalı saldırı yapmadığı için terör örgütü değildir" gibi oluyor.

bunu türkiyede içinden düşünen bile içeri atılırken bu nasıl bir savunma ve söylem?
  • atilla'nın avukatı bazen amacından şaşıyor mu ne?

17-25 aralık olayında tutuklandığı için fetö ile alakası ya da husumeti olup olmadığını falan sorsa eyvallah da, gülen cemaatinin terör örgütü değil diye kabul ettirmeye çalışmak nedir? amaç doğrultusunda ve iyi niyetli bir soru gibi gelmedi bana. belki sonradan bir yere bağlayabilir konuyu ama fikir dayatmaya çalışması çok saçma ve etik değil bence.

ayrıca bülbülün fetönün ne olduğunu, pardon ne bok olduğunu bilmemesi mümkün değil. herifler sizi içeri attı ama sen ne halt ettiklerini bilmiyorsun(!) he amk hee!
  • "sayın zarrab, birkaç sefer iş amaçlı olarak insanlara hayat kadını temin ettiğinizi söylemiştiniz, değil mi?"

https://twitter.com/…ucuk/status/938824905931546624

atilla hakan'ı sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterme ve zarrap'ı yargıç karşısında yalnız bırakmak için jürinin aklını çelme çabaları.
  • atilla'nın avukatının amacı müvekkilini savunmaktır, akboyların hayallerini değil. o yüzden amacından sapmayıp, işini yapmaktadır.
  • atilla'nın avukatı fleming'in rıza'ya çok yalan söylediniz değil mi, devlete yalan söylediniz, türk halkına yalan söylediniz deyip, hatta karınıza bile yalan söylediniz diye bağlamaya çalışırken, hayat kadınlarıyla birlikte oluşunu iddia etmeye çalışıp, sonunda başkaları için ticari amaçla hayat kadınları temin etmekle itham etmekle yetindiği duruşma olmakta. demek kadıncağıza kimse fix deposit'ten bahsetmemiş, hayret verici. *
  • devletin tuttuğu avukat gulenciler bomba patlatan türde terör örgütü değildir tezi üzerinden savunma kurdu. tuskon davasında gene çoğu kişi tahliye. sıkı yönetim komutanları tahliye ediliyor abuk subuk bilirkişi raporlarıyla bylockçular da tahliye ediliyor e kim kaldı? fakir fukara öğretmenler ve düşük rütbeli askerler. mahkemede götünüzü kurtarmak için yapacağınız savunmayı da vereceğiniz fetö mücadelesini de sikeyim!

edit: üç nokta koymuştum da açık açık sikeyim diye bağırıyorum

edit2: çeviri hakkında uyarılar geldi editledim avukatın savunma stratejisini anlayabilen açıklayabilir mi?