• aslinda gec kalinmis bir manifesto olsa da bu gece gibi tarihlerin rekorlarin yazildigi bir geceye nasip oldu bunlari yazmak.. aslinda o kadar cok sey var ki buraya yazilicak ama ben sadece bir kac cumle ile bu atesin fitilini atesleyip geriye kalan kisimlari besiktasli suserlara birakicam.. öncelikle slaven bilic gibi taktik olarak bile senden fersah fersah geride olan adam icin manifesto yayinlayip seni bu zamana kadar unutmus oldugumuz icin affet hoca. sen suan tum yonetim teknik ve futbolcu kadrosuyla bu takima "altin" cagini yasatiyorsun.. senin bu takimin basinda aktif kariyerinin sonuna kadar kalman icin tum kalbimle bu basligi aciyor ve altina ilk imzayi atiyorum. var ol senol gunes ve hep tarih yazman dilegiyle..
    ıstiyorum ki bu gece tum besiktas taraftari bu baslikta seni omuzlara alsin gerci renkliler gene buralara dolacak im"para"tor naralari atacak ama sikinti yok onlar cakma dedikce sen cakmaya devam edeceksin buyuk filozof..
  • sözlükte şenol güneş hakkında en çok entry giren ve hakkını en çok savunan yazarlardan birisi olarak böyle manifestolar falan yazılmasını lüzumsuz buluyorum.

şenol güneş büyük hocadır, güvenilmesi gereken, arkasında durulması gereken büyük bir figürdür.

ama beşiktaş'tan büyük değildir. zamanı gelir, misyonunu tamamlar, alkışlarla omuzlarda ayrılır takımdan. ama zamanı gelince. o zaman gelene kadar, taraftarın desteğini kesmemesi gerekir.

futbol zaman içinde değişen bir spor bir oyun. 2000'lerde büyük hoca olarak görülen fatih terim ve yöntemleri bugün sorgulanıyor mesela.

belki 5-6 yıl sonra da şenol güneş ve yöntemleri sorgulanır hale gelecek.

hatta şöyle diyim: beşiktaş'ı şu an olduğundan daha başarılı yapacak tek bir isim varsa bile yarın sabah gitsin takımdan.

ama o hoca henüz ortalarda yok. o nedenle şenol güneş'in kıymetini iyi bilmek gerek.
  • ben daha ilerilere nereye gider görme taraftarıyım. şenol güneş bizim için büyük şans. yine de beşiktaş'ın çıkarları önce gelir.

bu sene de şampiyonluğu getirirse destekleyeceğim manifestodur.
  • bir imza da benden olsun.
hesabın var mı? giriş yap