şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: reserved)
 • konu çok ilginç yerlere gelmeye başladı. fetö'den girdiler şu an türkiye siyaseti ile alakalı bir çapraz sorgu var.
 • atilla'nın avukatı bazen amacından şaşıyor mu ne?

  17-25 aralık olayında tutuklandığı için fetö ile alakası ya da husumeti olup olmadığını falan sorsa eyvallah da, gülen cemaatinin terör örgütü değil diye kabul ettirmeye çalışmak nedir? amaç doğrultusunda ve iyi niyetli bir soru gibi gelmedi bana. belki sonradan bir yere bağlayabilir konuyu ama fikir dayatmaya çalışması çok saçma ve etik değil bence.

  ayrıca bülbülün fetönün ne olduğunu, pardon ne bok olduğunu bilmemesi mümkün değil. herifler sizi içeri attı ama sen ne halt ettiklerini bilmiyorsun(!) he amk hee!
 • "sayın zarrab, birkaç sefer iş amaçlı olarak insanlara hayat kadını temin ettiğinizi söylemiştiniz, değil mi?"

  https://twitter.com/…ucuk/status/938824905931546624

  atilla hakan'ı sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterme ve zarrap'ı yargıç karşısında yalnız bırakmak için jürinin aklını çelme çabaları.
 • atilla'nın avukatının amacı müvekkilini savunmaktır, akboyların hayallerini değil. o yüzden amacından sapmayıp, işini yapmaktadır.
 • atilla'nın avukatı fleming'in rıza'ya çok yalan söylediniz değil mi, devlete yalan söylediniz, türk halkına yalan söylediniz deyip, hatta karınıza bile yalan söylediniz diye bağlamaya çalışırken, hayat kadınlarıyla birlikte oluşunu iddia etmeye çalışıp, sonunda başkaları için ticari amaçla hayat kadınları temin etmekle itham etmekle yetindiği duruşma olmakta. demek kadıncağıza kimse fix deposit'ten bahsetmemiş, hayret verici. *
 • devletin tuttuğu avukat gulenciler bomba patlatan türde terör örgütü değildir tezi üzerinden savunma kurdu. tuskon davasında gene çoğu kişi tahliye. sıkı yönetim komutanları tahliye ediliyor abuk subuk bilirkişi raporlarıyla bylockçular da tahliye ediliyor e kim kaldı? fakir fukara öğretmenler ve düşük rütbeli askerler. mahkemede götünüzü kurtarmak için yapacağınız savunmayı da vereceğiniz fetö mücadelesini de sikeyim!

  edit: üç nokta koymuştum da açık açık sikeyim diye bağırıyorum

  edit2: çeviri hakkında uyarılar geldi editledim avukatın savunma stratejisini anlayabilen açıklayabilir mi?
 • `https://twitter.com/…ucuk/status/938827731630018560`

  --- spoiler ---

  fleming, zarrab'a türkiye'deyken verdiği yeminli bir ifadenin metnini veriyor. söz konusu ifadede zarrab, süleyman aslan'ın rüşvet almadığını söylüyor.

  --- spoiler ---

  e bu zarrab efendi 3-4 gün önce aslan'a rüşvet verdim milyonlar verdim demedi mi? adam türkiye'de yeminli ifadede vermedim demiş. bu ne yaman çelişki demezler mi adama? ben mi yanlış anladım bir aydınlatın beni.
 • avukat bana kalırsa çok mantıklı gidiyor. gülen sorusunun da ucu bir yere çıkacaktır. zarrab bu işi onlara atarsa diye kendince barikat kuruyor olabilir. mesele hakimden de ziyade orada jüriyi ajite etmek. burada avukatların yasadaki teknik boşlukları avlaması gibi orada da vicdanı avlıyor kendince. bakalım ne olacak.
 • hobaaa. eski hücre arkadaşı kendisine tecavüz etmekle suçluyor zarrab'ı

  https://twitter.com/…rnyt/status/938838665056407552